Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

W DT 240 to jest ten problem, że trzeba mieś specjalny klucz do wymiany łożyska ;), ale na 4 komplety kółek z piastami DT miałem problem tylko z klasycznymi - czyli 370, piasty 240, 340 i Tricony - bezproblemowe.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem... ALE... Zdejmij odblaski (albo zacznij używać roweru zgodnie z przeznaczeniem - wtedy podobno same odpadają), odwróć mostek, skróć kabel od przedniego hamulca i wróć z nowym zdjęciem to porozmawiamy ;)

 

 

 

Odblaski odpadną - a po kiego grzyba mam odwracać mostek - to trailówka (choć bliżej jej do AM nawet) :D Jedyne co - to może dam 100-105, 90-tka jest lekko niestabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te koła co masz nie wytrzymują? Może wymień tylko obręcze na przykładowo Arch EX 29.

 

 

Kupiłem z takimi w komplecie cena była dobra teraz muszę upgrade zrobić pod swoją wagę, te na stronie producenta mają limit jaki podałem nie chce ich pogiąć bo są nówki poprzedni właściciel zrobił na nich lekko ponad 100km czyli nic.

 

Te ztrki wytrzymają chłopa 100 kg plus ??? Sorrki ale jestem świeżak :) w tych sprawach

Edytowane przez pilik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak apetycznie prosty, że aż się chce go wziąć i wymłócić jakąś przenicę ;)

 

U mnie tyż parę zmian, ale że tak to ujmę - wahadłowych. Jest upgrade w postaci kółek i laczków bardziej ogarniających aktualne trasy (Jura), czyli wspomniane i9 Torch plus 2xNN.  Downgrade to korba, w sensie wróciła wysłużona a la Deore. Może i wygląda jak psia kupa, ale przynajmniej nie wylata w środku tripa jak Rotor ;)

 

vp393_DSC01718.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój składaczek i jeden problem potrzebuje w miarę lekkich kół do wagi 100 kg obecne są do 85-90 kg i chętnie oddam w dobre ręce :) ZTR CREST 29er piasty novatec na mleczko oponki maxxis bever w komplecie

 

 

Bardzo chętnie takie kółka przygarnę. info na priv proszę :) odnośnie ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być jakieś 120/120, ale nie ma za wielkiego wyboru - a udało się trafić takie coś:

 

Stylowe odblaski jak widać - ale i tak paru znajomych skomplementowało zgrabny wygląd :)

 

UrdzWBh.jpg

 

Szacuneczek

 

Też mam taką furę :) daje rade. Ile masz wzrostu, jaka rama. Ja 1,96 na xl też trochę nerwowości odczuwałem na Enduro Trophy, zmieniłem kierę na szerszą o 6cm i jest dużo lepiej na zjazdach wedle wemnie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 cm, L-ka - do ogranicznika sztycy jest może z 1.5 cm. Generalnie chciałem jak najmniejszą ramę i to L jest całkiem sensowne wg mnie rozwiązanie. Nie wyobrażam sobie szerszej kierownicy- już z tą chwilami ciężko się między drzewa zmieścić :)

 

Poza kierownicą jakieś upgrady ze stocka? 

Edytowane przez mucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paznok, panSocjolog: wideł to niedawno odzyskana stalówka z DiamondBack'a Mojito, dosyć długi bo aż 490mm! Przesadną sztywnością to on nie grzeszy, ale dzięki temu jest w miarę komfortowy, wiadomo że z amorem było o niebo wygodniej i mi się obraz nie rozmywał przy szybszych zjazdach ;)

Jedynym problemem jest dosyć szeroki kołnierz przy podstawie sterówki - z główką ramy 44mm się gryzie i musiałem zapodać dwie bieżnie sterów - jedna zeszlifowana "na płasko" żeby nieco podnieść całość...  :sick:

