Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

jedno jest pewne, na solidnym podjezdzie kazdy polegnie na tak ustawionym rowerze, a ze ostry podjazd rzecz wzgledna... :) zreszta bez zatrzaskow nie ma w ogole o czym gadac

 

te podkladki pod mostkiem przerazaja

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

aopa85-sterówka a 203mm tarcza nie mają ze sobą nic wspólnego :) moment skręcający kończy się na dolnej misce sterowej (uogólniając tylko do widelca).

amen

 

ps: a co do fot: fajnie agresywna sylwetka choć przy tej ilości accentów chyba pokusiłbym się o własne malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anarchy masz jakieś opracowania które potwierdzą twoje tezy?. badania laboratoryjne, terenowe? Bo mi dziadek przekazał odmienną teorie.

Co do ramy to na własne oczy widzałem jedną sztukę chyba na mtb cross. Widocznie w szczecinie jest ich więcej, Bardzo się będe cieszył gdy więcej ich zobacze bo to świetna rama! obecnie ma naklejki sponsora więc się wyróżnia z tłumu. :thumbsup:

 

 

pozdrawiam

praktyków jazdy na rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

a może być 20lat w mtb i mechanika na Polibudzie? :) Pomyśl o "dźwigni, przyłożonej sile i punkcie podparcia" itd

tak na "zdrowy rozum" no pomyśl..

pewnie, że jak dasz wysoki maszt to się złamie zaraz nad górna miską sterów, ale czy pod tarczą 160 czy 203 nie ma znaczenia (zakładając, że oba zahamują tak samo gwałtownie), tak samo zresztą jak od "walnięcia" w drzewo

 

Co do koloru-nie odbieraj tego jak jakaś obelga, po prostu "opatrzyło" się mi to malowanie i tyle. Może wynika to z zbyt charakterystycznego wzoru. Taki jednolity matowy czarnoszary pewniej mniej by się rzucał w oczy :)

 

ps: tak na szybko jeszcze obrazowo -ile razy słyszałeś/widziałeś jak poszedł widelec przy samej sterowce, a ile razy widziałeś złamana sterówkę w okolicach mostka? :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

boszzz nikt się nie czepia. Czy ja napisałem coś negatywnego o sposobie malowania roweru? Rozumiem, że jak ktoś napisze "fajne geo, niezła sylwetka" to miód cud orzeszki, ale jak napisze "ja bym pomalował inaczej" to już czepialstwo? ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sterówki złamane przy dolnej jak i górnej misce sterów np G.Hincapie; nic niezwykłego. Myślałem i uważam że siły działające od hamulca oraz z 2giej strony od dzwigni jaką jest za długa sterówka działają bardziej destrukcyjne niż sam hamulec. sory za niefachowe nazewnictwo może facet z politechniki zrozumie(bez obrazy ;) ) Zawsze mogę zmienić zdanie ale przyjmuje tylko twarde dowody

 

Dużo cześci jest po selekcji wagowej np opony poniżej 500g dlatego rower jest na granicy 10 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
z tymi silami skrecajacymi, to na dolnej misce/poczatku sterowki rzeczywiscie sa najwieksze, ale do ostatecznej stabilizacji lub jej braku potrzeba drugiego punktu podparcia, ktory jest wyzej...prawda?
ależ oczywiście że tak

a ..skoro sam Nabiał pisze...

Ja nie twierdzę, że nie ale są to tak duże różnice, że szkoda o nich wspominać (siłach na mostek), a już szczególnie o (rozpoczynającym tą dyskusję) wpływie wielkości tarczy na siły działające na górny odcinek sterówki.

Bez wzorów - bo to nudne (a i tak znajdzie się Ktoś kto wie lepiej i poda dokładniejsze wzory):

Na stery dolne działa moment wynikający z masy roweru, rowerzysty (plus wszelkie "nadmoce" wynikające z naszej łydy) i długość widła (dajmy na to te 470mm).

