Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

a Ludvic chyba został uzbrojony w 3/4 biegową piastę.

 

Hmmm, az wstyd mie sie wypowiadac...chyba przylgnie don ksywa "ogór" - jakos tak wyszlo...ewentualnie Ludwik Ogórek :)

 

Aha, piasta bedzie(jest, jeszcze niewpleciona) Sturmey Archer SX-RK3 - trzy biegowa(http://www.sturmey-archer.com/products/hubs/cid/3/id/39) z manetka rodem z zeszlego millenium: http://www.sturmey-archer.com/products/shifters/cid/3/id/10

 

Gdzie sa moje szprychy?

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze wpada poza naszą grupką wzajemnej adoracji, ale szukając roweru dla dziewczyny zauważyłem, że Sport Sales obniżyło cenę na Konę Steely - myślę, że to ciekawa propozycja dla przyszłych stalinowców więc podsyłam

http://www.sportsales.pl/rowery/mtb/1402-kona-steely

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiewiór-żadna Grupa Wzajemnej Adoracji-wpadnij kiedyś na radę Konserwatorską -zobaczysz lizanie doopska, aż niedobrze się robi.

Wpada, wpada, zagadują, podpytają i znikają albo z cichacza obserwują.

Tak się zastanawiam kiedy jakiś Najwyższy tu wpadnie i nas wy..pieprzy do odrębnego "podziału" "podforum" i potnie nam wątek na 12 różnych tematów.

 

Co do Kony zawsze miałem dużo sentymentu do ich stalówek:

np: Pahoehoe na Reynoldsie (kiedyś moje, potem Orłowski, potem ja, teraz Arek pod 76er)

P1040105kopia.JPG

albo kona Antki:

P1040110KOPIA.JPG

 

zdjęcia z dawnych czasów, dziś po obu amortyzatorach i tym pięknym albinosie pozostały wspomnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naczytałem się w tym wątku, na oglądałem pięknych salowych sztywniaków że aż dzisiaj w efekcie w końcu zamówiłem widelec cro-mo i rozpoczynam poszukiwania ramy stalowej pod 26"(jeśli pieniążki będą) :) No i może przerzucę się na singla 38x16 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tu bajzel zrobił faktycznie. To trochę nieuprzejme wobec tych,którzy Romka rozważać by mogli - nie przebrną. Może założymy jakiś wątek w stylu "Sztywny stalowy singiel 29er - ogólne popierduchy"?

A wracając do Kony - czekam na dostępność Honzo.

W sobotę postawiłem Romka na cienkich kołach. Brakuje mi jeszcze tylko łańcucha (odziedziczony po 69erze okazał się za krótki o jedno ogniwo), jednej hamulcowej linki i tarczy 160 na tył.

Edytowane przez Grabarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

serwus

Widać Adminy nie zaglądają tu bo jakiś czas temu już proponowałem zamienić tytuł na (np):

"ROMET i inne długo-parzystokopytne z dużą zawartością Fe-dyskurs filozoficzno-praktyczny o wyższości stali nad glinem"

 

Przyznam szczerze że sam osobiście wolę taki wątek niż 12 różnych tematów, np:

"Romet ma ktoś"

"Brązowe siodło do sarny"

"Lakiernik-uwaga na podmiany"

"Romet-jakiej długości widelec"

"Korby-jaka zębatka na przód"

"Inbred-problem z tylnym hamulcem"

itd itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może założymy jakiś wątek w stylu "Sztywny stalowy singiel 29er - ogólne popierduchy"?

 

...jestem ZA!

 

A propos stalowego wariata do agresywniejszej jazdy, slyszales o nowym wypuscie Cotic'a? http://www.cotic.co.uk/product/solaris

Genesis na przyszly rok tez ma zapodac siakiegos wielkolowca stalowego pod 120mm...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Solaris się może spodobać - mądrej długości ogon (ani to krótkie ani długie a wchodzi opona typu "niezłe bydle"), fajna stal a to co ja osobiście lubię-ostre kąty (szczególnie 71 na sterze).

BB jak by było na 300 było by przyjemniej. Jedyne czego nie toleruję to monostay w tylnym górnym trójkącie.

Pytanie zapodam do dyskusji (jeśli można doświadczonych bardziej w tym temacie) czy takiego stwora można w górach porównać do anorektycznego nie wyrośniętego fula koło10-12cm?

I nie chodzi mi tu o ostre katowanie po skałach ale "treking z elementami frirajdu" (kłaniam się Ivan). Bo mnie cały czas po głowie chodzi, żeby speca na niektóre wyjazdy odstawić na rzecz sarny (ale z amorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cotica już widziałem, przyznaję, ze możliwość założenia przerzutnika z przodu to przewaga nad Koną. Monostay to to, co lubię najbardziej :)

Co do zachowania się w porównaniu do fulla, to nie wiem. Dla mnie jednak taki sztywnoogonowy endurak na wielkiej kiszce to pokusa do zamiany fulla GT właśnie na taką maszynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No widzisz, ja mam podobny dylemat ale, że góry widuje jak przysłowiowy Ślonzok - Polskie Morze (czyli raz w roku w okolicach lipca) to nim się wybiorę podpytuje w grupie. Podpatrując co Ivan wyrabia stwierdzam, że można.

Po zeszłorocznej dłuższej wyrypie w Czarnogórskiej Dziczy stwierdziłem, że miast fula speca spokojnie mogłem to zrobić czymś na kształt "Kozica3" (ekwiwalent Sarny2). Na takich wyjazdach na ogół człek jedzie rozważniej (bo i do domu daleko i helikopter za drogi), nie szaleje, nie skacze (bo 35litrów na garbie przeszkadza) itd..

