Skocz do zawartości

[amortyzator] opinie i porównanie dwóch konkretnych modeli SR Raidon


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Hej

Składam rowerek na zamówienie i mam wyjątkowo upartego klienta na Raidona plus warunek V-ki muszą zostać. Klient nasz pan, cóż zdziałać więc temat dotyczy dokładnie tych dwóch modeli i proszę nie pisać za 150 zł więcej to masz Rebę używaną. Nie mam i nie będę miał :)

model pierwszy:

SR SUNTOUR RAIDON R.L. AIR 100mm MOD.2008! SUPER ! (2086587678) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

z 2008 r z czarną anodą

egzemplarz nr 2:

!!!!! SR Suntour Raidon X3 2012 !!!!! (2098423689) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

model 2012 ze srebrną anodą

 

Różnice tylko w materiale sterówki, anodzie, no i deklarowana waga starszego modelu jest niższa o 100 gramów.

Teoretycznie skłaniałbym się do rocznika 2012 - tam nie zetrze się czarna anoda ale ciekawy jestem Waszych opinii drodzy Użytkownicy.

z góry dzięki

jch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo. W dodatku weź 2012, bo klient jeżeli nie da mu się przetłumaczyć i chce koniecznie ten model to niezbyt doświadczony raczej. Chyba, że ma jakieś powody. Wtedy jakiś znajomy mu powie co się zna, że nie ma rocznika 2012 tylko 2011 i pomyśli sobie, że dałeś mu co masz na zbyciu w magazynie i nie dałeś mu tego co najlepsze. W dodatku zdarta czarna anoda nie wygląda ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym brał dla siebie, pewnie wziąłbym amora z pierwszego linku. Wygląda na to, że SR podąża drogą RS'a i wypuszcza nowe, biedniejsze modele pod "lepszymi" nazwami.

Jednak patrząc pod kątem klienta, to pewnie władowałbym nowszego, bo:

- brak anody(nic się nie wytrze, zetrze);

- zawsze można trafić na upierdliwca, który sprawdzi rocznik i będzie miał pretensje, że to jakiś leżak spod lady;

- model 2008 jest od sprzedawcy, który ma wyjątkowo kiepską opinię i to nie tylko na tym forum - ja zamykam każdą aukcję, jeżeli widzę jego jako sprzedawcę;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model 2008 jest od sprzedawcy, który ma wyjątkowo kiepską opinię i to nie tylko na tym forum

 

Ja akurat u tego sprzedawcy kupowałem amortyzator i wszystko zakończyło się pomyślnie i bezproblemowo. Myślałem, że dostanę XCR'a z czarnymi anodami a dostałem rocznik 2011. Zakupu dokonywałem w 2010 roku, więc jaka radość. :D Jednak rzeczywiście nie cieszy się dobrą opinią.

 

W czym jest gorszy rocznik 2012 od 2008 tego amortyzatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrmorty Zdecydowanie bierz 2012. Nowe roczniki mają udoskonalone tłumiki w porównaniu ze starszymi modelami. Nowe szybciej powracają, są bardziej żywotne i lepiej pracują. Jest też różnica przy wybieraniu małych (i nie tylko) nierówności. Poza tym nowe Raidon'y mają rozbieralne tłumiki (model '11 miał rozbieralny tłumik). Tak więc zdecydowanie SF12. Różnica w cenie, w tym przypadku, nie jest duża.

 

Moja opinia jest też podparta opinią Piksel'a. Jak chcesz, możesz zerknąć jeszcze do Strefy testów i poczytać o Raidon'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dużo tu nie ma co mówić wiadomo że nowsze jest lepsze, Wg mnie wygląda ciekawiej ma pivoty wiec jest uniwersalny.

 

model 2012 ze srebrną anodą

Nic mądrego na stronie producenta nie moge wyczytac, Wg mnie, ze względu iż golenie są stalowe jest to najzwyczajniej chrom bo jest tani i odpowiednio wytrzymały. No i chrom sie nie zetrze wiec kolejny plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kamil, racja chrom :) Pisałem wczoraj wieczorem i zasugerowałem się opisem na aukcji sprzedającego. Srebrnej anody na goleniach nie bywa - albo chrom albo nikiel.

 

Dzięki Panowie za pomoc

Zamykam, bo więcej nie ma tu co pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...