Skocz do zawartości

[scott vs specialized] gwarancja na ramę


lenowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie prowadzisz kancelarii adwokackiej to w przypadku speca gwarancja na niewiele ci się przyda, co innego scott który jest bardziej skory do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają dożywotnią gwarancję ... rama pękła wiec skończyła swój żywot ... gewaracja sie właśnie skończyła ;D.

 

Nauczony ostatnim doświadczeniem ze zmywarką ( Amica - nie polecam ) warto przed zakupem przeczytać warunki tej dożywotniej gwarancji ...

Od deski do deski ze zrozumieniem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wielokrotnie, ale co tam... Dożywotnia gwarancja to mit chociażby dlatego, że zmieniają się dystrybutorzy i kiedy przychodzi co do czego to trzeba słać ramę do starej EU i czekać 3 miechy etc. Zazwyczaj w lato więc kończy się kupnem innej ramy żeby można było na czymś jeździć. Poza tym najczęściej gwara jest na 1 właściciela i na pewno trzeba zrobić ileś przeglądów w autoryzowanym sklepie. Producenci zakładają (słusznie z resztą), ze rower prędzej się komuś znudzi niż padnie więc te 6 lat to jest naprawdę kupa czasu.

 

Gdybym miał kupować rower to brałbym ten, który bardziej mi pasuje a na samym końcu myślałbym o dożywotniej gwarancji. Według mnie 3 lata starczy na to żeby to co ma pęknąć pękło a jak już pęknie po tych 3 latach to sercu nie żal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają dożywotnią gwarancję ... rama pękła wiec skończyła swój żywot ... gewaracja sie właśnie skończyła ;D.

:D :D :D

 

Według mnie 3 lata starczy na to żeby to co ma pęknąć pękło

tu się zgadzam

a jak już pęknie po tych 3 latach to sercu nie żal

a tu już się nie zgadzam, mój obecny rower ujeżdżam już 11 sezon i jakby pękła rama to byłoby mi trochę żal ;)

 

Z tego co się dowiedziałem to scott daje na ramę trzy lata plus dwa lata jeśli co roku jest robiony przegląd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś rodzynkiem jakich mało ;)11 lat na jednej ramie. Nawet ja ,skąpiec i dusigrosz jeżdżę już na czwartej ramce.Nie warto sobie zaprzątać głowy gwarancją bo kiedy dojdzie co do czego ,to i tak będziesz musiał się szarpać o jej uznanie.I nie ma tu znaczenia nazwa danej korporacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...kiedy dojdzie co do czego ,to i tak będziesz musiał się szarpać o jej uznanie.I nie ma tu znaczenia nazwa danej korporacji ;)

Nieprawda. Kup sobie Santacruza, jak rama pęknie odsyłasz im i z pocałowaniem ręki dostajesz nową. Bez wykrętów, szachrajstwa, ba, nawet nie musisz pisać w jakich okolicznościach pękła :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest "tylko" 2 lata na ramę, plus 3 lata "no fault" (w razie pęknięcia ramy lub jej elementu dostajesz nowy element za mała kasę). 2 lata niby mało, ale to o wiele lepsza opcja, gdy ma się świadomosć że w razie czego bez słowa będzie wymiana, niż "dożywotnia" gwarancja, która ma małe szanse na uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Treka daje naprawdę dożywotnią...oczywiście dla I właściciela (albo tego co ma papiery niezarejestrowane)

Do Treka się przymierzałem i mi niestety nie leży.

Faktycznie jeśli rama wytrzyma te 2-3 lata normalnego użytkowania, to wytrzyma kolejnych kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Scott'a na ramę mam 2 lata ale mogę przedłużyć do 5lat ale oczywiście za dopłatą orginalnie jak kupujesz scott'a dostajesz na ramę 2lata i na cały rower też 2lata tylko że ramę możesz przedłużyć do 5 lat a całego roweru nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na Speca jest dożywotnia i nie ma wpływu z ilu rąk do rąk przeszedł rower czy też rama.Wg prawa polskiego gwarancja jest na produkt a nie na dane osobowe, więc nie ma tu wplywu dane osobowe wpisane w kartę gwaracyjną. Spec podchodzi do gwarancji poważnie sam sie o tym przekonałem jak mi w Epicu pękł wahacz. Wymiana nastapiła bezproblemowo, a rower nabyłem z drugiej ręki kupiony w polskiej sieci dealerskiej.

Gwarancję Spec uznaje i to bez problemu. Inaczej jest w sytuacjach kiedy rama pęknie i nie ma papierów na nią. Wtedy pojawiaja się schody i poojawiaja sie plotki że Spec nie uznaje reklamacji.

Co do scotta to gwarancja jest na dwa lata.

Aha wazna kwestia dot. Speca gwarancja dozywotnia w przypadku ram fullsuspension jest na przedni trojkat natomiast na wahacz 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg prawa polskiego gwarancja jest na produkt a nie na dane osobowe, więc nie ma tu wplywu dane osobowe wpisane w kartę gwaracyjną.

 

Tak tylko "gwarancja dożywotnia" udzielana jest dobrowolnie przez producenta, polskie prawo dotyczy tylko ustawowego okresu gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko "gwarancja dożywotnia" udzielana jest dobrowolnie przez producenta, polskie prawo dotyczy tylko ustawowego okresu gwarancji.

 

Tak ustawowego okresu gwarancyjnego na produkt.Nie ma znaczenia kto zakupił rower a później go uzytkował, gwarancja jest na produkt i zapis mówiący że na pierwszego wlaściciela jest niezgodna z prawem obowiązującym w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa tu o gwarancji dożywotnej na ramę, której bieg rozpoczyna się po okresie gwarancji ustawowej, czyli na terenie EU po upływie 2 lat. Jest to "gwarancja" udzielana dobrowolnie przez producenta, żeby móc się o nią ubiegać, trzeba spełnić określone warunki, różne dla róznych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...