Skocz do zawartości

[smarowanie] łańcucha - ile czasu czekać do jazdy?


Rekomendowane odpowiedzi

Przy smarze typu zielony FL, rolf i innych gęstych trzeba za każdym razem umyć łańcuch przed nową dawką.

 

IMHO przy Rohlu też nie ma tyle cackania się.

Natomiast zielony Finish Line... śmierdzi, brudzi... ale doskonale chroni. Kiedyś używałem go notorycznie, ostatnio tylko na zimę (ale po zimie łańcuch idzie na złom, nawet nie próbuję go ratować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy smarze typu zielony FL, rolf i innych gęstych trzeba za każdym razem umyć łańcuch przed nową dawką

 

Nie wiem co się ma dziać z łańcuchem jak się tego nie robi ale w takim wypadku z moim powinno się to zdarzyć już ze sto razy:P

Jeździ na zielonym FL. Łańcuch szejka w tym roku uświadczył może ze trzy razy... raz/dwa w miesiącu jest przemywany benzyną poza tym tylko zabawy z suchą szmatą między jazdami. I żyje.

Fakt-faktem zerwał się raz ale to raczej nie wina smaru.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nieco droższa "woda" od FL czyli Ceramic Wax Lube chyba faktycznie jest lepszy od Teflon + bo wycieczki po 150, 200 robi i łańcuch nie szeleści tak jak robił to na czerwonym Teflon +.

Minus tego oleju to chyba tylko to że trzeba ostrożnie nawet nie smarować ale polewać łańcuch bo jest bardzo rzadki no i przez to szybciej się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam rohloff'a. Wcześniej finish line czerwony, ale wkurzało mnie smarowanie napędu co 40km (łańcuch już był spragniony). Po dokładnym oczyszczeniu (wyszejkowaniu) suszę łańcuch, rozkładam na gazetach i dokładnie po małej kropelce na ogniwo (powtarzam małej, zbyt dużo się mści przyciągając syf). Odczekuję około pół godzinki, wycieram łańcuch i dopiero zakładam do roweru. Starcza na 250-300km spokojnie. A jeśli chodzi o brudzenie to nie widzę różnicy miedzy nim a czerwonym FL napęd tak samo brudny. Tajemnica tkwi w aplikowaniu rohloff'a, powtarzam bardzo mała kropelka na ogniwo i dokładne przetarcie po około pół godziny. Napęd czysty i cichutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się ma dziać z łańcuchem jak się tego nie robi ale w takim wypadku z moim powinno się to zdarzyć już ze sto razy:P

U siebie jak nie wyczyszczę łańcucha i nałożę zielonego FLa lub Rohla na ten syf to napęd często chodzi jeszcze gorzej.

 

Co 100 km.... bony to ci co robią tyle dziennie, to chyba nie śpią tylko smarują wieczorami

Bez przesady, takie smarowanie co 100km zajmuje z 30-60 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend podlałem trekingowy zielonym FL po raz pierwszy. Na razie jestem szczęśliwy. White Lightning i FL to ta sama fabryka (i producent), jednak smary mokre się różnią wyraźnie, na korzyść zielonego FL. Całkiem nieźle sprawuje się White Lightning Epic Ride. Taki półsuchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam smaruję na razie Orlen Oil 2T, i starczy on do łańcucha za 25zł którego posiadam :) Nic więcej nie zamierzam używać do tego typu łańcucha ;P Smaruję i za już godzinkę łańcuch gotowy do jazdy, orlen oil 2t jest bdb, jest nie za gęsty nie za rzadki, nie ma mowy o chlapaniu...na długo starcza :thumbsup: Co prawda brudu troszkę zbiera, ale nie jest to jakoś tragicznie :) I też ja ostro dość jeżdżę to ma prawo...Po jeździe tylko przetrzę nadmiar brudu szmatką i jest ok.Przejechałem już ok.100KM(realne, bez bajerowania)i napędu nie słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...