Skocz do zawartości

[Koła zintegrowane]Gdzie najlepiej kupić?


TheShinobi01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na tym forum nowy, więc proszę o wyrozumiałość w razie gdyby temat ten był już wcześniej omawiany. Chciałbym się dowiedzieć czegoś odośnie kół zintergrowanych do roweru.

 

 

Gdzie można je kupić?

 

Jakie rodzaje są dostępne na rynku?

 

Jak koła zintegrowane sprawdzają się w praktyce?

 

 

Poniżej zamieszczam link do zdjęć.Zależałoby mi na kołach takiego tego typu jak na fotografii:

post-152488-0-57966900-1335895540_thumb.jpg

 

ROWER MTB YUKON GTI ALUFELGI! rzadkość! Grójec ⢠Tablica.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koła z punktu widzenia użyteczności to bardzo kiepskie rozwiązanie.

1. Z reguły są ciężkie

2. Dostępność części zamiennych.

3. Niewykonalność naprawy w przypadku skrzywienia.

4. Sztywność też bywa różna.

 

Dziś można takowe znaleźć przede wszystkim w tanich rowerach marketowych, mają przyciągnąć uwagę i odwrócić ją od czegoś innego - kiepskiej jakości roweru jako całości :)

 

Dziś koła tego typu stosowane są na szosie (chodzi o koncepcję, nie dokładnie o tą samą formę), są kosmicznie drogie i mało praktyczne. W rowerach mtb były kiedyś podobne, spinergy i spengle, w obu przypadkach opinie były skrajne. Spinergy już takich nie robi, spengle chyba nie istnieje.

Rower z linka to namiastka roweru mtb, powód takiego doboru części - jak wyżej. Wg mnie lepiej omijać go z daleka. Chyba że zależy ci na zrobnieniu furory wśród kolegów, ale chyba to nie jest główny powód wyboru roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Taniej by Ci wyszło kupić ten cały rower (choćby tylko dla kół) niż osobno te koła. Obecnie można kupić węglowe koła zintegrowane dla szosówek ale cena jest zaporowa.

 

Innymi słowy zdanie mam takie jak tobo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...