Skocz do zawartości

[czyszczenie] Myjka ultradźwiękowa


Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy!

 

Przeszło mi ostatnio przez myśl wymienić "szejk" ma myjkę ultradźwiękową:

Myjka Wanna ultradźwiękowa pojemność 2500ml 2,5l (2118679806) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Na co dzień widuję takie urządzenia w akcji w stosunku do elektroniki. Pakiet wychodzi z myjki idealnie czysty (zależy też od środka).

 

Skąd ten pomysł? Ostatnio zacząłem używać do łańcucha smaru suchych na bazie wosku. Szejk jest dość uciążliwy, aby usunąć starą warstwę smaru i mam wrażenie, że nie do końca usuwa pozostałości w zakamarkach.

 

Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka ultradzwiękowa może z powodzeniem służyć też do nasmarowania każdego zakamarka olejem :)...

Myjesz wymieniasz płyn z czyszczącego na smarujacy i "myjesz" w oleju :)

 

Moim zdaniem myjka ultradzwiękowa dla łańcucha to troszke przerost formy nad treścią.

Działać będzie bo dlaczego nie ...

 

A szejk i smar suchy na bazie wosku ... jaką chemię wlewasz do szejka ?

Może wystarczy zmienić środek czyszczący ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro jest niezły na klasyczny olejów, smarów do łożysk, używałem przez lata. Natomiast okazał się porażką w przypadku smaru do łańcuchów motocyklowych (Motul Road Plus).

 

Myjka ma tą zaletę, że "trzęsie" zamiast mojej ręki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstrakcyjna to delikatny rozpuszczalnik ...

 

Możliwości jest sporo ... z doswiadczenia wiem że rozpuszczalnikowi nitro niewiele rzeczy sie opiera :)

 

Pozdrawiam :)

 

W szczególności ludzki mózg. Mam nadzieję, że tych szejków z nitro nie robisz w pomieszczeniu zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelke zamykam zawsze ;) ale czy to pomieszczenie ??;D

Generalnie każdy rozpuszczalnik "aromatyczny" ma zastrzeżenie co do wentylacji ...

 

Łańcuch szejkuje zazwyczaj tym co mam pod ręką ... ale fakt że nigdy nie czyściłem łańcucha z czegoś inego jak oleje.

Kwestia testow pod czym puszcza konkretny specyfik.

 

Myjka ultradzwiękowa sie nada jak najbardziej ...

Ale czy chcesz ją kupć to już twoja decyzja.

Ja osobiście uważam to za zbyt duży "wypas".

 

Z drugiej strony mam myjkę ultradzwiękwą bo prowadze warsztat elektroniczny i nigdy mi do glowy nie wpadło żeby ją upaćkać łańcuchem :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Kiedyś szejkowałem łańcuch i robiłem różne takie cuda na kiju. I co? Przebieg nie wzrósł ani o kilometr w stosunku do wycierania łańcucha szmatą i smarowania na starą warstwę oleju. Dlatego teraz się nie męczę, przecieram szmatą, smaruję, jadę. Ale rozumiem że niektórzy są gadżeciarzami i lubią dłubać przy rowerze więcej niż jeździć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę tej myjki 299 zł to ja mam 6-7 łańcuchów.

 

Cały napęd czyli kasetę, łańcuch oraz duży i środkowy blat kupuję na początku każdego sezonu za 200 zł. Czyszczę to szmatą umaczaną w benzynie ekstrakcyjnej i smaruję jakimś oleum. Czasem traktuję karcherem. Taki zestawik wytrzymał mi w zeszłym sezonie 8700 km. Nie ma się co wczuwać zbytnio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma taką myjkę i jest fajnie tylko, że kosztuje swoje a czyszczenie nie trwa 5 minut ;) Podsyłał mi zdjęcia napędu po myciu i graty są metalicznie czyste :D Jeżeli kiedyś trafię w super bardzo dobrej cenie to może sobie zapodam, ale teraz to preferuje mini myjkę ciśnieniową, którą myję _wyłącznie_ łańcuch na rowerze i jest czysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma taką myjkę i jest fajnie tylko, że kosztuje swoje a czyszczenie nie trwa 5 minut ;) Podsyłał mi zdjęcia napędu po myciu i graty są metalicznie czyste :D Jeżeli kiedyś trafię w super bardzo dobrej cenie to może sobie zapodam, ale teraz to preferuje mini myjkę ciśnieniową, którą myję _wyłącznie_ łańcuch na rowerze i jest czysty :)

 

 

Też mam dostęp do myjki, ale, nie zamierzam ładować tam lańcucha, tez uważam, że to przesada.

 

A tak trochę pobocznie chciałem zapytać co sądzicie o myciu w izopropanolu lub alkoholu etylowym zamiast benzynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też mam dostęp do myjki, ale, nie zamierzam ładować tam lańcucha, tez uważam, że to przesada.

 

A tak trochę pobocznie chciałem zapytać co sądzicie o myciu w izopropanolu lub alkoholu etylowym zamiast benzynki?

 

 

Alkohol etylowy zdecydowanie lepszy jest do gardła niż do łańcucha. Po rozrobieniu i przegryzieniu oczywiście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj po raz pierwszy użyłem myjki do czyszczenia dwóch łańcuchów. Efekt był zaskakujący. Podczas szejkowania nigdy nie uzyskałem tak brudnej benzyny jak za pomocą myjki. Wada? Jest. Trzeba łańcuch wyczyścić z nalotu, albo przepłukać ponownie w czystej benzynie. Plus? Często po pierwszym szejkowaniu słyszałem skrzeczenie w łańcuchu. Po pierwszym razie w myjce - cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 cykle czyli około 1000 sekund. Ultradźwięki zrobiły idealny roztwór smaru i benzyny. Benzyna bardzo szybko paruje i trochę tego nalotu zostaje. Nie stanowi on jednak problemu, bo schodzi ścierką lub ręcznikiem papierowym. Na drugą serię czyszczenia teoretycznie wypadałoby wymienić benzynę. Ale wtedy sporo jej wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokrywa wam się nie rozpuszcza? Czyściłem kiedyś pióra w alkoholu i ta pleksa niestety nie wytrzymała - opary ją zniszczyły, ale urządzenie działa dalej. Co do ceny to nie przesadzajcie że 300 zł za myjkę, swoją kupiłem chyba za 130 zł, a teraz w ALDI mam po 15 funtów - za taką cenę mogę sobie pozwolić na dwie myjki - jedną do rozpuszczalnika, jedną do oleju. Nie zmienia to faktu, że jedyne co potrzebuję kupić to dobrą szczotkę do czyszczenia syfu, Może jak by mi przyszło do głowy rozkręcić cały napęd, ale podejrzewam, że nastąpi to w momencie wymiany, więc czyszczenie mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...