Skocz do zawartości

[rower] Full 29er do jazdy rekreacyjnej - do ok. 8.000 pln


Velo

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro się upierasz przy fullu,proszę :

 

http://allegro.pl/specialized-epic-29-er-i2280251962.html?source=oo

 

niby "zawodniczy" ale przy moim wzroscie (190) pozycja bliżej wyprostowanej niż pochylonej.Da sie nim jechać po twardym chyba najlepiej

ze wszystkich dostepnych ze wzgledu na patent z brainem,a kiedy trzeba pokaże zalety fulla.

Takim na pewno pojeżdzisz testowo w W-wie w Airbike'u a być może w Łodzi.

(przepraszam za kryptoreklamę,jak nie sprzedam do niedzieli,zapraszam,dostaniesz na cały dzień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się upierasz przy fullu,proszę :

 

http://allegro.pl/specialized-epic-29-er-i2280251962.html?source=oo

 

niby "zawodniczy" ale przy moim wzroscie (190) pozycja bliżej wyprostowanej niż pochylonej.Da sie nim jechać po twardym chyba najlepiej

ze wszystkich dostepnych ze wzgledu na patent z brainem,a kiedy trzeba pokaże zalety fulla.

Takim na pewno pojeżdzisz testowo w W-wie w Airbike'u a być może w Łodzi.

(przepraszam za kryptoreklamę,jak nie sprzedam do niedzieli,zapraszam,dostaniesz na cały dzień)

 

A jak sprawa wygląda z hardtailami, spełniającymi powyższe kryteraia ? Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spark to próba scotta by mieć fulla omijając patenty :)

Scott jest amerykańskim producentem i by na tym rynku funkcjonować musi przestrzegać praw patentowych, bardzo by chcieli zapewne korzystać z patentu firmy specialized ale za to trzeba płacić. "Magia" tego zawieszenia to specyficzny amortyzator o kilku trybach pracy, samo zawieszenie jest dosyć zabytkowe i mało kto je dziś stosuje. Giant ma nowoczesne zawieszenie i praktycznie każdy kto go używał poleca. Ja wybrałbym gianta bo chciałbym wypróbować jak działa :)

Jednak przede wszystkim scotta dla mnie dyskwalifikuje firmowy amortyzator. Nie lubię być skazany na coś, bez specjalnej możliwości zmiany/zamiany.

 

Bardzo cenna jest twoja opinie, ale czy blokady nie czynią sparka bardziej uniwersalnym rowerem(jazda po rownej nawierzchni)?.Osprzet ma tez chyba lepszy bo slx a giant x5 i x7 i czy jego mankament w postaci zawieszenia nie rekompensuje roznica w cenie scoot 5400 giant 7400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że różnica w cenie jest, pytałeś o różnice. Dla mnie jednak największym problemem jest damper firmowy scotta, nude.

Serwis tego czy foxa pewnie w podobnej cenie, za to cena zamienników przemawia za standardowymi damperami, do tego łatwiej dostępnymi.

Jasne jest też, że przy zakupie trzeba uwzględnić wykorzystanie sprzętu, myślę że scott będzie jak najbardziej ok a sporo pieniędzy ci zostanie. Nie wiem, czy posiadasz dodatki takie jak ciuchy, buty, kask, plecak, pedały spd, to wszystko tez kosztuje i stanowi znaczny procent ceny całości inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że różnica w cenie jest, pytałeś o różnice. Dla mnie jednak największym problemem jest damper firmowy scotta, nude.

Serwis tego czy foxa pewnie w podobnej cenie, za to cena zamienników przemawia za standardowymi damperami, do tego łatwiej dostępnymi.

Jasne jest też, że przy zakupie trzeba uwzględnić wykorzystanie sprzętu, myślę że scott będzie jak najbardziej ok a sporo pieniędzy ci zostanie. Nie wiem, czy posiadasz dodatki takie jak ciuchy, buty, kask, plecak, pedały spd, to wszystko tez kosztuje i stanowi znaczny procent ceny całości inwestycji.

 

Dodatki wszystkie mam. To nie jest problemem. W sparcu podoba mi się blokada dampera z manetki. Czy inne rowery tez mają podobne rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że różnica w cenie jest, pytałeś o różnice. Dla mnie jednak największym problemem jest damper firmowy scotta, nude.

Serwis tego czy foxa pewnie w podobnej cenie, za to cena zamienników przemawia za standardowymi damperami, do tego łatwiej dostępnymi.

Jasne jest też, że przy zakupie trzeba uwzględnić wykorzystanie sprzętu, myślę że scott będzie jak najbardziej ok a sporo pieniędzy ci zostanie. Nie wiem, czy posiadasz dodatki takie jak ciuchy, buty, kask, plecak, pedały spd, to wszystko tez kosztuje i stanowi znaczny procent ceny całości inwestycji.

 

Dzieki za odpowiedz, strsznie napalilem sie na tego gianta , ale boje sie iz podczas rodzinnych wyjazdów z dziecmi strasznie sie umorduje jezdząc praktycznie po gładkiej nawierzni z drugiej strony samotne wypady w teren???.Cena sprawą drugorzedną.Co kupic?? i waga scott jest cięzki 13,8 giant 12,6kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że Scott jeszcze (chyba) nie dorobił się centrum serwisowego w Polsce, więc dampery jadą do Niemiec lub Czech. A to może oznaczać parę tygodni dziury w sezonie.

 

Poza tym to ciekawy i uniwersalny sprzęt, aczkolwiek do jazdy wyłącznie rekreacyjnej trochę overkill.

 

Generalnie rynek 29 urósł w Polsce i sprzętu jest całkiem sporo. Trudno więc ot tak polecić HT lub fulla, zwłaszcza że preferencje polecającego nie muszą współgrać z preferencjami autora.

