Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Reba RL 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przyłączę się tez do tematu. Zakupiłem Rebę RL 2012 na 29" skok 100mm wcześniej posiadałem z 2010 26" różnice ?. Piszecie o wjeżdżającym kole pod ramę tutaj tego nie zauważyłem może że to 29? , brak regulacji flood gate ustawiona na stałe ( i dobrze i tak myślę że mało kto z niej korzystał więcej niż 1 raz :) ) w wewnątrz , bo nie oparłem się pokusie by ja rozebrać i ewentualnie sprawdzić ( jakoś nie do końca ufam producentowi ) zmiany głównie w komże powietrznej trochę okrojona budowa w porównaniu z 2010 r , przez co łatwiejszy serwis . Podsumowując amortyzator naprawdę świetny i w tej cenie nie ma co szukać innych a na rok 2012 Reba moim zdaniem idealna . Ps a dla zainteresowanych w necie znalazłem trochę fotek z budowy wewnętrznej Reby http://www.fotosik.pl/u/uchmanek/album/420363

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Piszecie o wjeżdżającym kole pod ramę tutaj tego nie zauważyłem może że to 29?

Czytaj uważnie, była mowa o RS SID, a nie o Rebie.

Ps a dla zainteresowanych w necie znalazłem trochę fotek z budowy wewnętrznej Reby http://www.fotosik.p...ek/album/420363

Dziękujemy Ci bardzo, ale to jest Reba z przed 2008 roku. Trochę konstrukcyjnie ona się różni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś przeczytałem że ma znaczenie czy jest wysokociśnieniowa czy niskociśnieniowa, czy to prawda ?

 

prawda, tylko pompki wysokociśnieniowe dedykowane do amora dadzą radę. Poza tym chodzi o to aby przy odkręcaniu nie schodziło powietrze.

 

Wystarczy pompka BETO czy coś lepszego/droższego ?

 

W zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bym powiedział że prawda bo ma znaczenie wysoko czy nisko ciśnieniowa, niskociśnieniową nie da rady napompować widelca. Ja mam beto i jest bardzo dobra. Tylko taka rada, widelce czesto wypluwają olej z komory powietrznej. Po takim zabiegu należny umyć wężyk bo olej go rozpuszcza. i po jakimś czasie podczas pompowania a jest tam ciśnienie nie małe wężyk moze mimo oplotu wystrzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś przesyłkę z amorkiem. Przepiękny :) po długich i ciężkich udało mi się uciąć sterówkę i jakimś cudem nabiłem gwiazdkę, całkiem całkiem równo. W tej chwili amorek jest już założony z tym że mam jedno pytanie. Jak to wygląda z pompowaniem ? tzn może gdzieś jakiś link ktoś podeśle co pompować i za co jest odpowiedzialna dana komora. Niestety w instrukcji nie ma nic o tym, jakaś strasznie uboga jest.

 

Komorę pozytywną pompujemy według tabeli pod wagę? według tabeli do mojej wagi powinno być powyżej 135 psi. Nie dobiłem nawet do 100 a amor był już strasznie twardy i prawie się nie uginał. Od czego jest komora negatywna ? Podobno jest też jakaś metoda typu wsiądź na rower, sprawdż ile sie ugina,pozniej zmierz odleglosc od gumki do uszczelki i pozniej jakieś obliczanie procentów, nie pamietam już jak to szło a nie mogę tego znaleźć. I jeszcze jest jakiś SAG. Będe bardzo wdzięczny za pomoc/sugestie/linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest oddzielny temat o dostrajaniu Reby - [Amortyzator]Rock Shox Reba - Dostrojenie - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa , poczytaj trochę i na pewno sobie poradzisz z ustawieniem jej pod siebie. Na początku pompujesz komorę pozytywną tak, że jak usiądziesz na rowerze ze wszystkim szpejem tak żeby amor ugiął się ok. 2-2,5cm - to jest właśnie SAG, potrzebny do tego żeby amor nie tylko absorbował wystające elementy ale także żeby pochłaniał dziury. Później pompujesz komorę negatywną do momentu w którym skok nie będzie malał(jak za mocno dopompujesz to nie "dobijesz" amora do końca. Czyli po napompowaniu sprawdź czy masz wykorzystywany cały skok, jeśli nie wypuszczaj po 5 PSI, do skutku. Staraj się nie pompować dużych ciśnień, bo Reba elegancko chodzi na niskich. W wątku o dostarajaniu Reby podane są wagi bikerów i ciśnienia komór, wystarczy porównać je ze swoją i masz (mniej więcej) ustawianie z głowy. Zresztą zalezy kto co lubi, jeden ustawia amor na twardo - pod maraton, drugi miękko, pod turystykę. Jeśli coś źle napisałem proszę mnie poprawić. Mam nadzieję że pomogłem :)

 

