Skocz do zawartości

[filmik yt] kierowcy do okulisty, tiry na tory


gremson

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=QSiBVTtrS1w&feature=player_embedded#

 

Może polska kultura za kierownicą nie jest najwyższa patrz Lublin:

http://www.youtube.com/watch?v=wImHN0--2Ac&feature=player_embedded

 

ale z własnego doświadczenia ulicznej jazdy po Krakowie z takim chamstwem się nie spotkałem. Jak wypadają Wasze miasta?

 

BTW ten wyspiarz ma świetną kamerę rowerową :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bielsku jest jako tako ale często rower jest niezauważalny dla kierowców w centrum BB! Żywiec wg mnie masakra, ale myśle że Szczyrk najgorszy!! Turyści jadący w Szczyrku wcale wogóle nie patrzą dookoła siebie jest zaaferowanie szukaniem miesca by cos zjeść i mieć auto gdzie postawić tak więc masakra, a i zawsze do rowerzysty mają pretensje że ma uważać!!!! Bezczelność!

Często jade na Chrzanów i libiąż tam mi się wydaje , że więcej kultury na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne filmiki. Widać, że buractwo i hołota. Powiem tak. Na wschodzie kraju to widzę, że jest tragicznie. Mieszkam na zachodzie i kultura jest. oczywiście znajdą się tacy co nie patrzą, ale nikt nie wyjdzie z samochodu i nie zacznie pyszczyć. Wręcz odwrotnie, przepraszają często i przepuszczają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makabra. Ja się spotkałem jedynie z takim czymś, że gdy przejeżdżałem przez pasy z PRZEJAZDEM ROWEROWYM jakiś facet z tira mi wyskoczył i zaczął się drzeć: "To są pasy, złaź ku*wa z tego roweru!". Nic więcej i mam nadzieje, że będzie najmniej takich przypadków.

 

EDIT: Zresztą dużo się mówi o bezszczelności na drogach, są nagrania itp. to czemu nic w tym kierunku nie jest robione ? Nie mam pojęcia czy policja po pokazaniu takiego nagrania się zainteresuje sprawą, a wy wiecie chociaż jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u nas ale w jUKeju sie biora za takie zgloszenia powaznie, ostatnio widzialem na jednym z forow filmik z pojedyncza akcja jak sie kierowca spienil i wyskoczyl z samochodu i grozil rowerzyscie - final taki ze kierowca musial zaplacic grzywne, dostal punkta i jakies tam prace charytatywne musial wykonac. Warto miec taka "podkladke", byl inny filmik na tutejszym forum gdzies jak taksowka wjechala w kolesia jadacego wzorowo po drodze rowerowej i taksiarz chcial sciemniac ze to rowerzysty wina byla...nie udalo mu sie;)

 

Wedlug mnie kilka akcji z pierwszego filmiku przyprawia o mocniejsze scisniecie gripow i zycze kazdemu zeby zawsze wyszedl z podobnych sytuacji calo i zdrowo i bez uszczerbku na maszynie! Nie moge sie jednak oprzec wrazeniu ze koles troche przegina i zachowuje sie jak jakis baran - drze jape okrutnie, smiga z dala od kraweznika i czepia sie kierowcow ktorzy go musza "ciasniej" wymijac...4:50 jak sie zaczyna akcja ze srebrna taksa - nawet nie jechal po wyznaczonej trasie dla rowerow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik z Polski ostry. Przypomina jak trzeba uważać cały czas na innych. Możesz być mega dobrym kierowcą, a i tak nie unikniesz kraksy bo ludzie jeżdzą jak widać.

 

A ten filmik z UK nasunął mi tylko jedną myśl - szkoda nerwów ;) Co z tego, że kierowca się nagra jak go stuknie. Kierowca dostanie te punkty czy mandat, a rowerzysta trafi w gips na parę tygodni, rehabilitacja parę miesięcy. Bez sensu. Lepiej nie jeździć po takich ulicach, szkoda czasu i zdrowia - i fizycznego, i psychicznego.

 

Zresztą tam chyba czasem były ścieżki rowerowe obok ulic, którymi jechał. Mógł na nie przeskoczyć, a nie ryzykować starcia z idiotami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolega się pomylił i na skrzyżowaniu skręcił w lewo wbrew przepisom..

oczywiście sprawdził czy może bezpiecznie przejechać

kierowca jadący z naprzeciwka i skręcający w nasze lewo zaczął trąbić następnie zajechał koledze drogę wysiadł z samochodu i zaczął coś wrzeszczeć..

rozumiem zatrąbić- w końcu kolega zachował się źle i popełnił wykroczenie, ale wyskakiwać z mordą z samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...