Skocz do zawartości

[kompedium] Kompatybilność napędów 7/8/9/10 s


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do kompatybilności przerzutek Shimano Dyna-Sys z manetkami Sram ESP, tutaj kolega z innego forum zrobił artykuł: Dyna Sys VS ESP - czyli prezent Shimano. - Platforma do głoszenia treści

 

Sam wrzuciłem przerzutkę SLX Dyna-Sys do roweru z manetkami Sram ESP X-7 i kasetą 9 rzędową i śmiga.

 

Ktoś pytał po co takie kombinacje - sprzęgło w przerzutce. Dzięki temu łańcuch mniej telepie na wybojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do odpowiedzi :D Trochę moje stwierdzenie wydarte z kontekstu. Sam zastanawiałem się nad taką możliwością o prezentacji SLX Shadow+. Nie miałem jednak skąd wziąć manetki SRAM 8-9s a kupno (i właśnie o to mi głównie chodziło) dla zabicia ciekawości mijałboby się z celem.

 

Btw dzięki za rozwianie wątpliwości. Fajnie wiedzieć że to jednak działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze, mam takie pytanie na prędce ;d. Mianowicie poluję na allegro na przednia przerzutkę XT i mam pytanie czy do napędu 9sp. może podejść przerzutka 10 speed. Oczywiście mowa tu o przedniej. Gdzieś o uszy mi się obiła taka informacja, jednak nie pamiętam gdzie i kiedy to było a wiadomo, że lepiej się dwa razy zapytać niż potem ... . I ostatnie czy jest różnica w pracy między przodem 9 sp. a 10 sp. ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy korba m522 Dynasys(10rz.) będzie dobrze działała z kasetą Hg 50-9 i łańcuchem hg53(9rz)?

 

A czy na koronce korby SLX 10rzedowej będzie dobrze pracować lańcuch 8 biegowy z kaseta 8 ?

Pamiętam, że z tego co mierzyłem to szerokość koronki 8 i 10 rz jest bardzo zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A nawet jak by był za szeroki to co ? zęby w korbie są na tyle od siebie daleko ze nawet łańcuch z simsona by pasował :P ( problem jaką dać przerzutkę :P ) Wiec nie ma podstaw by taki łańcuch ( 8s ) nie chciał na korbie przeznaczonej na 10 rzędów pracować. a nawet do tego łańcucha możesz sobie załozyć kasetę 9s i na 99% też będzie ok.

 

przednia przerzutka sram x9 (2x10) + korba fsa 3x10 + lancuch shimano 9sp -> zadziala nalezycie?

Nie miałem takiego setu ale jak liczyłem odległości dla 9s wyszło mi ze łańcuch 8s spokojnie sie tam zmieści i faktycznie działa wiec policz sobie czy taki łańcuch na kasecie 10s będzie pracował. Co do przerzutki jeżeli przerzutka 2x10 nie ma ograniczonego zakresu pracy nie powinno byc problemów o ile pojemności mieszczą sie w tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnie ze lepiej jednak nikt jeszcze owych podzespołów nie zgromadził i nie zaczął testów. Ja nie mam dostępu wiec testu nie zrobię. Na zdanie harfy bym tak nie patrzył wszyscy zawsze mówili ze łańcuchy 8s i kasety 9s nie mają racji bytu jednak działa to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może określę problem dokładniej. Trafił mi się na serwis rower, który ma napęd 9, manetki gripshift x9, tylna przerzutka XX. Jest to niby nowy cannondale scalpel, ale raczej jakiś składak, wnioskując po tym mixie osprzętu. Ogólnie jest problem z wyregulowaniem tylnej przerzutki; zależnie od naciągu linki, mniej więcej w połowie kasety występuje przeskok łańcucha o 2 biegi na raz przy zmianie jednego biegu na manetce oraz osiągamy 1bieg na kasecie jak na manetce jest jeszcze wbity 2 bieg (manetka przerzuca cała kasetę już między indeksami 9 a 2). Wnioskuję, że manetka ciągnie więcej linki niż potrzebuje przerzutka. Hak przerzutki jest prosty, wszystko sprawne. Myślałem, że ktoś będzie w stanie dać mi teoretyczne uzasadnienie, że np: sram XX jest pod napęd 10 i ma inna indeksacje(ilość linki potrzebnej do zmiany jednego biegu) niż w napędach 9 biegowych srama. Zastanawia mnie też w tym przypadku na jaki model zmienić tylna przerzutkę, żeby to zaczęło działać. W jakich rocznikach np: X9 były jeszcze 9 biegowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sramolce na 9 biegów mają napisane na korpusie 9 speed, dziesiątki 10 speed, więc łatwo je rozróżnić nawet jeśłi wizualnie są takie same (np x7)

Przy grupach 10sp zmienił się nie tylko ciąg linki w manetce ale też konstrukcja przerzutki.

To normalne że xx nie będzie "banglał" z manetką i resztą napędu 9sp.

 

XX na 10 biegów pojawiło się w roku 2010, rok później grupy x0, x9, x7, w 2011 pojawiła się x5 10sp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...