Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

PS: czy gdzieś w Polszy można kupić taki kapsel pod ..."kapsel"?

Nie wiem czy da się kupić taki wynalazek. Mój widelec jest skręcany nakrętką...ja takowej nie mam więc pożyczyłem skasowałem luzy a puste miejsce wypełniłem Kasztelanem :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie propozycje: Niner i Superstar. Wedlug mnie nie ma co nabijac konta towarzyszom zza wielkiej kaluzy, Superstar wyglada podobnie, jak chcesz to za dwa i ciut tygodnia mozesz miec dostawe... ;):)

 

EDIT: a dla zatwardzialych wielbicieli kapsli jest jeszcze taki wynalazek Nach zdrowie %-)

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Właśnie

Raz, że primo - ninera widziałem kiedyś tam (na Ciebie to można zawsze liczyć Kazafaza)

Po drugie secundo - 25 zeta u swojskiego Heńka-tokarza i mam 2 top kapy. On ma na browar, a ja te kapsle po piwie :)

 

PS;Zauważył ktoś? Niner pokazał kapsla na mostku Thosmona, się chwali.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można by tu... żeby był ślad i dowód jak zostanę z wiadrem alu w domu :)

O dziś 2 tygodnie na zamówienia, potem uderzam "na rozmowy" z Mistrzem.

Potem pierwsze egzemplarze, próby w terenie, badania wytrzymałościowo - zmęczeniowe w Parku Technologicznym Politechniki Szczecińskiej (tam pracuje p.H.)

Myślę, że jak jesienią zdobędę wstępnie certyfikaty UE, UCI, TUV i UEFA to na Gwiazdkę dostaniecie swoje kapsle hehehehe

No i jeszcze akceptacja Wojewódzkiego Sanepidu i Strażaka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie pisze na trzy kapselki!

 

Badania wytrzymalosciowo - zmeczeniowe, certyfikaty...ale gdyby trzeba bylo przetestowac pozostalosci po kapslach to wiecie gdzie mnie szukac;)

 

Aha, wczoraj dowiedzialem sie ze otrzymalem 720zl grzywny i kosztow sadowych i zakaz poruszania sie rowerem przez szesc miesiecy...mialem 0,12 i 0,11 w wydychanym powietrzu...koles ktory byl ze mna oberwal mniejsza grzywne a mial tyle samo w systemie! Napisalem odwolanie bo chce pojezdzic za dwa tygodnie u nas, a potem mam w nosie - niech sie dzieje co chce!

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie chcę Cie martwić ale Wuj aka "daleka Rodzina" tak długo "lał na to" aż ... go posadzili na miesiąc. trzy czy coś koło tego. Plus spora, spora grzywna.

 

Ps:Jak jadę raz na ruski rok na Połednie do Rodziny to się takich rzeczy dowiaduję przy "Świątecznym Stole" :)

Ps2: Zapewniam Cię Kazafaza, że w Naszym Mieście jak na razie chyba nie łapią hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce kapa od Maestro Heńka?

 

Ja bym może i poprosił, ale mam dodatkowe pytania:

 

- cena 25 zł // 2 szt. została rzucona na poważnie?

- czy po winiaczu też najdą? ;-) (bo ja się ostatnio -- to pewnie też ten efekt kabrioleta -- na winiacze powoli przerzucam ;-) <no dobra, to znów żart>

 

 

 

Aha, wczoraj dowiedzialem sie ze otrzymalem 720zl grzywny i kosztow sadowych i zakaz poruszania sie rowerem przez szesc miesiecy...mialem 0,12 i 0,11 w wydychanym powietrzu...koles ktory byl ze mna oberwal mniejsza grzywne a mial tyle samo w systemie! Napisalem odwolanie bo chce pojezdzic za dwa tygodnie u nas, a potem mam w nosie - niech sie dzieje co chce!

 

 

No to pech, bo 0,11 mg w 1 dm3 to właściwie granica :(

 

Łapanie rowerzystów za takie naruszenie to jest naprawdę granda na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Olgierd-masz dobry pomysł-można zrobić takiego kapsla co by na zewnątrz miłośnicy piwa mieli uciechę a w środek jak w szyjkę butelki można by wepchnąć korek po winiaku!

