Skocz do zawartości

[kaseta] Opinia o zużyciu - foto


hassanbey

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wymień choć po jednym zdjęciu ciężko stwierdzić.

Lecz licz się z tym że stary łańcuch raczej ci nowej kasety nie przyjmie, a jak wymienisz łańcuch to może być problem z korbą bo też nie przyjmie nowego łańcucha, więc moje zdanie jest takie, albo wszystko albo nic. Bo kupisz nową kasetę a stary łańcuch ci ja zaraz zajedzie.

 

Najlepsze rozwiązanie dla Ciebie to chyba kupno kasety i korby alivio (lub samych blatów) i kupno łańcucha gdzieś z okolic slx. Bo zawsze lepiej założyć wyższy model łańcucha, dzięki temu się nie naciągnie tak szybko i nie zniszczy napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kaseta nadaje się już do wymiany ?

Na zębatkach są takie zadziory (nie wiem czy fotka to oddaje prawidłowo), łańcuch pracuje cały czas płynnie. Napęd to Alivio CS-HG40-8.

W maju planuje maraton po górach więc wymieniać czy zostawić ?

JA tu nie widzę zużycia. A te zadziory to sobie usuń pilnikiem do metalu, choć dużo to nie wnosi do precyzji działania. Wg mnie kaseta wygląda jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same zdanie. wiec nie wiem dlaczego mateusz7991zajt chce ją wymieniać.

Kurcze, jak fajnie byłoby gdyby zielone ludki nie zabierały głosu i nie robiły ludziom wody z mózgu. Popieram zdanie 2 poprzedników. Kaseta wygląda zupełnie dobrze. Widać chyba skutki jazdy na zuzytym łańcuchu. Tak jak pisał Hassanbey delikatnie zebrać zadziory i na drugi raz pilnować wymiany łańcucha. W razie potrzeby zawsze można taką kasetę zregenerować przynajmniej jeden raz i oszczędzić sobie wymiany na kolejne tysiące km... pod warunkiem dbania o stan napędku i pilnowaniu zużycia łańcucha. (przyrząd do sprawdzania już od 8zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...