Skocz do zawartości

[10979g] Kross Level A6 by michaljg


michaljg

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny przedstawiciel "polskiej" myśli technicznej.

 

Bar Ends: (Rogi)....................................................Boplight........................59

Bottle Cage: (Koszyk na bidon)..............................NN................................42

Brake (Front): (Hamulec przedni)...........................Avid Elixir R..................307

Brake (Rear): (Hamulec tylny)................................Avid Elixir R..................318

Cables: (Pancerze i linki)........................................NN................................72

Cassette: (Kaseta)................................................ Shimano SLX 11-32......291

Chain: (łanńuch)....................................................Shimano HG53.............273

Crankset: (Korby....................................................Truvativ FireX...............902

Derlr (Front): (Przerzutka przednia).......................Shimano LX..................171

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna)..............................Shimano LX..................304

Fork: (Widelec)......................................................Rock Shox Tora 318.....2110

Rotor (Front): (tarcza przednia).............................Ashima Aro-08..............96

Rotor (Rear): (tarcza tylna)....................................Ashima Aro-08.............120

Frame: (Rama)......................................................Kross Level A6.............1912

Grips: (Gripy).........................................................KCNC Eva....................13

Handlebar: (Kierownica)........................................Truvativ Team................149

Headset: (Stery)....................................................Cane Creek...................wliczone do wagi ramy

Pedals: (Pedały)....................................................CB Egg Beater C...........287

Seat: (Siodło).........................................................Pro Condor...................203

Seatpost: (Sztyca).................................................Boplight 400mm.............228

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy).............................NN.................................19

Shifters: (Manetki).................................................Shimano SLX.................272

Skewers: (Zaciski koł)............................................Dartmoor Bolt-on...........61

Spacers: (Podkładki pod mostek)..........................Accent Carbon...............8

Stem: (Mostek)......................................................Truvativ Team................148

Tire (Front): (Opona przednia)..............................Schwalbe RaRa.............454

Tire (Rear): (Opona tylna).....................................Schwalbe RaRa.............446

Top Cap: (Top cap)................................................Aest...............................10

Tubes: (Dętki)........................................................Maxxis Ultralight.............216

Wheel Front: (Koło przednie).......................................................................678

-Hub: (Piasta)........................................................Novatec D711SB

-Rim: (Obręcz).......................................................Remerx Magic

-Spokes: (Szprychy)..............................................CN Spoke Aero424

-Nipples: (Nyple)....................................................Sapim Polyax

Wheel Rear: (Koło tylne)..............................................................................810

-Hub: (Piasta)........................................................Novatec D712SB

-Rim: (Obręcz).......................................................Remerx Magic

-Spokes: (Szprychy)..............................................CN Spoke Aero424

-Nipples: (Nyple)....................................................Sapim Polyax

 

Suma:...........................................................................................................10979

 

 

 

Docelowo w rowerze ma znaleźć się Reba oraz przy najbliższej wymianie napędu, tylna przerzutka Sram plus Gripshifty. Obecny napęd powinien ten rok spokojnie wytrzymać.

Myślę, że granica 10 kilogramów jest do osiągnięcia :)

 

Zdjęcia będą po weekendzie majowym.

Edytowane przez michaljg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie znalazłem o nich żadnych opinii, jedynie w języku czeskim można coś przeczytać. Ktoś musi być królikiem doświadczalnym :D Na razie nie mogę nic o nich powiedzieć, ponieważ doszły do mnie dopiero wczoraj, mają zrobione raptem 15km do pracy i z powrotem. Remerx na pewno nie zaniża specjalnie wagi obręczy, bo mój zestaw wyszedł poniżej 1500g, a tego się nie spodziewałem.

Tak, składali mi je właśnie w Bikestacji. Gotowe zestawy mają inne szprychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koła przejechały kilkaset kilometrów, nie sprawiały dotąd żadnych problemów. Ale pomimo, że ważę ponad 80kg, chyba nie mają ze mną trudnego życia - jeżdżę zachowawczo i ostatnio głównie po asfalcie. Dopiero na ten weekend zakładam opony terenowe.

Ja jestem z obręczy zadowolony, ale nie mam porównania do żadnej innej w podobnej cenie, także nie chciałbym wydawać wyroków. Dla mnie mogłaby być nieco szersza, ale taki urok lekkich obręczy w niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tylne koło po około 2000km poszło pierwszy raz do centrowania, dostało minimalne bicie boczne. Przednie koło na razie nie wymaga ingerencji.

Zawitały nowe, estetyczne gadżety: Kierownica New Ultimate Carbon Super Light, waga realna 107g oraz węglowy korek sterów :) W związku z tym poprzednia kierownica i korek idą na sprzedaż.

Zimą będę się rozglądał za amortyzatorem, ale chyba bez manetki, bo tylko przeszkadza na kierownicy - chętnie przesunąłbym manetki i klamki jeszcze centymetr do środka a brakuje miejsca.

 

New%2520Ultimate.jpg

Edytowane przez michaljg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi coś nie pasuje w specyfikacji kawałek z tarczami ...

Na foto nie wygląda żeby tył był większy od przodu :) a waga wyraźnie to sugeruje.

 

Wagę całości podałeś jako suma poszczególnych elementów czy ważyłeś cały rower ... bo wygląda mi coś za lekko :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksel, Węglowe elementy mają cieszyć oko, zbicie wagi to tylko efekt uboczny. Rama zostaje, co z tego, że ciężka, skoro mam do niej sentyment :)

Przednia tarcza ma 180mm, tylna 160mm. Waga roweru to suma elementów, całości nie ważyłem.

Edytowane przez michaljg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Napisano (edytowane)

Rower zważony na wadze podwieszanej. w tej konfiguracji, ale na oponach Rubena Zefyros (443g oraz 448g), owijce szosowej, z uchwytem na pompkę i bez rogów wyszło 10,98kg :)

 

Ze zmian - jedzie do mnie siodło Max SLR Gel Flow, założyłem chwyty ESI Extra Chunky, mostek New Ultimate 100mm, aluminiowe śruby w korbie i szukam Reby w dobrym stanie i dobrej cenie. Na tym byłoby koniec zmian, do czasu, aż napęd wyzionie ducha :)

Edytowane przez michaljg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła na bikestacji kupiłeś jak zgaduje ? Sam się do nich przymierzam więc jak możesz to dodawaj wpisy w razie gdyby były z nimi problemy ;) Rama faktycznie trochę nie pasuje do całości a kiera czy aby na pewno bezpieczna przy Twojej wadze ? Jaka to jest szerokość bo waga bardzo niska przyznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Szerokość kierownicy to 600mm. Na razie służy, a jadąc stresu nie odczuwam. Jeśli nie będzie poważniejszej gleby, powinna bez problemu wytrzymać. Teoretycznie.

Tak, koła są z Bikestacji. Do tej pory nie mam z nimi problemów, oprócz pewnego serwisu. Panowie chyba pierwszy raz widzieli płaskie szprychy i centrując koła zrobili ze szprych świderki. Po własnoręcznej poprawce do dzisiaj koła (i szprychy :P) są proste.

 

Edytowane przez michaljg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...