Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Reba RL 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jeżdżę na najzwyklejszym suntourze xcm V3 HLO lub coś takiego. Kompletnie jestem z tego amorka niezadowolony, zero możliwości regulacji i w dodatku wydaje mi się jakby miał się rozlecieć. Sprawia wrażenie strasznie lichego. kiedy wpadnę w jakąś dziurę kiedy skręcam i rower jest w jedną stronę przechylony to ugina się ale dodatkowo napręża się trochę w stronę "pod ramę" tak jakby miał za chwilę pęknąć. Prawdopodobnie tak ma być bo ważę około 95-100 ale nie w tym sęk, już od dawna planuję go zmienić bo on praktycznie w ogóle nie pracuje, non stop sztywny, dopiero jak oprę się na kierownicy to coś się ugnie.

 

Planuję go zmienić i na oku mam amorek Rock Shox Reba RL 2012. Czy ktoś mógłby coś o nim powiedzieć ? czy pod moją wagę będzie ok ? i generalnie coś ciężko go znaleźć, znalazłem go zaledwie w dwóch sklepach, na allegro nie ma. Chodzi mi koniecznie o rocznik 2012 lub ewentualnie zasugerujcie coś podobnego do 1600zł. Zależy mi aby golenie górne były grubsze niż w moim obecnym czyli mogą mieć 32mm nie mniej. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówicie że dobry wybór to chyba przy nim zostanę bo na FOXA to trochę szkoda mi kasy bo droższe są. Jeszcze jedno pytanie: dlaczego jest tak mało ofert tego amorka ? To jest model 2012, nie wszedł jeszcze dobrze na rynek czy co ? znalazłem go jedynie w dwóch sklepach i nigdzie więcej :

http://www.fun-sport.org.pl/node/215 oraz tu http://www.ultimabike.pl/index.php?p219,rock-shox-reba-rl-dualair-2012-czarna-1517g

 

A modeli w niższych roczników jest zdecydowanie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wow! Z Reby zrobili SID'a bynajmniej wagowo. Przeprojektowali tak golenie, że właściwie wygląda to teraz jak w Sidzie, a i patrząc na bebechy to praktycznie to co w Race. Niewiarygodne, ciekawe co będzie na zapowiedzi nowego modelu SIDa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno krótkie pytanie natury technicznej, nie chcę zakładać nowego tematu. Chodzi mi o stery: czy muszę kupić nowe stery ? Bo podejrzewam że tej bieżni nabitej na sterówkę obecnego amorka nie ściągnę i nie dam rady użyć jej na nowy amorku. No chyba że bieżnia będzie w komplecie z amorkiem plus nabita gwiazdka, ale wątpię (nie wiem, pierwszy raz kupuję nowy amorek RS). Druga sprawa - pompka. Mam podłogową z dwiema końcówkami i zaciskiem, taka zwykła. Podejrzewam że nie da rady taką napompować amorka i będe musiał kupić pompkę konkretnie do amortyzatora? Z gory dzieki, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bieżnie mozna sciągac i zakładać dowolną ilość razy. Np w moim reve nie wiedzieć czemu nachodziła luźno całkiem luźno musiałem robić podkładkę. Zbijać najlepiej śrubokrętem i młotkiem pukając z każdej strony po troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja możne jeszcze na chwilę wrócę do tematu amortyzatora.

Wow! Z Reby zrobili SID'a bynajmniej wagowo. Przeprojektowali tak golenie, że właściwie wygląda to teraz jak w Sidzie, a i patrząc na bebechy to praktycznie to co w Race. Niewiarygodne, ciekawe co będzie na zapowiedzi nowego modelu SIDa

Właśnie też stoję przed zakupem amortyzatora i zobaczyłem na allegro SID XX, który wkręcił mi się po przeczytaniu tego testu. Porównując go z wymienioną Rebą chyba niewiele się różni (nie tylko z wyglądu, ale i w środku). Wyglądają jak identyczne modele (no prawie), ale cenowo 400-500 zł różnicy :P Pytanie, czy ta Reba jest faktycznie bardziej opłacalna i czy dorównała już temu SID'owi?

