Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

mosq - amortyzator nie ma prawa wytrzymac dlugo, wiec wszystko przed toba :) dobrze, ze jestes swiadom koniecznosci upgradu, ale z twoja masa to nie koniec zmian koniecznych...niestety

 

Suhar - dlaczego nie zlozyles tego na karbonie/tytanie/wysokiej stali?

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nabiał ma trochę racji w tym pytaniu. Nie ubliżając posiadaczom Peaka to najwyższe SRAMY przy takiej ramie są jak alivio przy Stumpjuperze29...SWorksie.

Z czego to drugie jeszcze mógłbym pojąc-Ktoś tak się spłukał kupując dobrą ramę, że reszta NA POCZĄTEK musi byc budżetowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes na poczatku swojej rowerowej drogi, to tak naprawde teraz, po zakupie takiego roweru, najlepiej chyba czekac, az czesci beda padac i sukcesywnie je wymieniac - szkoda daremnie/na wyrost pompowac kase - ja ci powiem, ze kola za slabe, kupisz nowe za tyle, co caly rower, a prawda moze byc taka, ze do twoich zastosowan te oryginalnie montowane wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabial - z rozmysłem wybrałem tą ramę, ponieważ pierwszy sezon ścigam się w górach na Powarade MTB Marathonie i w Karpaczu załatwiłem na skałach moją karbonową Meridkę. Odbiła się ze mną parę razy od kamieni - dużych kamieni :) - i pękła. Jako, że zanim nauczę się jeździć po górach, na pewno jeszcze zdążę uszkodzić siebie i rower, lepiej uszkodzić coś tańszego. Napędu to nie dotyczy - nie zwykłem uszkadzać, a nie znoszę nieprecyzyjności. Kół też raczej nie niszczę, zresztą moja waga startowa to 63kg :) więc te komponenty wybrałem troszkę lepsze.

 

Aha, jeszcze o lutowaniu szprych - działa :) Naprawdę wyraźnie zwiększa sztywność. Kół, znaczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jeszcze nie zakończony. Rama Orłowski stalowa, piasta Rohloff Speedhub, obrecze alex TN21, Schwalbe Smartsam 2.1, siodełko Brooks B17, hamulec Magura Louise 180. Korba Truvativ Stylo 1.1 - blat FSA 38t. Widelec Manitou Pro Tower. Kierownica i mostek Merida X-mission. Łańcuch Rohloff SLT 99 Pozostałeelementy z odzysku lub noname.

Pozdrawiam.

Kulasss

post-114458-0-82255500-1345621899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza zdartymi oponami (bieznik) nic sie stuka, puka

 

Nie zrozum mnie źle, ale zdarcie bieżnika w ciągu dwóch tygodni (poza sytuacjami ekstremalnymi) wskazuje moim zdaniem na braki w technice hamowania, o ile rozważamy takie normalne cross country i normalne przebiegi (zakładam, że nie jeździłeś 24/24 i 7 dni w tygodniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmn1 - mam w domu w Szczecinie prawie całą tubę maści Finish Line Fiber Grip...z tym że ja jestem w UKeju, ale mogę spytać matuli czy się nie machnie na pocztę i Ci nie pośle kawałka tegoż tałatajstwa. Ile potrzebujesz - mały woreczek strunowy wypełniony smarem styka? Posłałbyś Jej tylko za przesyłkę kasę, ewentualnie jeśli jest opcja zapłaty przy odbiorze...

 

Sorry za OT, ale kolega ma chyba zapełnioną skrzynkę :whistling:

 

kovaldesign: Twój rower jest "a Fe" ;):) Fajny :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z salsą Wiewióra najładniejszy 29er na fr.org chociaż osobiście wolałbym z opcje z foxem z przodu. Gratulacje.

 

Dzieki. Tereny mam u siebie dosyc lagodne (Londyn i okolice, nie Beskidy i telewizory) i nawet wyscigi da sie pocisnac 'na sztywno', poza tym rower sluzy codziennie jako commuter.

Amor na pewno pojawi sie jako opcja na ciezszy teren ... w zasadzie to czeka w pudle od jakiegos czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzeziu, ladnie i na bogato, chetnie byl sie przetoczyl takim fullem przez ulubione Beskidzkie szlaki ...chociaz na co-dzien jak dla mnie hardtail rules!

twojastara, propsy za udane chalupnictwo i dobry wybor opon (czyt. taki sam jak moj) ;) Fajne tez te stare korby (XT?) - jak bylem maly to sie na takie strasznie slinilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Koval -> xt'ki 737 z czeskim bashem RB... handmade jest tez suport (skladak z cieniowana oska) i przerabiane zebatki 20ka z 56 na 58mm oraz 36ka z 74 na 94mm ;D ; Probowalem inne korby, ale np WRA i Turbine maja strasznie szeroko ramiona... jak tylko znajde lewe ramie to zaloze stare sprawdzone korby Wujka Toma - wciaz na nich jezdzi (wymagaja bardzo szerokich osi z bardzo szeroko rozstawionymi lozyskami);)

 

cranks_drive-side.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzeziu: przesadny ten balltoy, tak jak i koval z chęcią bym go pomęczył! ;) Zapodaj gdzieś wrażenia z jazdy, ja dumałem nad Salsą w fullu, ale póki co pochłonął mnie full 650B...może w przyszłym roku się uda?

 

twojastara: wieeelki szacun za wytrwałość w swataniu igły, nici z materiałem! Zapowiada się wszędobylsko i po harcersku ;) Życzę wiatru w plecy i w oponach!

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...