Skocz do zawartości

[Ślęża] wjazd rowerem, czy legalny?


Kiciok

Rekomendowane odpowiedzi

a przez zwalone pniaki przejechałeś ?


 

 

Hm mówisz o tej ściance po prawej - szlak niebieski czy może singielkiem który idzie po grzbiecie i są tam 3 ścianki , każda bardziej stroma :D ?

zjezdżałem tą ścianką z samego szczytu, ładujesz się tak między drzewa, jest taki doś ostry zakręt w prawo na poczatku zjazdu  , są takie kaminne schodki po drodze, wyskakuje się na trawersująca leśną drogę, ścianka zaczyna się na po przejacheniu około 100m singletracka szczytem Radunii. to jest to samo co Szwedowski wrzucał na YT i chyba było coś o tym w Magazynie Rowerowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Cox zdaje  się że przejechaliście coś na kształt moich klasycznych wypadów

http://www.endomondo.com/workouts/301801084/2416194

Tutaj padła mi bateria i całej Wieżycy nie zapisało a odcinek który opisałeś jako "obok niedźwiadka"  raczej omijam przez te właśnie gruzowisko, są ciekawsze alternatywy na to.

Pod tym linkiem jest jeszcze bardzo ciekawy kawałek w masywie Raduni "dębowy grzbiet" i początkowa część czerwonego ze szczytu Ślęży w stronę Sulistrowiczek.

Szkoda że nie wiedziałem że będziesz bo sam też się w niedzielę kręciłem tu i ówdzie można by razem. Ciągle mam w planach twoje "wałbrzyskie" ale jakoś się  nie mogę zebrać... może 16 się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wolne tułałem sie z buta po Karkonoszach ( w dużej cześci wschodnie strony z widokiem na lubawkę ), Rudawach i Adrspaskich skałach, czyli generalnie tereny o których wspominasz. Wtedy byłem bez roweru ale chętnie naprawie swój błąd.  Masz jakieś ogólne propozycje tras ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja to organizuje na grupie na fb "MTB wałbrzych i okolice" tam jest wszystko opisane :

 

Planuje jeszcze w marcu, jak pozwoli na to pogoda ostry wyryp w stylu Allmountain po granicznym singletracku na granicy polsko-czeskiej : Mieroszów- Chełmsko - Lubawka. Wybiorę najlepsze fragmenty żeby bez sensu nie jeździć szutrami, jednak troche dojazdówek musi być, bardziej zainteresowani--> proszę zerknąć na mapkę. Trasa nie jest specjalnie trudna, daje przyjemność z jazdy, z tym że trzeba liczyć się z 5-8 godzinami jazda + przystanki, na pewno będzie to weekend

Liczę na trochę większe chęci z waszej strony, grupa założona w celu integracji wałbrzyskich mountainbikerów, a jak na razie tylko kilka osób się udziela

Jak będą chętne osoby to będziemy coś dalej ustalać

 

 

na pewno łatwiej będzie mi to ogarnąć przez fb, na ta chwile planujemy na tą niedzielę czyli 9.03, ale byc moze bedzie pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwale się :

Zjechałem z wieżycy! Na moim makrokeszu z odwróconym mostkiem. Bez opuszczania siodełka czy innych cudów.

 

Żeby nie było tak słodko, potem sie zagapiłem i przeleciałem przez kierownice na czerwonym szlaku w stronę Tąpadła. Ale ogolnie było fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając na parkingu na przełęczy Tąpadło na szczyt, następnie czerwonym w stronę Sobótki, potem żółtym przez Wieżycę aż do asfaltu, niebieskim(czy zielonym) dookoła Ślęży, znów na szczyt, czerwonym w stronę przełęczy Tąpadło i na chwile na Radunię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktoratu z topografii Ślęży nie robiłem, ale jednak wydaje mi sie ze czerwony szlak prowadzi w kierunku przeleczy tapadlo. Nie oplaca sie zjezdzac az do sulistrowiczek, ale odbijając chwile wczesniej z czerwonego na prawo trafiasz prosto na podjazd na tąpadło.

I to mialem na mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

 

Pierwszy udany zjazd w tym sezonie,

Poprzedni miał być pierwszy i lajtowo z wieżycy, ale jednak wyszła dętka i to dosłownie.

Więc żeby było lajtowo na pierwszy ogień poszedł niebieski na zamek.

I taka ciekawostka:

Nowe malowanie ramy bardzo poprawiło właściwości jezdne, przy okazji zrobiłem serwis forka i dampera, ale to chyba bez związku :P

 

A tak btw, gdzie serwisujecie swoje szoksy? sami czy jakieś serwisy?

Jak by co to służę pomocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...