Skocz do zawartości

[3500-4500] Allmountain full do wszystkiego


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego porównujesz podstawowego Talasa do najwyższej wersji Floata?

Talas zawsze będzie droższy od Floata i tłumik nic w tej kwestii nie zmienia.

Co do cen ProShox to nie wiem czy zauważyłeś ale nie zawierają kosztu uszczelek kurzowych (~140zł) i olejowych (jakieś grosze).

Serwis Floata w CB to 242zł a Talasa 379zł. Za różnicę w cenie masz nowe uszczelki na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cult-bikes różnica jest rzeczywiście duża. W Proshox dla analogicznych wersji różnica to 30 zł. Kwestia do wyjaśnienia to jaka jest różnica w koszcie części, czego rzeczywiście nie zauważyłem. Mam nadzieje, że nie liczą sobie po 140 zł za uszczelki, bo wtedy byliby drożsi od CB.

Z ciekawości zapytam się ich ile wyniesie full serwis Talasa, bo i tak wkrótce mnie to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakich uszczelek się używa. Ja kupiłem trochę taniej uszczelki do swojego foxa. Normalnie chodzą po te ok. 140zł. Są też uszczelki enduro (takie niebieskie) przez jednych polecane, przez innych nie, są w podobnej cenie.

 

Żeby nie było offtopa - zawsze możesz kupić droższy rower np. takiego treka i sprzedać crossmaxy, sztyce, siodło. Potem kupić np. używane crossride i tańszą sztyce + siodełko no i będziesz koło tysiąca do przodu. Problem, że jak się już ma taki sprzęt to raczej nie chce się cofać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja. Wyszedłem być może błędnie z założenia, że autor tematu nie wydaje wszystkich oszczędności na rower. Niby powinno być łatwo znaleźć rower nie mając specjalnie jakiś preferencji np. co do ramy albo konkretnej firmy, a okazuje się że w tej cenie całkiem ciężko znaleźć fajną okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ciężko coś znaleźć(dziś giełda i też nic :( Sprawa jest taka, że to właśnie wszystkie oszczędności i wydanie ich musi być naprawdę sensowne. Jeszcze się uczę, a po szkole dorabiałem by coś uzbierać. 4500 to mój max, a kasy zamrożonej mieć nie mogę kupując rower za 6koła.

Pojawiło się coś ciekawego (Allegro), będę negocjował za 4,5 o ile rozmiar styknie. Kurcze tylko to S - ja mam 177cm wzrostu. Nie wiem czy by nie był mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mierzyłem ramę(rozmiar) na stronie canyon'a. I tam wpisujesz swoje dane i Ci mierzy model nerve pasujący do Cb. Mi wyszła rama 16.5 (S). Porównałem te wymiary z BMC i różnicy praktycznie nie ma. Górna rura w Canyon nerve jest o 0,5cm dłuższa niż BMC. Natomiast inne długości np. są na korzyść BMC o te 0,5cm więcej.

 

Teraz w porównaniu do idealnego dla mnie treka ex7 17.5 -

 

Długość sztycy podsiodłowej - rurki przykręconej do siodełka razem z siodłem
BMC
45cm – 34cm
TREK

od główki ramy (przy kierownicy) do sztycy u góry przy siodełku przy max. bezpiecznym wysunięciu
BMC
64 – 64cm
TREK

od osi suportu (środka korby) do końca siodła w pionie przy max. bezpiecznym wysunięciu
BMC
80 – 78
TREK

od ziemi w pionie do końca siodła przy max. bezpiecznym wysunięciu
BMC
113- 109,5
TREK

efektywna długość rury górnej (mm)
BMC
565mm - 590
TREK

długość dolnych ramion tylnego widelca (cm)
BMC
43 - 43
TREK

 

Nie mogę tylko znaleźć rozstawu kół dla BMC - wtedy miałbym dokładny obraz.

Jeżeli dużej różnicy by nie było to co - sztyca do góry i pasuje tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cię proszę nie wygłupiaj się, producent wie lepiej dla jakiego wzrostu stworzył ramę, i na stronie BMC jest wyraźnie napisane - rama S dla wzrostu do 168 cm. Ty masz sporo więcej...

efektywna długość rury górnej (mm) BMC 565mm - 590 TREK

Pragnę cię poinformować, że jest to duuuża różnica ... nie do nadrobienia mostkiem czy sztycą :blink: długość ramy jest jednym z ważniejszych wymiarów roweru, ważniejszym niż sama długość rury podsiodłowej ....

A kalkulator Canyon nie zawsze się sprawdza ;)

Najgorzej jak się ktoś napali i przestaje logicznie myśleć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był 26" to jeszcze, z tymi kołami Spec jest mało zwrotny, to nie jest żwawy rower do dynamicznej jazdy w terenie :teehee: sprzedający też chyba nie był zadowolony, kupił go i po 3 kilometrach stwierdził że nie jest zdrowy ?

W każdym bądź razie nie radzę kupować go bez jazdy testowej w terenie :blink: i wiem o czym piszę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż rama nie jest świetna. Każdy Spec bez Braina to tylko namiastka prawdziwego Speca

Nie, oprócz Braina jest jeszcze coś takiego jak prowadzenie roweru, Camber był projektowany bez Braina i jest to udany rower, bardzo przyjemnie się na nim jeździ (gorzej z kółkami 29") żeby wiedzieć o czym piszę trzeba się na nim przejechać w terenie , jest po prostu mądrze zaprojektowany.

Osprzęt niestety jak to u Speca - słaby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja Comp z 2011 roku. Moim zdaniem rama jest świetna bo nie każdy potrzebuje Braina żeby spokojnie pojeżdzić po lesie rowerem. Niestety w Specach najwięcej płaci się za ramy więc osprzęt jest słaby :( Co nie zmienia faktu, że pod rozbudowę brałbym Speca w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na tego BMC - maszyna moich marzeń. Wszyscy odradzają z prostej przyczyny - małej dla mnie ramy.

 

Spec - fajny ale nie stać mnie by na start wymienić połowę części.

Scott Genius MC40 - osprzęt gitara, wynalazek z tyłu i odpada. (http://allegro.pl/ro...2421062904.html) - chociaż znalazłem w necie faceta co robi pełny serwis za 200zł ??

 

Myślałem przez moment, żeby wziąć sztywniaka ale jak zasiadłem na full'a, to nie nie - tylko 4zawias. Dlatego szukam, aż znajdę coś jak BMC - właśnie, gdyby nie mała rama, to było by to ''właśnie to czyli 100% satysfakcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, kupiłem Canyon'a XC 6 :D

 

o tego Allegro

 

Jestem zadowolony, idealna rama pode mnie(dobrze, że nie brałem ramy poniżej 18 ufff. Do serwisu amorki, rebe dziś zrobiłem, fox 400zł!!! pójdzie niebawem do Wrocka na serwis, i klamki hamulcowe-kupiłem już zestaw naprawczy za 80zł. Ale ideału nie można oczekiwać za 3400zł. Pozdrawiam

ps. założę chyba temat o klamkach bo jest problem. Kto ogarnia temat, proszę na pw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...