Skocz do zawartości

[Amortyzator]Sr Suntour XCM HLO V3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałby zapytać jak z wytrzymałością XCM HLO V3.Chodzi o wersje pod główkę 1". Czy będzie dawał radę przy osobie 65 kg i nie zepsuje po pół roku zjazdów po korzeniach , jakichś pół metrowych skokach, krawężnikach itp. Raczej oszczędzany to on nie będzie... A może macie inne propozycje do 200 zł i pod 1" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten pomysł od początku nie jest zbyt dobry. Ten amor jest do jazdy i tylko do jazdy, a i tak pewnie zlapie luzy dość szybko. Jeśli masz ramę na 1" to domyślam się że wysokich lotów ona nie jest (jak byś tak wrzucił zdjęcie), więc osobiście odradzałbym Ci takie zabawy na tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem XCMa :) Jeździł po korzeniach, zaliczył dużo krawężników i po 300km (miesiąc) dostał okropnych luzów. Teraz jest w opłakanym stanie. Luzy na lewo i prawo. Podczas jakiegoś zjazdu telepie jak nie wiem i oprócz tego się tłucze (luzy). Nie wiem co by było po półmetrowych skokach. Ten amortyzator jest do jazdy po mieście. Żadnej agresywnej jazdy bo to mu zaszkodzi. A tak w ogóle to ładowanie w tą ramę amortyzatora i to jeszcze 100mm to spora przesada. Zmieni się geometria. Większe obciążenie na główce ramy - możliwość pęknięcia. Ja nie ryzykowałbym i został przy sztywnym widelcu.

 

P.S. A w tym rowerze nie masz czasami kół 24" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rower na zdjęciu się jakoś dziwnie mały wydaje :) Ale Ci powiem, nie ładuj się w żaden amortyzator do tej ramy! To może się źle skończyć. Gdybyś jeszcze jeździł spokojnie po mieście to przeszłoby, ale jak widzę jak ma on być traktowany to odpuść sobie. Może być niemiło. Wiem, że czujesz się niefajnie, bo miałeś zamiar wsadzić w rower amortyzator, ale lepiej nie. Zostań przy widelcu. Będzie bezpieczniej i taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czujesz się niefajnie, bo miałeś zamiar wsadzić w rower amortyzator

Jasnowidz czy co ? :P No cóż trudno się mówi, trzeba będzie zainwestować w jakieś gripy które trochę zamortyzują drgania od "korzennych schodów" i innych tego typu przeszkód terenowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to Airsofter pytał się o amortyzator, a nie o to jaki rower kupic. Więc zaczynajmy ;)

XCM V3 HLO to nie jest amorek do jakiegoś amatorskiego DH, czy FR.

U mnie na razie wytrzymał 5 miesięcy (jakieś 3 000 km) z tego 2 maratony, 1 wyścig XC, 3 wypady w góry i parę treningów na trasach XC, i na razie luzów brak, mimo iż przy mocniejszym hamowaniu leciutko zapada się pod ramę. Myślę że jakieś pół roku Ci wytrzyma. :thumbsup: Ale mimo wszystko posłuchał bym kolegów wyżej którzy Ci dobrze radzą że sobie prędzej czy później coś na takim sprzęcie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do kosza może nie, ale go zamknę by nie powstawały herezje.

Od siebie dodam - jeśli nie zarabiasz jeszcze sam na siebie, to proponuję metodę małych kroczków i zbierać powoli na coś sensowniejszego czyli taki Sign DS. Za trochę ponad 200 zł pojawiają już się ramy tego modelu. Kolejna sprawa to widelec - proponuję jakiegoś Duracza - wbrew różnym opiniom jest to dobry wideł i sam przekładam go do roweru gdy planuję jakiś wyjazd enduro. Kwestia kół wyjdzie w praniu - czy tymczasowo przełożysz z obecnego, czy kupisz sobie budżetowe Rodi Excalibury lub Alexy 24 itd

Na chwilę obecną proponuję zaopatrzyć się w przedni hamulec bo tak jest bezpieczniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...