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

(temat:widelec sztywny a amor:) )
490mm? - to musi nieźle pracować pod Twoją Wielką Postawą :)
W temacie sztywnych widłów mam wręcz odwrotne spojrzenie na problem jak u Kazafazy - im szybciej tym bardziej gładko, jest chyba jakaś prędkość plus częstotliwość dziadostwa na drodze gdy amplituda drgań stali o długości 440 (lub inna) a powyższe dziadostwo nachodzą na siebie. W skrócie - jest gładko i komfortowo. Robiliśmy taką jazdę w naszej Bukowej porównawczą - ja i obok full, ta sama prędkość, wredny zniszczony bruk leśny plus dodatki. Oba tak samo trzepały (lub bardzo podobnie). Niech wyznacznikiem pracy będzie fakt, że można jechać bez trzymanki.
Naturalnie - uskoków, większych kamieni itd toto nie połknie - cudów nie ma.


"TRZEBA PO PROSTU ZAPIER....ALAĆ, i WTEDY OBRAZ SIĘ PROSTUJE" :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W temacie sztywnych widłów mam wręcz odwrotne spojrzenie na problem jak u Kazafazy - im szybciej tym bardziej gładko, jest chyba jakaś prędkość plus częstotliwość dziadostwa na drodze gdy amplituda drgań stali o długości 440 (lub inna) a powyższe dziadostwo nachodzą na siebie. W skrócie - jest gładko i komfortowo. Robiliśmy taką jazdę w naszej Bukowej porównawczą - ja i obok full, ta sama prędkość, wredny zniszczony bruk leśny plus dodatki. Oba tak samo trzepały (lub bardzo podobnie). Niech wyznacznikiem pracy będzie fakt, że można jechać bez trzymanki.

 

A nie można krócej napisać? Trzeba po prostu zap*****ać, i wtedy się obraz prostuje... ;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salsa Spearfish XL 2012' wcześniej prezentowana w Lardżu w wiosennej zieleni teraz dojrzała i prezentuje się niczym czerwcowa pomarańcza, urosło się jej też trochu - XL teraz mnie będzie wozić gdyż eLka była fajna, skoczna i skora do zabawy ale mi chodzi raczej o długofalowy, spokojny i wygodny związek ;)

 

Zdjęcia jak zwykle u mnie robione skrzynką na listy, malkonentów uprzedzam że wydałem całą kasę na rowery i części i nie mam za co zapodać DSLRa, ba, dziś na kolację mam łańcuch i szprychy a do popicia mleczko...oczywiście bezdętkowe ;)

 

IMAGE_124.jpeg

 

IMAGE_123.jpeg

 

IMAGE_122.jpeg

 

 

...teraz tylko czekam aż dojrzeje siodełko w przyszłym tygodniu oraz amor - ale kiedy to nastąpi..?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

w wiosennej zieleni teraz dojrzała i prezentuje się niczym czerwcowa pomarańcza



Pyszna rybka kazafaza :thumbsup:  I w mojej prywatnej opinii w pomarańczku prezentuje się o niebo lepiej od tej niedojrzałej, zielonej...Poza tym, że urosła o jeden rozmiar, to optycznie wcale nie odbiera jej żwawości i skoczności.

dziś na kolację mam łańcuch i szprychy a do popicia mleczko...oczywiście bezdętkowe



No to życzę smacznego. Ja dzisiaj miałem na obiad pyszne nyple z ŁT-43 i benzynkę ekstrakcyjną do popicia ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lordzie Kazafazonie, 
Chylę czoła przed Twą mechaniczną Pomarańczą (o ostrym posmaku)
Wyszedł zaje..ładnie, no i chyba nikt już się tu nie przyczepi do braku proporcji, za wysokiego mostka, przydługich korb, za-żółtego wentylka, za-zielonego napisu na amorze i zbyt drewnianej przerzutki itd itd
Brawo!


ps: to ja miałem spaghetti przynajmniej (naturalnie "carbonare" :) ), ze starych linek przerzutkowych i pancerzy...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...