Skocz do zawartości

[linka] nietypowa, bo sztywna.


Kukizek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio na giełdzie rower Kettler aluminiowy, dość leciwy ale w dobrym stanie. Uszkodzona w nim była linka od przerzutki, tzn bolec był zerwany przy manetcę.

Jakieś było moje zdziwienie, gdy ja wyjąłem i okazało się że jest ona stalowa ale sztywna jak drut.

Na początku myślałem że wymienie na nową standardową, ale jednak po namyśle okazało się że nie bedzie ona pasować, ponieważ w przerzutce nie ma sprężyny, która by ją ciągneła czy to w góre czy w dół. Cała energia jest właśnie przenoszona przez tą sztywną linkę, której oczywiście nie mogę nigdzie dostać.

Ma któs może jakieś namiary, albo pomysł co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego Kettlera Alurada w kolorze morskozielony metalik. Tam jest bardzo dziwna przerzutka - rzeczywiście bez sprężyny, ale za to z indeksacją. Manetka natomiast nie posiada indeksacji.

 

Jest to bardzo zawodny, ciągle rozregulowujący się system. Przerzutka łapie ogromne luzy, przez co ustawienie staje się niemożliwe.

 

Masz wolnobieg 6 rzędowy? Jak tak, to najprościej będzie kupić używaną przerzutkę Alivio/Altus/Deore i manetkę.

 

http://pics.ricardostatic.ch/2_646391930_450/radsport/tourenvelo-kettler-alu-rad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przerzutka 6 rzędowa, oczywiście tylna.

 

Chciałem zachować oryginalność wszystkich części, no ale jak nie znajdę takiej linki, to chyba faktycznie będe musiał wymienić tylną przerzutkę, chociaż będzie to zbytnie nie opłacalne, bo koszt roweru to 70pln:) i podjerzewam, że przerzutka z manetka i linką będą kosztowały więcej.

 

Dodam, że na rowerze śmiagam cały rok. Rowery kupuję na giełdzie(max 200pln) i jak jest jakaś poważnieszcze awaria to je po prostu wyrzucam, a ten rower właśnie był kupiony w miejsce innego w którym padł mi cały napęd.

 

 

A rower jest w świetnym stanie, poza tą linka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...