Skocz do zawartości

[giełda] minimum 200 postów


Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Szanownym Wladzom za kolejny bat dla uzytkownikow - nie kazdy siedzi przed kompem 24 h aby nabijac minimum 200 postow by moc cos wystawic w "sprzedam" - albo inaczej - teraz wymusicie aby kazdy zasmiecal forum by nabic te 200 postow, rozumie ze jakis limit 20 postow by zapobiec spamowi itp ale 200??pogielo was - podpiszcie jeszcze "ACTA" i bedzie komplecik!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum, skupiające ludzi o określonych zainteresowaniach. Od handlu są określone portale, specjalnie stworzone w tym celu. Niestety, pojawili się użytkownicy traktujący to forum, jako bezpłatną alternatywę dla takich portali, pojawili się oszuści i kombinatorzy.

Nie chcemy takich sytuacji, bo psuje to atmosferę wśród użytkowników, a my nie mamy możliwości ani narzędzi, by temu zapobiegać. Nie rezygnując całkowicie z działu giełdy, wprowadziliśmy ograniczenia i tyle...

Jeżeli komuś to nie odpowiada - trudno. Nikt nie zamyka furtki do sprzedaży poza forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.jak wszystko w tym kraju

Ktoś cię tu trzyma na siłę? Jest tyle ciekawych miejsc na świecie...

 

Duża część ModTeamu była za całkowitym zamknięciem giełdy, więc powinieneś być wdzięczny tym którzy byli przeciwko. Choć czytając takie roszczeniowe tematy poważnie zastanawiam się nad zmianą zdania w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez, gdyz gielda teraz traktuje uzytkownikow rownych i rowniejszych itp, nie kazdy ma ochote pisac na sile postow - a to wymuszacie, stwierdzenie ze jak ci nie pasi to idz sobie tez nie jest na miejscu, albo gielda dla wszystkich albo dla nikogo - takie moje zdanie, jestem zalogowany na roznych forach ale widze ze tutaj polemika z wladzami sprowadza sie jak ci nie pasi to spadaj, dziwne...od przepraszam prosze zamknac temat bo zaczynam nabijac sobie te 200 "sztucznych postow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uważam, że faktycznie w takim układzie lepszym wyborem jest zamknięcie giełdy, ponieważ 200 postów i tak nabić nie trudno, ja będąc tu miesiąc pisząc w tematach w których widzę sens zabrania dyskusji i w takich w których mam coś do powiedzenia uzbierałem prawie połowę wymogu, więc dla chcącego ... tydzień ? Będzie pisał powtarzał posty innych tylko po to, żeby coś napisać i nabić sobie postów (nawiasem mówiąc jak obserwuję to niektórzy doświadczeni userzy też tak robią).

Co do wypowiedzi, że jak się komuś nie podoba to nikt go tu na siłę nie trzyma jest nie na miejscu ponieważ, że nie do tego sprowadza się rola admia :) i po to jest forum żeby sobie dyskutować z ludźmi na poziomie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie- każdy z Forumowiczów ma mozliwość "zajrzenia" do profilu innego usera i przejrzenia przynajmniej części napisanych przez "podglądanego" postów i ich sensowności. Czy któryś z Was potraktowałby poważnie ogłoszenie kogoś , kto w tydzień "nabił" 200 postów i dziwnym trafem post nr 201 to ogłoszenie? Bo ja nie...

Limit jest próbą ograniczenia oszustw na forumowej giełdzie- niektórzy , po wprowadzeniu limitu , w dosyć niepochlebny sposób wyrażają sie o Administracji , zapominając jednocześnie ,że to właśnie Administracja najczęściej jest obarczana częściową winą za popełnione na forumowej giełdzie oszustwo.

ja będąc tu miesiąc pisząc w tematach w których widzę sens zabrania dyskusji i w takich w których mam coś do powiedzenia uzbierałem prawie połowę wymogu

Co daje średnią 3,11 posta na dzień - sam sobie odpowiedz,ile z nich było na tyle sensownych ,by wzbudzić ewentualne zaufanie u Twojego potencjalnego klienta. Oczywiście nie jest to w 100% wiarygodne ,ale może dać nam pewien obraz , z kim chcemy handlować.

Niestety ,rozsądku nic nie zastapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się do czego służy forum, a do czego służą portale aukcyjne. Giełda jest tylko mało znaczącym dodatkiem do forum.

 

Limit 200 postów nie dzieli użytkowników na równych i równiejszych. Limit dzieli na społeczność na nowych i starych użytkowników. W stosunku do starych userów można mieć trochę więcej zaufania, więc w czym problem. Nikt oczywiście nie traktuje nowych użytkowników jak potencjalnych oszustów, ale przypomnę tylko - na forum miało miejsce kilkanaście oszustw z udziałem osób, które dopiero co się zarejestrowały. Trzeba było coś z tym zrobić. Moim zdaniem limit to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

i ja coś dodam od siebie - oszukał Cię już ktoś na naszej giełdzie? Bo mnie tak i mimo, że gościa po IP namierzyłem co do przysłowiowego biurka, to Policja nie ma zamiaru ciągnąć tej sprawy dalej - bo co to jest w dzisiejszych czasach, wg pana oficera kryminalnego, te pańskie 82 złote...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać na moje szczęście - odkąd kupuje przez internet nigdy nie zdarzyło mi się aby ktoś mnie oszukał, zawsze jest to co zamawiałem.

Mimo to uważam, że 200 postów nie wyklucza tego, że ktoś kogoś może oszukać, jednak owszem zmniejsza to ryzyko. Jedynie czas pokaże czy wasze starania przyniosą skutek.

Wg. mnie temat do zamknięcia nie ma co wałkować, rozumiem wasze argumenty ale i mam nadzieje Wy rozumiecie mnie jako początkującego (uczciwego) użytkowania. Może to głupie z mojej strony ale jeżeli sprzedawał bym coś komuś na forum nawet będąc tu tydzień i mając jeden nabity post (o ile była by możliwa sprzedaż przy takiej ilości) nie oszukałbym go bo uważam, że jako grupa o podobnych zainteresowaniach powinniśmy się wspierać i pomagać sobie, a nie podkładać świnie i stąd moje posty i wypowiedzi. Niestety na podstawie tego co piszecie nie każdy tutaj ma takie podejście, a działania naszej policji pozostawmy bez komentarza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...