Skocz do zawartości

[wymiana pedalów] Sposob na wykrecenie pedalow:)


Rekomendowane odpowiedzi

A więc moja przygoda zaczeła sie od tego, że kupilem sobie pedaly i buty SPD:) gdy chcialem przekrecic pedalki napotkalem sie z oporem;/ z poczatku myslalem ze elegansko sie wykreca ale gdy wzialem klucz i zaczalem naciskac klucz sie zlamal:) nastepnie popryskalem odrdzewiaczem i wsadzilem na noc do nafty... na drugi dzien zabralem sie znowu do nich:) wzialem klucz i zaczalem znowu naciskac ciagnac, nagle czesc klucza odbila sie od sciany i klucz byl do wyrzucenia;/ wtedy sie wkurzylem.... zawolalem pare kolesi zeby trzymali korbe a ja wzialem juz 3 klucz wsadzilem go w rurke stalowa i zaczalem ciagnac... niestety historia sie powtorzyla - znowu pekl klucz;/ po jeszcze jednej probie udalem sie do faceta ktory zna sie na tym dobrze::) tam dostalem odpowiedz zeby wkrecic korbe w imadlo przylozyc klucz i postukac w koncowke klucza. zrobilem tak lecz nic nie dalo takie stukanie;/ nastepnie wpadlem na pomysl zeby rozgrzac korbe (FSA alpha drive- aluminiowa) palnikiem :] po kilkudziesieciu sekundach ogrzewania wkrecilem szybko korbe w imadlo i zaczalem naciskkac ku mojej wielkiej radosci pedaly zaczely sie odkrecac:):) tak samo postapilem z drugim ramieniem korby i tez sie udalo:) bylem szczesliwy ale ogolem poszly 4 klucze plaskie i 2 imbusy:) jak bedziecie tak probowac robic to uwazajcie zeby sie nie stopila korba... na nowych pedalkach jezdzi sie super:):) :):) pozdrower;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś problem z odkręceniem pedałów, ale poradziłem sobie w inny sposób. Wziąłem pióro ze starego resora z przyczepy i zrobiłem sobie klucz. Nie ma szans go zniszczyć.

Pozdrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe baku i jego patenty. lobez szaleje na forum. jeszcze brakuje zeby smallhousen wpadl i pochwalil sie swoimi patentami, to byscie sie ludzie zdziwili co mozna z rowerem zrobic:D co do grzania korby to czas pokaze czy to byl dobry pomysl. oby tylko nie siadla na maratonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest tylko na imbuc to slabo bywa a jak na plaski to tylko kwestia dorobienia klucza ewentualnie odpowiedniego i musi pujsc albo odkrecisz albo oska sie zrobi okragla w tym miejscu nie ma mocnych :D

co do pekanie kluczy to ja mam jakeis zwykle w sumie i nei wyobrazam sibie zebym go zlamal choc kiedy odkrecalem w rowerze kumpla w taki sposob ze skkalem calym ciezarem na koniec klucza i dopiero puscilo a daje to pewnie przy mojej wadze prawie 90kg jakies 150 kg nacisku na pewno a sam klucz mial ze 20cm wiec jeszce wiecej bylo na samym jego koncu <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tymi 6 kluczami to normalnie... po prostu aluminium reaguje ze stala po dluzszym czasie i dlatego nie moglem ich wykrecic:/ troche chemii;p ja tez robilem "przedluzki" tylko ze z rury od kierownicy;p i nic a klucze pekaly po koleii;/ tez sie wkurzylem a korba po nagrzaniu sie trzyma jak nowka :) zobaczymy co bedzie po pewnym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...