 

W każdym z większych sklepów rowerowych powinni mieć 29 do przymierzenia - Treka w SSC we Wrocławiu, Scotta w Plusie w Warszawie, Cube w Skiteam, Gianta w Bikemanie w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że Scott jeszcze (chyba) nie dorobił się centrum serwisowego w Polsce, więc dampery jadą do Niemiec lub Czech. A to może oznaczać parę tygodni dziury w sezonie.

 

Poza tym to ciekawy i uniwersalny sprzęt, aczkolwiek do jazdy wyłącznie rekreacyjnej trochę overkill.

 

Generalnie rynek 29 urósł w Polsce i sprzętu jest całkiem sporo. Trudno więc ot tak polecić HT lub fulla, zwłaszcza że preferencje polecającego nie muszą współgrać z preferencjami autora.

 

W każdym z większych sklepów rowerowych powinni mieć 29 do przymierzenia - Treka w SSC we Wrocławiu, Scotta w Plusie w Warszawie, Cube w Skiteam, Gianta w Bikemanie w Warszawie.

 

Będę dzisiaj w Warszawie i postaram się "przymierzyć" parę sztuk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj głównie w Ursynów. Masz tam Plusa (obił mi się tam o oczy Spark 29) http://rowery.com.pl/article.php?uid=6

 

dużego Bikemana przy al. KEN http://www.bikeman.pl/salon-firmowy-ursynow-pm-10.html

 

no i salony Airbike przy KEN i Dereniowej, a w nich multum Speców http://airbike.pl/1/3/Sklepy-AIRBIKE

 

Skiteam ma duże salony przy Karolkowej i 17 stycznia, ale do nich bym podzwonił czy są na stanie jakieś 29. Byłem na Karolkowej na początku kwietnia i wyglądało, że jeszcze się nie przestawili z oferty zimowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj głównie w Ursynów. Masz tam Plusa (obił mi się tam o oczy Spark 29) :: PLUS :: Sklep rowerowy - www.rowery.com.pl

 

dużego Bikemana przy al. KEN Sklep rowerowy Bikeman - Nowości 2012!

 

no i salony Airbike przy KEN i Dereniowej, a w nich multum Speców Airbike Specialized BGFit Warszawa Rowery Sklep Serwis Rowerowy Specialized Buty SPD - Sklepy AIRBIKE

 

Skiteam ma duże salony przy Karolkowej i 17 stycznia, ale do nich bym podzwonił czy są na stanie jakieś 29. Byłem na Karolkowej na początku kwietnia i wyglądało, że jeszcze się nie przestawili z oferty zimowej.

 

He, he - powrót na stare śmieci. 9 lat mieszkałem na Ursynowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant Anthem również ma amortyzację którą można zablokować, co prawda nie manetką z kierownicy, ale w Twoim wypadku nie ma to większego znaczenia, jest bardzo efektywnym fullem z typowym tłumikiem i amortyzatorem które można łatwo serwisować a sieć serwisowa jest rozbudowana.

Osprzęt klasy X5 nieźle daje sobie radę w terenie, nie mówiąc juz o szosie.

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego jadąc z rodziną takim rowerem miałbyś się umordować - rodzina ma lepszą kondycję do ciebie? Rzadko kiedy żona i dzieci gniotą ostrzej niż ojciec.

 

Udało mi się "przymierzyć" parę eksponatów. Co do obsługi w sklepach nie będę się wypowiadał (kurtuazja z mojej strony). Generalnie skupiłem się na geometrii, a nie wyposażeniu.

 

Przede wszystkim jest mało rowerów w sklepach. Najlepszy ten na Dereniowej - próbowałem Specialized - Cambera i Streetjumpera. Ten pierwszy - fajny, ale olbrzym ! Jak ktoś lubi "wielkie rowery", to rozwiązanie dla niego - rozmiar XL zdecydowanie za duży na mnie. Streetjumper jakiś taki zgrabniejszy - L w zasadzie pasuje. Generalnie fajne rowery.

 

Cuba nie uświadczysz jeszcze. Ale zmierzyłem także Sparca29. Dla mnie pasuje L, ale trzeba nieco podnieść kierownicę (mostek), wtedy sylwetka będzie idealna, choć cały czas nieco sportowa.

 

No i można sobie krytykować dedykowany damper, ale rozwiązanie z blokadą z kierownicy jest genialne ! Mocno szala wyboru przechyliła się właśnie na Sparka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego jadąc z rodziną takim rowerem miałbyś się umordować - rodzina ma lepszą kondycję do ciebie? Rzadko kiedy żona i dzieci gniotą ostrzej niż ojciec.

 

 

Kondycja mam w porządku,ale dorwałem ostatnio jakiegos goscia w lesie na fullu chyba jakis spec

(znawcą nie jestem) i powiedział ze na płaskim stasznie pływa buja cos w tym stylu i na dłuzsza meta bywa to ,,męczące'' .Nie był specjalnie rozmowny więc nie chciałem go ciągnąc za jezyk za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ramę speca z brainem (amortyzator specjalnie dedykowany do tej ramy), dwie awarie, dwie wysyłki do Czech. Jeśli ci potencjalne ryzyko nie przeszkadza to kup sparka.

 

Wiesz jak to jest z tym ryzykiem... mam samochód, 3-letni, kupiony jako nówka w salonie - bardzo drogi, powszechnie szanowanej marki niemieckiej. Tyle co ja miałem w nim usterek... szlag mnie trafia. I non stop coś nowego się dzieje. Żona ma samochód włoski, znacznie starszy od mojego i... nic. Żadnej usterki od lat...

Zatem ryzyko zawsze istnieje, ale wszystkiego nie da się wykluczyć - marka też tu wiele nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...