Na sterówkę w okolicy mostka? Moment będący iloczynem masy (jak poprzednio ale) pomniejszonej o masę roweru, część cielska opartą o pedała i siodło (plus wszelkie pochłaniacze energii jak rączki, wiotkość sprzętu itd) i długości mostka... czyli 80-110mm.

Na samej długości "ramienia" macie około 7-krotonie mniejszy moment, na masie pewnie z połowę.

 

Co do złamanych sterówek (nie węglowych) powyżej rury sterowej - nie wynikających z gleby, uderzenia kierownica w drzewo, auta - czy widział ktoś takową kiedyś wynikającą z uderzenia kołem w próg, lub z mocnego przyhamowania? Czy będzie to tak powszechny przypadek jak pękające mostki Thomsona :) (w życiu udało mi się jeden znaleźć na necie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

dorzucę i ja mojego 29era po roku czasu od zakupu (Trek Marlin 2011) po niewielkich zmianach (mostek, hamulce, SPD i takie tam). Jadą do mnie Maxxisy Aspen *2 i ciekaw jestem, jak się będzie na nich jeździć :)

 

W planach dalszych amortyzator, a w między czasie może poeksperymentuję z mostkiem odwróconym, prostą kierownicą itp. :)

 

0011024x683.jpg

By herodot32 at 2012-07-17

 

 

0021024x683.jpg

By herodot32 at 2012-07-17

Edytowane przez Herodot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania niestety, więc nie jestem obiektywny. Powiem tak, pasuje idealnie do mojego stylu jazdy, dobrze się dogadujemy. Trudno go wyprowadzić z równowagi, ale wiadomo nie jest to rower zawodniczy ;)

bardzo fajny rowerek mi się podoba ale są gusta i gusciki jedni lubią to drudzy to każdy rower ma swój urok i czar ja mam słabosc do ciemnych kolorów.A co do roweru każdy kupuje ten który dopasowywuje się do swojego własciciela ja marzyłem o innym a trafiłem na inny widocznie był mi pisany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o czym marzyles, ale ten rowerek co stoi u Ciebie w garazu jest jak najbardziej w porzadku :) Chetnie odkrecilbym mu to i owo ;)

 

pewno amor bys zmienił i hamulce oraz klamki manetki i przerzutkę l lub przerzutki bo nie wiem czy preferujesz sram czy shimano

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zacząłbym od sztućca na początek ;)

 

Co tam chciałeś zamiast ORBEI na początku?

najpierw był cel mbike renegade ale ma ramy za małe na mnie pózniej cube ltd pro 29 ale nie ma ich juz nigdzie więc padło na orbea i nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie 2 29er, w tym jeden na sprzedaż (ten niżej Felt)

 

spec_29er_carbon.jpg

- 9,8 kg

 

A ten na sprzedaż około 11,5 kg

 

29er1000.jpg

na XTR w dobre nogi oddam.

 

witam

 

mam pytanie odnośnie tego tego 29'era do sprzedania

 

jaka cena ?

ile był uzywany ?

i gdzie sie znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/841/superfly2.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/844/superfly3.jpg/

 

Od dzisiaj jesteśmy przyjaciółmi.

 

Pierwsze nieśmiałe podejście zrobiłem do "jeszcze Garego", modelu hi-fi. Byłem bardzo przyjemnie zaskoczony.

 

Co na ten moment wydaje mi się pewne to:

- napęd z korbą 39/26 raczej wystarczyłby mi do moich potrzeb potrzeb terenowych

- xx chodzi torchę ciężko ale precyzyjnie, jest jednak głośny.

- manetka widelca pozwala mu pracować w pozycji wciśniętej- trochę bez sensu

- na razie nie odczułem obecności kashimy w floacie. a oznaczenia i opis na damperze się nie pokrywają, regulacja ma trzy pozycje a opis 4.

- avidy xx działają fajnie, są mocne, klamki jednak trochę "tępe", działają z oporem.

- przód i tył na osiach rs - maxle lite. fajny patencik, mimo że nie lubię takich "specjalnych" rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...