Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
ten kto nie jadł zapiekanek w tym robionych ten przegrał życie..

 

Mam i ja. :) A jakiego wybornego kurczaka z rożna można na tym ukręcić! :P

 

A taki telewizorek do kuchni ktoś pamięta?

 

201206262218224m1o_duzy.jpg

 

Ale koledzy nie róbmy OT o meblościankach i klamotach z lamusa. To forum na tyle pojemne jest, że i na to odpowiednie tematy są:

1. meblościanki

2. klamoty z lamusa

 

______________________________________

 

A wracając do tematu, nowy wypust od Czechów. Cena 999 ojro za całość w tej specyfikacji wydaje się być dość zachęcająca.

 

singlebe_long_distance_cross_700c_steel_

singlebe_long_distance_cross_700c_steel_singlebe_long_distance_cross_700c_steel_singlebe_long_distance_cross_700c_steel_

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powitoł Raz - fullik stalowy: Richard Sheppard of Ram Bikes: http://www.bikerumor...d-of-ram-bikes/

Żeby nie cytować słów wyrażających pierwszą i będącą odruchem bezwarunkowym reakcję wkleję tylko link 

;)

 

Kiedyś na dirtparku po jednej z boleśniejszych gleb stwierdziłem że jeśli kiedyś pomimo tych lądowań na ramie wiadomą częścią ciała dam radę spłodzić potomstwo to nie będzie miało jakiś szlabanów czy innych zakazów. Kupię im dirtówki i będą skakać, cierpieć i odbywać karę aktywnie  :thumbsup: 
Z tym rowerem mam podobnie - gdybym wygrał w totka kupiłbym komuś kogo bardzo nie lubię i kazał jeździć za karę  :laugh:

Ale pomijając wygląd koncept ciekawy a materiał na fulla właściwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

pamiętamy pamiętamy (ja chyba obstawiałem koło 1500? 1700?)
znaczy się kole 1000 złociszy? (wg kalkulatora by tak wychodziło....)
no to zacierka rączkami i czekajka....

Wpierw doszły mnie słuchy, że gdzieś w TrójMieście zrobił się przedstawiciel genesisa na Pl, potem widziałem ragleya w polskim sklepie internetowym a zaraz u naszego druha Gabora w jego poznańskim BikeParku będzie można kupić stalowe cudo za tysiaka (!) węgierską ramę od Prawdziwego Węgra!... Panowie, świat staje do góry nogami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie?

 

10352992_696355973797024_793266589984649

 

Ma być dostępny latem, cena 74 900 węgierskiego pieniążka (~1000 cebulonów).

 

No dla mnie wyglada to całkiem sensownie. Nawet geometrie zapodali i nie ma d00py, gdyby nie "Ajánlott villa hossz" czyli po naszemu zalecana długosc widelca .... 517mm. To co, jest jakis stalowy sztywniak na rynku o tej dlugosci, czy tylko jakies amorki 120-140mm?

Taki Surly krampus, ktory do maluczkich sie nie zalicza, ma 483mm. Szkoda, ze w ofercie zabraklo u nich tego sztucca

 

Kolejna niewiadoma to pojemnosc oponowo-gumowa. Jak nie wejdzie 2.4 to bedzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wideł Charge'a co ma 510mm - Rambolbambol ma, mam i ja, jesteśmy zadowoleni. W różnokołowotłustym wątku są jego foty z Knardem ;)

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=261740453845

 

 

POZDRo-:ver

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolejna niewiadoma to pojemnosc oponowo-gumowa. Jak nie wejdzie 2.4 to bedzie lipa.

 

po co 2,4 w rowerze nie do DH.... chwilowa moda???? szukanie ekwiwalentu dla fatbike ???? 1 kg opony to coś co wszyscy bikerzy uwielbiają. Z jednej strony parcie do grubości 29+ a z drugiej cx myszkujący po telewizorach. Są to tak skrajne oczekiwania... że można by rzec że sprzeczne z logiką i zdrowym rozsądkiem. Osobiście zakładanie grubszych laczków niż 2,1 przy rozmiarze 29 jest nieuzasadnione... ale każdy ma jak lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem , z którym zgadzać się nikt nie musi grubsza opona przy rozmiarze 29 " (2,4) robi więcej złego niż dobrego. Koło z racji swej wielkości już dużo lepiej trzyma w terenie i lepiej amortyzuje drgania szczególnie przy stali. Waga kół 29 jest większa niż 26 i trudniej je napędzać. Zwiększanie grubości i wagi opony powoduje że rower jest jeszcze większym mułem .. co zabija całą lekkość i przyjemność z jazdy. Trakcja opon 2,4 jest lepsza ale opłacona jest wiele większymi oporami toczenia szczególnie w lekko wilgotnym podłożu gdzie opona się wręcz wgryza w grunt. Na zjeździe opona 2,1 zawsze będzie szybsza niż 2,4... 

sztuką jest znalezienie złotego środka między trakcją i oporami toczenia. Tym bardziej przy ramach singlowych stosowanie opon 2,4 staje się przesadą.

Ale jak już wcześniej pisałem każdy ma jak lubi. Ja lubię lekko się toczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trakcja opon 2,4 jest lepsza ale opłacona jest wiele większymi oporami toczenia szczególnie w lekko wilgotnym podłożu gdzie opona się wręcz wgryza w grunt.

 

Chyba, źle zrozumiałem, sądzisz, że szersza opona bardziej wgryza się w błotnisty grunt?  A poza tym jest wiele więcej czynników wpływających na opory toczenia niż szerokość kapcia.

 

 

Na zjeździe opona 2,1 zawsze będzie szybsza niż 2,4... 

 

 

Na asfalcie tak. W terenie niekoniecznie. Ewentualnie jak tak dużo wiesz to może wyjaśnisz na czym polega fenomen fatbike'a, miałeś okazję robić zjazd na takim rowerze? Tylko nie po asfalcie ;)

 

Czasy się zmieniają, opony 2.2/2.4 nie są niczym nadzwyczajnym w XC czy All Mountain, pora wyrzucić stare książki ;)

Edytowane przez MartinH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...