Skocz do zawartości

[Amortyzator ] Jaki z pivotami


Rekomendowane odpowiedzi

W rowerze "pseudo MTB" miałem ładnych parę lat temu, mam karbonowy widelec w szosie i miałem okazję pojeździć na rowerze kolegi z takim widelcem.

Dodam, że startuje na nim w maratonach, w G. Świętokrzyskich. Dalej uważam, że nie ma sensu wozić dodatkowego kg po mieście/parku, a nawet lesie. Co innego, kiedy teren na być docelowym miejscem użytkowania roweru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rozumiem ale Tora AIR z piwotami w cykloturze kosztuje 887 zł do tego pompka 100 zł czyli mamy prawie 1000 zł. A to dla mnie spora kwota jak na amortyzator do jazdy turystycznej. A firmy SR nie chce. Mam złe doświadczenia z tą firmą. Jedyny amortyzator na jaki bym się zdecydował to epicon ale nie ma ich z piwotami. Są tylko stare roczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też słyszałem że pod tą wagę tora sprężynowa będzie OK. Zawsze można wymienić sprężynę :) albo iść do sklepu zobaczyć na jakim rowerze mają torę tk sprężynową i zobaczyć jak się będzie zachowywać. Mi się wydaje że to takie same podejście jak do hamulców tarczowych. Rower na dobrych vałkach np. XT to już nie fajny rower... ale jak by miał tarcze to kozak.

Nie każdy potrzebuje tarcze i nie każdy potrzebuje powietrzne amorki.. Fajne jak by się ktoś wypowiedział na temat tory tk może ktoś ją posiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tora za prawie 900zł to nieporozumienie, więc nie ma co nawet o niej rozmawiać. Ważysz 85kg, zakładając, że w sprężynowej Torze będziesz miał typową sprężynę, wybór ok.

 

Kocham to marudzenie, Suntoura nie chcę, bo są beee... tak, tyle że pewnie jeździłeś na XCT/XCM, ewentualnie XCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tora 318 z allegro wisi już pół roku, faktycznie amortyzator jest rewelacyjny zwłaszcza porównując do chociażby najnowszych reconów ale cena 800 PLN jest z kosmosu. Swojego czasu cena 318stki oscylowała w granicu 400--500 PLN, teraz wychodzą nowości a sklep za sprzęt sprzed 3 lat liczy sobie więcej niż za tegoroczne nówki (które niestety zostały mocno okrojone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...