Skocz do zawartości

[Koła] Rodi CC40 Disc


szkatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem niedawno rower MTB " Hai Bike Edition RX 2012 "

Rower nie tani, powiedzmy, że klasa średnia . Dodam, że jestem zupełnym amatorem i chce się poradzić.

Zauważyłem, że oba koła maja lekkie bicie, nie chodzą prosto. Nie ma to większego wpływu na hamulce tarczowe, nic póki co nie trze,

Ale widać, że jest bicie i mnie to denerwuje. Mam pytanie, Czy lepiej je od razu dać by je centrowali, czy poczekać 3 miesiące do pierwszego przeglądu i wtedy powiedzieć by je wyprostowali. ?

Jak uważacie ? Trochę kasy dałem za ten rower i chcę by wszystko chodziło jak należy . A jestem kompletnym laikiem w tych sprawach .proszę o odpowiedź i pozdrawiam. ( koła Rodi CC40 Disc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szprychy często muszą się rozprężyć więc lepiej troche pojeździć przed centorwnaniem. A czy jesteś pewien że bije felga a nie opona - to też jest częsty objaw? żeby sprawdzić czy to felga to do widełek na wysokości felgi trzeba przyłożyć jakis przedmiot oddalony o 5 mm od felgi i zakręcić kołem wtedy będziesz widzieć czy felga się zbliża do przedmoitu czy nie. Jeśli patrzyłeś na oponę kręcąc kołem to pewnie widziałeś bicie opony wynikające ze złego osadzenia na feldze.

Aha no i bicie fegli nie ma wpływu totalnie na ocieranie hamuca tarczowego - tarcz jest montowana na ośce więc bijąca felga nie ma wpływu na hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...