A jeszcze jedno różnica ciśnien między pozytywną a negatywną komorą powinna wynosić 15 PSI, wtedy podobno najlepiej pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wynika z tego że to mój pierwszy amortyzator powietrzny. W sumie to już znalazłem całkiem sensownie napisany artukuł o tych wszystkich komorach i co do czego. Dzięki za linka do tematu o dostrojeniu, zaraz spróbuję cośtam znaleźć z tych 55 stron :P. Dzięki jeszcze raz, już nie zawracam głowy. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie ze sztuką jest tak:

1. spuszczamy całe powietrze z negatywnej [jest mniejsza niż pozytywna] - najlepiej poprzez pompkę, gdyż można zaoleić tarczę i zacisk;

2. podpinamy pompkę do pozytywnej i pompujemy powietrze wg tabeli;

3. podpinamy pompkę do negatywnej i pompujemy powietrze wg tabeli;

4. sprawdzamy SAG - ma być 10-40% [i taki będzie, chyba, że ktoś nie wie ile waży] - SAG sprawdzamy w dwie osoby, samodzielnie będą przekłamania wynikające z bujnięcia przy schodzeniu z roweru.

 

ważne, by po napompowaniu komór nie podłączać ponownie pompki, gdyż wskazane ciśnienie będzie dużo niższe, niż to, które uzyskaliśmy po napompowaniu. bierze się to stąd, że po podłączeniu pompki powietrze schodzi z komory i trafia do pompki - stąd różnica zaraz po napompowaniu bez odłączania pompki względem wskazań po ponownym podłączeniu pompki. nie sugerujcie się również dźwiękiem powietrza po odpięciu zawora pompki [np. Beto 35 z czerwonym zaworem] - syk oznacza, że powietrze wydostało się z pompki, a nie z komory.

 

nie dobijamy amortyzatora ze spuszczonym powietrzem!

ugięcie bez powietrza sprawdzamy tylko wówczas gdy nie znamy skoku amortyzatora. Reba 2012 posiada znaczniki na goleni, a zatem jest to zbyteczne. dobijanie amortyzatora może go tylko uszkodzić.

 

by zwiększyć SAG:

1. spuszczamy 5-10 psi z "-";

2. spuszczamy 5-10 psi z "+";

3. sprawdzamy SAG i ew. poprawiamy.

każdorazowo trzeba pompować komory - dlatego warto zapisać wartości.

 

by zmniejszyć SAG:

1. dopompowujemy 5-10 psi do "+";

2. dopompowujemy 5-10 psi do "-";

3. sprawdzamy SAG i ew. poprawiamy.

każdorazowo trzeba pompować komory - dlatego warto zapisać wartości.

 

przy zwiększaniu i zmniejszaniu SAG's kolejność podłączania do komór jest odwrotna!

 

 

tuning:

dla komfortowej jazdy - zwiększyć ciśnienie w komorze "-" o 5-15 psi względem "+". nie przekraczać różnicy 15 psi, gdyż zwiększy to SAG.

dla sportowej jazdy - zwiększyć ciśnienie w komorze "+" o 5-15 psi względem "-".

 

 

powyższe pochodzi z dokumentacji serwisowej RS na 2012. stosuję się do tego i jestem bardzo zadowolony. odpowiednie dostosowanie ciśnień do trasy zbliża nadaje Reba'ie charakter zbliżony do SID'a [choć SID'em nie będzie nigdy].

 

dokumentacja [eng]:

http://cdn.sram.com/..._chart_2013.pdf

http://cdn.sram.com/...04160_rev_a.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę. Z tego wszystkiego zapomniałem kupić adaptera do tarczy 180. Wiem że ma być pm>pm ale są różne kształty takich adapterów. Który będzie pasował ? coś takiego http://allegro.pl/adapter-shimano-przod-sm-ma-f180p-p2-tarcza-180mm-i2456181628.html

czy http://www.bikestacja.pl/adapter-shimano-180mm-przod-f180pp-p-1816.html?cPath=681_26_216 . Zaciski to hayes stroker trail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę. Z tego wszystkiego zapomniałem kupić adaptera do tarczy 180. Wiem że ma być pm>pm ale są różne kształty takich adapterów. Który będzie pasował ? coś takiego http://allegro.pl/ad...2456181628.html

czy http://www.bikestacj...Path=681_26_216 . Zaciski to hayes stroker trail.

 

nie, Shimano jest do zacisków Shimano - może być inny kąt ustawienia zacisków.

do Hayes'a będziesz potrzebować taki model:

http://bikeshop.pl/adapterprzod9818639/produkt/762.html

http://allegro.pl/adapter-rowerowy-hayes-post-mount-tarcza-7-6598-i2435025638.html

 

masz 10 dni na zwrot, jeżeli nie będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie (pierwszy post poza przedstawieniem się)..

Mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów otrzymał odpowiedź kiedy bikestacja.pl zacznie sprzedaż Reba RL 2012 (w kolorze czarnym?, biały juz mają)

Kika maili ze sklepem .. i nie udało mi się nadal dowiedzieć...

http://www.bikestacja.pl/amortyzator-rock-shox-reba-100mm-czarny-manetka-poplock-p-27739.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba 2012 sprzedawana przez bs nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji na Polskę. amortyzatory ma nabitą gwiazdkę i gdyby nie spora długość rury, to wyglądałyby na OEM [demontowane z nowych rowerów]. kupiłem u nich w marcu Reba'ę 2012 - amortyzator nie podlega gwarancji w Polsce [Harfa], jedynie objęty jest dwuletnią odpowiedzialnością sprzedawcy za zgodność towaru konsumpcyjnego z umową bądź jednoroczną rękojmią [jeżeli ktoś kupi w celach związanych z działalnością gospodarczą].

