Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox Tora 318 Solo Air


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dokładnie tak jak mówisz :)

 

Solo air to "prawie" tak jakby mieć Dual air a w obydwu komorach tyle samo psi :)

Ale "prawie" robi wielką różnicęwhistling.gif

 

Reasumując - mając do wyboru TORE XC SL SOLO AIR a MARZOCCHI 44 RLO RC, co byście brali do XC + szosa ?

widzę totalną batalię, przegrzebałem forum i ...mam zamotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako, że to mój pierwszy post - Witam wszystkich serdecznie.

 

Zanim kupiłem swoją Torę SL Solo Air z Pop Lock dość mocno to analizowałem (i rozważałem "czy warto") między innymi przez tego posta - ale stało się, kupiłem! Przejechałem nim do tej pory 60km (oba dni bezdeszczowe) testując go naprawdę mocno - szczególnie dzisiaj zaliczając dość szybką górską trasę (dla znających okolice Bielska-Białej trasa Wapienica-Szyndzielnia-Klimczok-Błatnia-Wapienica) i nie mam wątpliwości co do tego zakupu - W 100% DOBRY WYBÓR.

 

Do tej pory miałem: dawno temu elastomerowego RST 320, RS Judy '01 po nim długo, długo nic. Do ostatniej niedzieli Darta 3 '10 z manetką, na sprężynie standard. Miałem okazję "przetestować" Rebę Race '09 i nowego Foxa (chyba F100 - a jeśli nie to też wysoki model) i mimo wszystko nie mam wątpliwości, że (w tej kwocie - 999) był to dobry zakup.

 

Podczas przejazdów, po zniszczonych wyrębem drzew i rok-rocznymi mocnymi deszczami, traktach "moich" Beskidów czułem się bezpiecznie, w którymś miejscu rozpędzając się w terenie do (dzisiejszego maxa) 52km\h. Mało jeżdżę po asfalcie - bo może 15% czasu z czego większość to nowe trasy rowerowe więc nie jestem wstanie określić czy dobrze wybiera nierówności na tego typu podłożu. Reakcja na drobne kamienie i gałęzie klasyfikuje do dokładnie pośrodku amortyzatorów z którymi miałem styczność. Nie mam porównania do sprężyn w tym przedziale cenowym - jedynie wspomniany wcześniej dużo tańszy Dart, ale on jest kompletnie deklasowany przez Torę.

 

Mam ją ustawioną na 100mm, ciśnienie 140 (moja waga 80kg) - nie spadło nawet o psi po jednym i drugim dniu jazdy. Waga nieznana bo zapomniałem zważyć po zakupie - trafił prosto do mechanika (postaram się to zrobić przy pierwszym serwisie). Co do dźwięków podczas pracy - kompresja jest bardziej "chlupocząca" dekompresja bardziej "sycząca" (ale oba mają charakterystykę hydrauliczno-pneumatyczną).

 

Nie ma wątpliwości - Reba i (w szczególności) Fox to inna bajka - ale nawet Tora była dla mnie sporym i długo przemyśliwanym wydatkiem - podsumowując było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam Torę od ponad roku. Jestem z niej bardzo zadowolony. Przesiadłem się z XCM'a, więc różnica jest bardzo duża. Jednak mam porównanie z innymi amortyzatorami. Jest nim np. Reba i trzeba dodać, że Tora przy mojej wadze( niecałe 60 kg) pracuje równie dobrze. Jeżdżę ok 50/50 i muszę dodać, że i na asfalcie/kostce brukowej i w terenie ten amortyzator pracuje wręcz perfekcyjnie. Mam go napompowanego według instrukcji RS'a. Polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tora nie jest super czułym amortyzatorem, ale pracuje dość dobrze. Bardzo dobrze spisuje się w trudniejszym terenie aniżeli drobnych nierówności na asfalcie. Nie oszukujmy się, nie do takich celów służy ten sprzęt. Ja swego czasu byłem nawet zadowolony z pracy Tory. Korzenie, krawężniki, dołki, schodki... przyjemnie wybierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wybierania liści, kostki, ziarenek piasku i takich tam są opony, wysokie i z sensownym ciśnieniem. Tego nie zrobi żaden amortyzator, nawet najlepszy. Miałem ich kilkanaście i jedynym sposobem zaradzenia na "zło" jest rozsądek co do opon i ciśnienia w nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lat nie spotkałem amora co liście i inne związane z asfaltem utrudnienia:) wybiera.

 

Sent from my GT-I9103 using Tapatalk

Edytowane przez Gość
Proszę zapoznac się z punktem 2i Regulaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zależy jakie utrudnienia na asfalcie. Gdy miałem Torę 100mm, to dość dobrze radziła sobie z niedużymi nierównościami. Wręcz chyba lepiej niż wjazd na krawężnik, gdzie poczułem uderzenie w kierownicę (duża progresja). Po przesiadce na Skareba 80mm, poprzeczne spore przeszkody zjadał ładnie, ale gorzej radził sobie z małymi przeszkodami negatywnymi (dołki, dziury w asfalce... itp). Miałem za to okazję przejechac się niedawno na Foxie F80 i tutaj praca była naprawdę świetna - pracował czule (lepiej niż Tora) i w całym skoku (podobnie jak Manitou).

Edytowane przez Lumperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Jestem "świerzak" i mam dwa pytania:

 

- właśnie kupiłem nową torę 318 solo air - czy mam ją dać do serwisu na przegląd przed jazdą (sprawdzenie oleju i uzupełnienie powietrza?)

 

- czy owy model blokadę ma tylko przez manetkę czy mogę zablokować ręcznie na goleni ?

 

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...