Speca bym się nie pozbył, po prostu wypadnie na całkowity margines (czytać: najdalszy, najbrudniejszy kąt piwnicy).

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko się rozlało, "konkurencyjny" topic został założony ;-) I faktycznie sposób jego zakreślenia sprawia, że nie czuję się upoważniony do wypowiadania się tam, albowiem mając singlo-sztywniaka, jest to równocześnie 26er, zaś 29er będzie sztywny, ale z przerzutką.

 

Pozostając zatem w tym temacie mogę dodać, że GT pokazał nowego Xizanga...

 

IMG_2726-640x426.jpg

 

a mnie, niezależnie od tego gdzie dziś jest ta firma, serce najpierw zamarło, a później przyspieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słuchajcie a tak w ogóle po co zmieniać COŚ - co od pół roku dobrze działa i nabija nam nowych Forumowiczów jak i tematów pobocznych, a ilością postów niedługo pobije legendarny "co dziś robiłeś rowerowego"?

 

Olgierd.. tego XIZANGA to już od dawna można było zobaczyć a w niektórych gazetach i poczytać ("niechlubne" bB np) :)

Bicie serca rozumiem, że sentyment do firmy - to raz, a i odkupić możesz pewnie grzechy nigdy nie osiągniętego marzenia zdobycia Xiza I w wersji26". Zacznij już dziś kupować Świnki-Skarbonki.

Dziś GT i tak dobrze stoi, pamiętacie kila lat temu? Zniknęło (podobnie jak schwinn albo mongoose) w mrokach korytarzy Reala czy innego Auchana.

 

PS: Właśnie sprawdziłem - kurde, widzę, że Ivanowi "pospólstwo" nie odpowiada bo założył wątek o iście nacjonalistycznych poglądach. Dobrze, że w temacie nie podał szerokości gum z tolerancją do 2mm. Elitę kreuje. ech...

Tylko od tego tematu z rewolucyjnymi pomysłami posprzątania z daleka bardzo proszę Ivanie.

Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze pozostanie, ewentualnie zaglądnie.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego XIZANGA to już od dawna można było zobaczyć a w niektórych gazetach i poczytać

 

Ach, mnie się coś porąbało, że tamta rama miała wymienne haki; poszukałem i faktycznie -- to jest chyba właśnie to samo.

 

Na razie chyba jednak odpuszczę ten rowerek. Może za kolejne 15 lat się skuszę :) jak już te 29-taki okryją się patyną smędzenia ("ech, bo wtedy to...") ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest takiego w GT, dla mnie ich ramy są mega szpetne, pozersko i na siłę udziwnione tym trójkątem fuj fuj, jedynie kolor może być...

 

No tylko bez obrażania, bo tak tylko się droczę, ale jako że bardziej lubię szosowe smukłości od gt nie dla mnie.

 

 

A co do nowego wątku to on chyba bardziej właśnie otwarty jest bo choć w katalogu 29 er to w nagłówku jest tylko ssj. Czyli bardziej wolnomyślicielowy od jednego słusznego rozmiaru :)

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Olgierd, za 15 lat to wypuszczą Xizanga na reynoldsie 979 z kołami 670C :)

itr-w dziale 29" jednobiegowo, stalowo i sztywno - no tak -temat witający z otwartymi rękoma wszelkich 26,79,69 i innych 3,7,9,10 i 27biegowców! Właściwie można było w temacie napisać też "dla osób z literą "Ż" w imieniu" :))

ale.. pełen lussss

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest takiego w GT, dla mnie ich ramy są mega szpetne, pozersko i na siłę udziwnione tym trójkątem fuj fuj, jedynie kolor może być...

 

To ja tak mam jak patrzę na fule. Oraz na inne starocie w "V" wykute ;-)

 

A potrójny trójkąt... podobno miało to usztywniać ple-ple ramę, żeby efektywność ple-ple. Mnie to akurat wisi (i chyba wisiało) -- po prostu tak się złożyło, że mój pierwszy porządny góral miał taką nalepkę.

 

W sumie o tyle ciekawe, że rzadko pozwalam sobie na sentymenty: pierwsze auto nie skłoniło mnie do miłości do F.I.A.T., pierwsza ubezpieczalna tego auta też nie sprawia, iżbym dziś leciał OC kupować w PZU SA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Właściwie można było w temacie napisać też "dla osób z literą "Ż" w imieniu" :))

ale.. pełen lussss

 

 

Fe -rdynand, Fe-liks, i Fe-male friendly, bo na Ż to mi tylko żorż i żalaber oraz żuan się kojarzą , no chyba że trafi się Żaneta, sztywna, jednobiegowa, i stalowa.

 

Olgierd: mój pierwszy: Romet Jastrowie - Pinio - w temacie - Romet :)

 

A tematycznie : jestem jak sadze jednym z nielicznych ludzików którzy nigdy nie dosiadali 26 dłużej niż 10- 15 minut, od zawsze kręcąc kołami 622, na gumach 29" od chyba 2006 ( albo 5), ze stalą mi po drodze, z ostrym kołem jak najbardziej. To i tu i tam coś się napisze... A temat się udał wszetecznie, i na przykład Wiewórower jest naprawdę niezła sztuka, piękne zielone jądro tego wątku!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest dobra, bo każdy kiedyś miał jakiegoś Rometa. Można nawet rzec: od Rometa się zaczęło, byle na Romecie się nie skończyło.

 

Tj. -- tworząc, na Ivanową modłę, ortodoksyjne manifesty -- niech nie waży się tu postawić przecinka przecie kolarz, który nie pedałował kiedyś na Romecie.

 

Albo i nie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...