Skocz do zawartości

[Multitool] Jeśli nie Sigma to co?


stpman

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie w końcu sprawić jakiś porządny multitool, który mi będzie służył wiele lat, ale zapewne będzie rzadko stosowany, bo w domu mam komplet narzędzi.

Generalnie znalazłem coś takiego: http://www.formicki-bike.pl/produkt.php?kod=647&&id_pod_kat=65&&id_kat=9

 

Ale nie ma Torx'a do tarcz (a na trasie nigdy nic nie wiadomo) i nie wiem czy ma klucz do szprych.

Ma za to klucze oczkowe, które mogą być przydatne gdyby panę złapała dziewczyna w swoim rowerze:)

No i ma łyżki do opon, które aktualnie są na liście zakupów, bo stare się połamały;)

 

Więc co innego byście polecili? W podobnej cenie i podobnej konfiguracji? I o sensownej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być tak miękkie klucze, że w kontakcie ze śrubą nagle zechcą się zaokrąglić :) o to mi chodzi - czy dają radę, czy to kasa w błoto wyrzucona

 

Odwrotnie bardzo twarde wręcz przerobiły więcej niż inne klucze z napisami Cro -Mo itp. i nie raz w terenie wypadły mi z gniazda śruby. Dokładanie to taki pomarańczowy i piszę na nim : author industries

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle polecę Crank Bros Multi 17 (więcej info tu). Dożywotnia gwarancja, skuwacz, torx, klucze do szprych, imbusy 2 do 8. Miałem go w rękach i to co o nim słyszałem (niezniszczalny itd. wydaje się prawdą. Ja swój kupuję w tym sezonie.)

Dołączam się do kolegi Plastyk. Zestaw warty swojej ceny. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygugluj Topeak Hexus 2. :rolleyes:

 

Oczywiście robiłem to przed napisaniem posta :) Mówicie, że Hexusa II można wyrwać już za 85 zł, tak, ale bez przesyłki. Całkowity koszt: ~ 100 zł. Natomiast najtańszy Crank Brothers Multi-17 w wersji złotej lub czarnej na Allegro już za 96 zł. Także pytanie: Topeak czy Crank Brothers? A może coś tańszego, a równie dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topeak czy Crank Brothers? A może coś tańszego, a równie dobrego?

 

Założyciel tematu, tak mi się wydaje, szuka czegoś na lata, niezniszczalnego itd. a Crank Multi 17 mu to daje w 100%. To się nie psuje, nie gnie, nie łamie, nie rysuje ani nie zmienia koloru. To ma dożywotnią gwarancję. To wygrało wiele konkursów na tool roku. To waży 165g, czyli o 2g mniej niż Topeak. To jest w wersji złotej - lans jak się patrzy. To cudo.

 

Skoro już znalazł się ktoś, kto nie pyta o komplet z Lidla, pomóżmy mu wybrać coś co będzie mu służyło latami, a jak nie wrzuci tego pod pociąg to i wnuki będą się tym bawiły. Jeżeli zaś wrzuci to pod pociąg, dostanie dożywocie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym a toola zatrzymają jako dowód w sprawie karnej o wykolejenie pociągu.

 

Pozdrawiam, i życzę dobrego wyboru. Niekoniecznie mój taki jest, tylko prawdopodobnie.

 

A propo powyższego postu: multi 19 od 17 różni się tak nieznacznie, że wolałbym zachować 20zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, fajny :) Ale też trochę drogi, niestety. Jest sens dopłacać około 20 zł do dwóch dodatkowych kluczy? I świetne podsumowanie kolegi Plastyka powinno uciąć już wszelkie nasze dywagacje co do multitooli w tej cenie. :) A może i ja się skuszę? Piękny złoty Crank Bros 17. Mniam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w 19 kręcą nie te dwa dodatkowe klucze, ale ta puszeczka. Jak by nie patrzeć dodatkowo chroni klucz przed kurzem i brudem:)

No i lans:)

 

A łyżki do opon z Decatlona zdadzą egzamin?

 

Choć co do łyżek to chyba dopłacę i kupię sobie pedrosy, ponoć wyjątkowo wytrzymałe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego Topeak H2 zapłaciłem w go sporcie coś około 60 złotych. Był na jakieś promocji, bo niby po sezonie, normalna cena jest w granicach 80 złotych. Nie mam porównania z innymi, ale już mi dupę parę uratował, przy zmianie koła i skuwaniu łańcucha i nie tylko. Także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...