Skocz do zawartości

[kaseta] Różnica w szerokości kaset 7 i 8/9


Yeton

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna bzdura.

 

8,9,10 - te kasety mają tą samą szerokość.

 

7 - jest węższa od powyższych o około 3-3,5mm. Niestety teraz nie jestem w stanie tego dokładnie policzyć.

 

Pamiętam, że aby zamontować kasetę 7s na bębenku 8/9/10, trzeba było dołożyć podkładkę "międzykoronkową" od kasety 8. Zrobiłem tak, lecz był pewien luz i musiałem nieco zeszlifować krawędź bębenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabela na dole powinna pomóc w oszacowaniu:

http://www.wrower.pl...sety/kasety.php

 

Dzięki, z tabeli odległości między zębatkami wynika, że różnica to 3,4mm.

Pytanie czy jakaś kaseta ma podkładki podobnej grubości. Na allegro znalazłem podkładkę 3,30 i to wymagałoby piłowania bębenka, czego chciałbym uniknąć. Wolałbym piłować podkładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest kilka, np. podkładka z kasety 9rz (~2,6mm) + 1mm metalowa. Dostajesz 3,6mm.

dokładnie taki zestaw przed chwilą wypatrzyłem

Możesz także wykorzystać dystanse/podkładki od suportów HT2 (do niektórych są dołączane takie o różnych grubościach) - średnica pasuje.

ciężko znaleźć same podkładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bzdura.

 

Racja, nie doczytałem i do końca nie zrozumiałem o co chodzi. Myślałem, że chodzi o skok manetki, czyli odległość pomiędzy poszczególnymi zębatkami. 7 i 8 mają ten sam skok, 9 ma mniejszy, a 10 jeszcze mniejszy.

 

Jeżeli chcesz uniknąć piłowania, a chcesz założyć kasetę 7 rzędową na bębenek przeznaczony do 8,9 i 10 rzędów to zastosuj taki dystans. Ja mam jakiś plastikowy. W sklepie rowerowym dali mi za 2-3zł i pasuje, a luzu nie ma. Nie musiałem piłować bębenka i uważam to za spartański sposób.

Najprościej kup jakąś zużyta zębatkę (jakąkolwiek, byle nie najmniejsza, bo ma ząbki zapobiegające dalszemu nasadzeniu), która jest przeznaczona do 7 rzędów i wstaw na sam koniec jako dystans. Potem ustawisz śruba L, żeby przerzutka tam nie zaciągała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziś właśnie założyłem kasetę 7 rzędową na bębenek 8 rzędowy wszystko działa pięknie. Dystans jaki jest potrzebny żeby nic nie trzeba było piłować ani kombinować to 4,3mm niestety nie znalazłem jednego o takim wymiarze trzeba dać metalowy 1mm kod Y11E03000 i z tworzywa 3,3mm kod Y35761331 do kupienia na allegro. Jeżeli ma ktoś starą kasetę można również zastosować zębatkę z kapslem każda zębatka+kapsel ma właśnie 4,3mm

Sam długo szukałem rozwiązania i nic w necie konkretnego nie znalazłem więc podaję na talerzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...