Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

@kipps

Co to za obręcze masz w tym rowerku?

 

@all

Offtop 1:

Jakby ktoś chciał Brooks B17 i Rohloffa w zestawie z rowerem po "względnej" taniości:

http://allegro.pl/rower-crossowy-merida-rohloff-magurahs33-23-cale-i4475808926.html

 

Offtop 2:

Kupię wideł stalowy dla 29era: 1-1/8'', AC - 480mm+, pod tarcze, co przyjmie oponę 2.4; za cenę rozsądną. Jakby komuś zalegał taki, to PW poprosze.

 

Sorki za offtopy w tak szacownym wątku. Pozdrawiam.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sram ma cos takiego

 

https://www.sram.com/sram/urban/products/automatix

 

ponoc da sie podgiac sprezyne tak zeby przelaczalo sie pozniej.

Dużo lepszą opcją wydaje mi się to: http://www.sturmey-archer.com/products/hubs/cid/7/id/57/specs/1.html

lżejsze, i można samemu decydować kiedy bieg zmienić. Tylko nie ma wersji pod tarczę :(

Filmik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZHyt44ysYX0

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za ciepłe słowa na temat On One'a :-) Projekt zajął kilka solidnych tygodni planowania :-)

Rower ma jeszcze kilka innych smaczków, ukrytych przed oczami mniej obeznanych rowerzystów :-P

 

 

@kipps

Co to za obręcze masz w tym rowerku?

Velocity P35 (Blunt)
 z:

http://www.bricklanebikes.co.uk/velocity-blunt-35-rim-29-inch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te smaczki to m.in obręcze o szerokości wewnętrznej 30 mm Velocity Blunt P35 - chyba maksymalnie szerokie wchodzace w Inbreda. Niemalże na pograniczu Fat Bike'a :-)

Brooks to wersja Tytanowa z ręcznie nabijanymi miedzianymi nitami, ważąca prawie 100g mniej niż wersja standartowa.

Amortyzator to Manitou Tower Pro z 2011 roku pod oś QR 20, z wymienioną sprężyną na X-Firm i tuningiem tłumienia kompresji.

Siodełko Syntace P6 Carbon Hi-Flex.

Kierownica Easton Carbon Riser EC 70 i manetka starująca piastą Tune Rolff II do kierownic karbonowych.

Stalowy blat z Shimano Acery założony celem przedłużenia żywotności napędu.

Edytowane przez kipps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala bo? 

 

bo cholera już wymieniona z nowymi udoskonalonymi bebechami a wciąż jej się zdarza przepuścić z hukiem kilka stopni co przyjemne nie jest, zapewne dla jej trwałości także niezbyt korzystne, no ale polatam dalej, zobaczę i znów reklamacja

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Brooks to wersja Tytanowa z ręcznie nabijanymi miedzianymi nitami, ważąca prawie 100g mniej niż wersja standartowa.

i

 

Siodełko Syntace P6 Carbon Hi-Flex.

 

Jazda na dwa siodła? Hmmm...naprawdę ciekawe smaczki... :P

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Wybaczcie nędzne fotki, wybaczcie że znowu starocia wrzucam ;)

 

Tym razem postanowiłem trochę po lesie za zwierzyną pojeździć i poszukać miejscówki pod "sarwajwalową rowerową wyprawę z taktycznymi funflami." Powiem wam, rower to ideał dla kłusownika: zwierzęta chyba nie znają odgłosu napędu i uciekają dopiero jak cię zejrzą :) 7 saren (para, para i trójka) i dzik (całkiem blisko... za blisko).

Zdjęcie z telki nie oddaje jak stromo było - idealny teren pod freeride:
Cs80XMG.jpg

Niestety ja kulałem się w drugą niż ta fajna stronę (powrót był ciekawszy ale za szybko żeby fotki robić) :)
Z0HOLtI.jpg

Diabli kamień (Rudnik, gmina Sułkowice) zdobyty:
czmGJZC.jpg

 

jzI4Fdi.jpg

 

xY8gKyG.jpg

Conti Race King dawały radę na mokrym, nawet na sporym podjeździe, ale - ciśnienie musiało spaść nawet poniżej zalecanego min producenta (3,5bara). Stabilność w zakręcie idzie się paść, trzeba uważać na snejki, ale ogólnie jest całkiem znośnie jak na uniwersalne opony:
ARxzXF5.jpg
Trzeba tylko zabrać ze sobą pompkę. Wracając asfaltem na "flaku" z tyłu spaliłem pewnie więcej kalorii niż w lesie ;D

 

Po przejażdżce: 3xCh ;)

Chcę sprawnego amora.

Chcę dużego/średniego koła.

Chcę hamulca tarczowego.

:D

 

edyta - aaa, bo znowu nieswojo się czuję wrzucając małe koło do tego tematu.

Jako kolejny postuluję o przeniesienie wątku do "na maxa"... chyba tam :)

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aaa, bo znowu nieswojo się czuję wrzucając małe koło do tego tematu.

O rowerze stricte pisz śmiało tu.

O wyprawach w Trekingu z Freerajdem - nie wygonimy Cię, bo kto normalny pakuje się w stal, małe koło, sztywniaka widząc stan i skok widła) i V'ki na ramie producenta TV :D ?

Jednym zdaniem - Pasujesz tu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Yeap. Miałem dokulać się żółtym z Sułkowic do Myślenic, ale musiałem zwalić się do Rudnika i z powrotem do domu.

W przyszłym tygodniu mam nadzieję przetestować czerwony szlak z Harbutowic do Myślenic :)

 

polecam Ci wjechac od Myslenic, przejechac pasmo i zjechac na przelaczke, potem droga na polnoc i wbic sie na niebieski szlak na Lisia gore, dalej zjechac w okolice drogi 52, z tamtad wskoczyc za sanatorium do Lasu Bronaczowa i jesli Ci sie juz bardzo nie chce, zjechac na dworzec w Radziszowie;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...