Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie,chłopcy rozpakowali swoje zabawki dopiero,daj się im nacieszyć przez chwilkę a dopiero jak już opadną emocje to cza ich zagnać do konkretów  :laugh: ,ja obecnie staram się zaspokoić swój umysł i ciało Peakem 29"  :laugh: ,miodzio toto się rusza,zakręty zbiera jak szalony i nie wozi du...em jak szafą  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a więc znalazłem kilka chwil, aby wstawić zdjęcia swojego zakupu. Pytałem się dużo kolegów tutaj....różne typy były.Pierw Romet Jolene 29er, później już miałem kupować Scotta Scale 970 ale w końcu dzięki szczerej i rzeczowej rozmowie z morfish, zdecydowałem się na zakup Jamis'a Dragon Sport 29. Jamis wygrał ze Scottem ze względu na DMC rowerzysty. Rama 15". Dzisiaj pierwsze 23km po Puszczy Bydgoskiej w marznącej mżawce przy -5s stopniach. 3 wywrotki na lodzie, stłuczone kolano i banan od ucha do ucha. W porównaniu do mojego Arkusa....hm. nawet nie mam czego porównywać. Stalowy Smok jeździ jak czołg na paliwie rakietowym.... po wszystkim ;)

 

Tutaj bike zaraz po złożeniu:

Unboxing Dragon - w calej okazałości

A tu pierwsza przejażdżka z kolegą na Kandsie Energy 1300.

Pierwsza przejażdżka w terenie

Tutaj album zawierający "unboxing bike".

 

Jak na razie dużo tutaj subiektywizmu, ale jestem cholernie zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo paprykarza 2014...

Czy wymagane jest dosiadanie roweru stalowego czy roweru na dużej kiszce ... czy jedno i drugie jest wymagane?

Bo zastanawiam się, który rower brać:

  • Romet Wagant 1989 (stal, duże koło)
  • Romet Wigry 2 (stal)
  • Trek Cobia (glin ale duże koło)

Oczywiście moja obecność uzależniona jest od komitetu akceptacyjnego (żona), która juz nosem kręci na moje rowerowanie.

Jak ktoś twierdzi, że Wigry 2 to nie rower XC, to jest w błędzie. Z różowym klaksonem, każdy rower jest XC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piterro

Tak z ciekawości, ile masz wzrostu?

Rama 15 cali jest bardzo mała jak na koło 29cali. Wiem, że w polskiej dystrybucji zostały tylko 15'' i 21'', bo 17'' i 19'' sprzedały się w sezonie. Czy tę ramę kupiłeś pod swój wzrost, czy po prostu brałeś to co zostało? Tak czy inaczej, fajny śmigacz i w stosownym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mowa o oponkach mistrzu

Wiem.... ale można to było dwojako zrozumieć.

 

 

 

Czy tę ramę kupiłeś pod swój wzrost, czy po prostu brałeś to co zostało?

Wzrost 172cm, 107 kg. Szukałem 29era z małą ramą właśnie. Jamis zdeklasował wszystkie modele, nad którymi się zastanawiałem swoją dopuszczalną wagą rowerzysty wynoszącą 136kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wzrost 172cm, 107 kg. Szukałem 29era z małą ramą właśnie. Jamis zdeklasował wszystkie modele, nad którymi się zastanawiałem swoją dopuszczalną wagą rowerzysty wynoszącą 136kg.

 

Mogę prosić o źródło DMC=136 ? Nie, żebym kwestionował, ale ongiś szukałem bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o źródło DMC=136 ? Nie, żebym kwestionował, ale ongiś szukałem bezskutecznie.

Też dla mnie było ważne znalezienie oficjalnego źródła a nie ustnych przekazów.

W instrukcji Scotta jest 110kg.

A Jamisa:

http://www.jamisbikes.com/usa/suport.html

tu jest "Owner's manual" Jamisa w pdf'ie.

strona 43-44 odnośnie hardtail'i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się pęknięcia na mojej poprzedniej ramie powłoki lakierniczej

(Dla ciekawych pęknięcia pionowe poniżej zacisku sztycy)

Stąd zareklamowałem i otrzymałem nowy model

Szkoda bo miałem rower złożony już na ten sezon, ma to też dobre strony bo rozebrałem wszystko na części i poskładam po bożemu

(musze tylko znalećć narzędzie do montażu suportu)

stąd niedługo nowa odsłona

 

Rama Cube Reaction GTC rozmiar 21 (realnie 20,1)

Różnica do poprzedniej ciut dłuższy komin, nacięcia do montażu szycy są dwa po bokach - wcześniej jeden z tyłu, no i malowanie

Stąd na amortyzatorze odkleję niebieskie naklejki (zawsze te pare gram mniej)

 

 

61b248bc315f3abfgen.jpg
 
dla tych co nie pamietają Buły
 
bfb9e77751af16e2gen.jpg

 

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...