P.S. Chyba Reba 2012 wkroczyła już na allegro http://allegro.pl/ro...2433139323.html :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem że nie Ty zakładałeś temat(zakładajacy jest sporo cięższy)Wracając do sprawy Sid jest amorkiem na wyścigi i nie nadaje sie do katowania jak Reba.Przez to ma inną charakterystykę pracy,gdzies przeczytałem że jest bardziej wiotki itd...Sam stwierdzam po Rebie właśnie że podczas hamowania koło wjeżdża pod ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, co do Sid'a, że jest bardziej wyścigowy ;) A skoro jesteś posiadaczem Reby, to pozwole się spytać o jedną rzecz. Na

filmiku (przykładowo 30 sekunda) widać, że mimo zablokowanego amortyzatora, on jednak lekko się ugina. Czy też tak jest w Rebie, czy może to ogólnie cecha amortyzatorów z komorą powietrzną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:zmieniłem Rebę na Sida i dlatego o tym piszę.Zablokowany rs zawsze trochę pracuje ok 1,1/5 cm po to aby sie w srodku nic nie uszkodziło.Poza tym mc i takie tam.Jest trochę mniej sztywny(wjeżdżanie widelca pod ramę przy hamowaniu przodem)Ale sporo lżejszy.Jak piszą to taka wylajtowana Reba.Są inne filmy pokazująca pracę amora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zablokowany rs zawsze trochę pracuje ok 1,1/5 cm po to aby sie w srodku nic nie uszkodziło.

Jak ma TK to pewnie tak jest jednak Każda reba czy sid ma MC lub black boxa. W MC Mamy flood gate i mozna ustawić tak ze i na zablokowanym będzie sie uginał praiwe cały ... od tgo to jest.

 

Sid poza wygladem waga rozni sie charakterystyka pracy. To wideł zawodniczy, na maratony i inne zawody. Budowa bardzo zbliżona prawie że bliźniacza w stosunku do reby jednak pracą sie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję ten sam model w lipcu.
Skoro tak to swój egzemplarz powinienem mieć na początku następnego miesiąca
Jeśli chcesz zdobyć go jeszcze taniej to czekaj na dostawę w bikestacji.pl - oni mają go w cenie 1249,-

 

Ja też chętny na zakup. Może ktos ogarnie zakup grupowy i wyjdzie jeszcze taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale Sid jest pod 75 plus/minus kilogramów.

Bzdura, ograniczenia wagowe zostały zdjęte wraz z wejściem goleni 32 mm

Paradoksalnie SID pracuje lepiej od Reby nawet ustawiony pod niedzielnego rowerzystę.

Wracając do sprawy Sid jest amorkiem na wyścigi i nie nadaje sie do katowania jak Reba.Przez to ma inną charakterystykę pracy,gdzies przeczytałem że jest bardziej wiotki itd...Sam stwierdzam po Rebie właśnie że podczas hamowania koło wjeżdża pod ramę.

Gdzieś przeczytałem... Według mnie (miałem obydwa amortyzatory przez co najmniej sezon, na Sidzie jeżdżę do tej pory) praca obydwu amortyzatorów jest identyczna. Porównuje modele Reba SL i SID Team, bo na nich zrobiłem najwięcej kilometrów. Czy to Reba czy Sid pracuje bardzo dobrze. Różnic w kulturze pracy nie zauważyłem. Różnic w sztywności również brak. W Sidzie jest tylko utrudniony dostęp do Rebounda, ponieważ jest on schowany w goleniach. W Rebie 2012 jest dokładnie tak samo, więc wada się równoważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak,jeden lubi jak mu cyganie grają, a inny jak mu buty śmierdzą.Bardziej podobała mi się Reba i o tym pisałem.Nie wiem jak Wy ale ja widzę przy hamowaniu wjazd goleni pod rame.Andrew pewnie nie ale on jest sporo szczuplejszy ode mnie.I tak rozmawiamy o wyższości świat wielkanocnych nad swiętami bożego narodzenia.Przepraszam ze bez interpunkcji ale mnie sie nie chce.

 

Jak ma TK to pewnie tak jest jednak Każda reba czy sid ma MC lub black boxa. W MC Mamy flood gate i mozna ustawić tak ze i na zablokowanym będzie sie uginał praiwe cały ... od tgo to jest.

 

Sid poza wygladem waga rozni sie charakterystyka pracy. To wideł zawodniczy, na maratony i inne zawody. Budowa bardzo zbliżona prawie że bliźniacza w stosunku do reby jednak pracą sie różnią.

A według moich dwóch przedmówców się nie róznią.

 

Pewnie że czasami muszę użyć: gdzieś przeczytałem,choć byś nie wiem jak sie starał nie wypijesz wszystkiego,i też wszystkiego nie zjeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...