Skocz do zawartości

[Koła] Zestaw No tubes na ZTR Crest / Novatec 811/812


m81wwski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co sądzicie o zestawie No tubes dla osoby ok. 90 kg składający się z :

1. Obręcz ZTR Crest 26' 32H waga 340

2. Piasty Novatec NT-D811/812

3. Szprychy Sapim Race 2.0 - 1.8 lub np. DT Swiss champion Black 2.0

4. Nyple Sapim polyax lub DT

 

Ogólnie zestaw waży około 1586 gr(dla Sapim) i kosztowałby 1264 zł plus zaplecenie (bez uwzględnienia jakichkolwiek zniżek)

Tylko czy taki zestaw przetrzyma moją wagę a także czy No tubes będzie się spisywał przy takim rowerzyście.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że taki zestaw da radę ;) Sam zrobilem zestaw z myślą o osobie 80kg i ułożyłem taką konfiguracje http://daveo.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=205&category_id=5&option=com_virtuemart&Itemid=64&lang=pl

użyłem lżejszych szprych i piast, to też waga wyszła bardzo przyzwoita. Pomyśl nad Dlightami. Chociaż 90kg to już sporo i może Race faktycznie jest lepszym pomysłem.

CXray by strasznie budżet podbił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybrałem zestaw ZTR Crest, DT Swiss 370 CL, Sapim Race, nyple Sapim polyax. Myślałem też nad szprychami CN Spoke areo, ale to wzrost kosztu samych szprych dwukrotny. Teoretycznie 1584 gramy zestaw, ale dokładną wagę podam jak otrzymam przesyłkę. Teraz tylko przygotować się na no tubes i kolejne 200 gram mniej - przy założeniu, że założę oponki Race King Race Sport 480 gram each :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...