 

w oficjalnej dystrybucji cena jest blisko dwukrotnie wyższa - 2240 zł :laugh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie (pierwszy post poza przedstawieniem się)..

Mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów otrzymał odpowiedź kiedy bikestacja.pl zacznie sprzedaż Reba RL 2012 (w kolorze czarnym?, biały juz mają)

Kika maili ze sklepem .. i nie udało mi się nadal dowiedzieć...

http://www.bikestacj...ck-p-27739.html

 

Dokładnie to samo co kolega wyżej tzn pisali ze czarna bedzie od polowy lipca, wzialem biala i nawet lepiej bo mi pieknie pasuje.

 

Reba 2012 sprzedawana przez bs nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji na Polskę. amortyzatory ma nabitą gwiazdkę i gdyby nie spora długość rury, to wyglądałyby na OEM [demontowane z nowych rowerów]. kupiłem u nich w marcu Reba'ę 2012 - amortyzator nie podlega gwarancji w Polsce [Harfa], jedynie objęty jest dwuletnią odpowiedzialnością sprzedawcy za zgodność towaru konsumpcyjnego z umową bądź jednoroczną rękojmią [jeżeli ktoś kupi w celach związanych z działalnością gospodarczą].

 

w oficjalnej dystrybucji cena jest blisko dwukrotnie wyższa - 2240 zł :laugh: .

 

Może akurat taki im został w tym okresie kiedy kupowales. Ja kupilem na poczatku lipca i dostalem oryginalnie zapakowany, bez nabitej gwiazdki z dłuuuugą sterówką (przycięcie konieczne), z manetką pop-lock i jakimiś dokumentami ( chyba masz racje co do gwarancji bo oprocz jakichs niepotrzebnych papierow byla tylko instrukcja montazu/obslugi, karty gwarancyjnej brak). Tak czy inaczej jestem bardzo zadowolony, świetny amorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmował bym się tym "brakiem" gwarancji, bo jak ma coś nie działać to nie będzie działać od początku, a kwestię np. wymiany uszczelek bo będzie się pocił to zapewne sprzedawca załatwi. Większym utrudnieniem jest wydanie prawie 700zł więcej, na dodatkową kartkę z napisem Karta Gwarancyjna. Jak przyjdzie co do czego, to serwis może odrzucić naszą reklamację, bo uważa się za "wyższy stanem" od konsumenta, a sprzedawca raczej będzie dbał o klienta, bo wokoło pełno forów i zaraz zostanie obluzgany, a na klientach mu raczej zależy. Może za bardzo skrytykowałem serwis, ale sprzedawca będzie bardziej zmotywowany żeby w razie czego naprawić amora, bo nie zamierza stracić klientów, których jest teraz jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam z ciekawości - dostałeś w oryginalnym opakowaniu RockShox? ja dostałem w pudle, ale bez oznaczeń RS. amortyzatory nieOEM mają oryginalne pudełka RS.

manetkę, instrukcję, zippery i podkładki oczywiście otrzymałem - taki sam zestaw, jaki dodaje się do nowych rowerów [np. Cube].

rura miała 25 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmował bym się tym "brakiem" gwarancji, bo jak ma coś nie działać to nie będzie działać od początku

Problemy chodzą po widłach. Amortyzator może dostać luzów, przecieków, utracić szczelność powietrza... etc. Takie rzeczy podlegają gwarancji. Można oddać na płatny serwis. Wciąż przy różnicy 700 zł to bardzo opłacalny interes. Waga Reby 2012 naprawdę robi wrażeni. Toż to bez mała SID :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż przy różnicy 700 zł to bardzo opłacalny interes. Waga Reby 2012 naprawdę robi wrażeni. Toż to bez mała SID :)

 

Ba, moją ważyłem w serwisie gdzie mi nabijali bieżnie dolną sterów. Goła Reba bez bieżni, gwiazdki i z pełną rurą sterową (bodaj 25cm) ważyła...1420 albo 1445. Z-A-C-N-I-E. Aż mnie zdziwienie bierze czy aby nie jest jakaś okrojona :P.

Poprzednie kowadło - SR Raidon z 2008 z bieżnia i gwiazdką z przyciętą rurą 2kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Ludziska :) ...podpowiedzcie prosze bo juz zaczynam bzikowac chyba :icon_wink: ...zalezy mi na czarnej wersji RL 2012 ale nigdzie nie ma w cenie jaka chce wydac czyli 1300-1400 max. I tu moje pytanie bo moze nie potrzebnie sie tak uparlem na wersje z tego roku...warto czekac na tegoroczna czy moze brac 2011???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...