Koniecznie (jakże na miejscu) z chillijskich winnic ConoSur.

Cono+Sur.jpeg

 

Co do cen-rzucilem orientacyjnie biorąc pod uwagę kilka wspólnych "projektów" z panem "Heńkiem". Proszę nie trzymajcie mnie za słowo bo jak potem rzuci 30 za sztukę to będzie jatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps2: Zapewniam Cię Kazafaza, że w Naszym Mieście jak na razie chyba nie łapią hehehe

 

Ha, zlapali mnie na Potulickiej, 100 metrow od domu! Zawolali kabaryne, wsadzili nas do srodka, zawiezli na ko.mende na Kaszubska(!) - dluzej to trwalo niz dojscie tam "z kapcia". Zeby bylo smieszniej bylem z kazafazowa na naszych czoperach i pewnie dlatego nas zatrzymali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No wiesz... w Szcz?To chyba Wasze Czopery falowały jak barki na Odrze z boku :)

Jak by nas tak z Małżonką złapali.... to by dzieciaki w domu miały radochę (a potem opowiadania w szkole).

 

może teraz jak wpadniesz jeździj czymś "mniej rzucającym się w oczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koniecznie (jakże na miejscu) z chillijskich winnic ConoSur.

Cono+Sur.jpeg

 

 

Cono Sur są pyszne, a historia związana z tymi rowerami -- bardzo romantyczna :)

 

Co ciekawe nieco wyżej na mojej prywatnej Liście Przebojów są winka... Cyclo (półwytrawny merlot)

 

 

Natomiast względem ceny: rozeznaj się, proszę, aczkolwiek nie ukrywam, że zacnemu człowiekowi zawsze dobrze jest dać zarobić parę groszy na jadło i napitek... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Bardziej na napitek niż jadło :)

Co do Cono-to taka nasz tradycja dla jakichś tam "okazji" okołorowerowych (syn wsiadł ,syn spadł po raz 15 itd-każdy pretekst dobry).

Choć szczerze chillisjkie jakoś "przepiły" się mnie ostatnio a ich ciężkawa nuta orzecha bardziej na jesień lub zimę mi pasuje niż lato.

Za to widzę, że cyclo ma rodowód mi bliski więc niebawem skosztuję (errata : widzę, że tylko dąb francuski beczek, a winnice hiszpańskie).

A na lato takie jak za oknem? Sangria! plus duża ilość lodu plus cytrusy i prosto z lodówki - to jest (bazarowo-uliczne) orzeźwienie!

A co do historii roweru-widać muszą mieć tam płasko jak cholera :)) Sam znam winnice po których wspinało się z wiadrem w zębach i rękami na słupku trzymającym krzak a wieczorami brało fula i w dóóóół.

offtop Panowie? ale jaki przyjemny :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offtop Panowie? ale jaki przyjemny :)

 

Bo offtopy są najprzyjemniejsze, a co więcej -- elokwencja P.T. Offtopicznych Dyskutantów zawsze jest najlepszą gwarancją ich inteligencji.

 

 

PS Cyclo jest łagodniejsze w smaku od Cono Sur, na tyle łagodne, że osobiście mogę je spożywać bez zagrychy (Cono Sur Cabernet także, ale jednak w pewnym momencie potrafi zawołać "zjedz coś!").

 

Zaś odchodząc na chwilę od tematów rowerowych dodam, że niedawno spożywałem także pyszną hiszpańską Tarragonę (miks szczepów tempranillo, garnacha, cabernet sauvignon), polecam, zwłaszcza, że w popularnym sklepie na L. kosztuje w granicach 12 zł (a więc 1/3 ceny Cono Sur).

Aha, czyli 1/3 ceny łańcucha SRAM PC10, jaki mam zamontowany w Inbredzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, widze wysublimowane podniebienia Panowie maja ;) Ja nie jestem wielkim fanem win, latem za to nie ma dla mnie lepszego trunku jak zimny cajder zasypany lodem. Kopparberg Mixed Fruit(czarna porzeczka, malina, jabluszko) lub lime & strawberry, ewentualnie "ciemny" Jacques...upss, musze klawiature wytrzec;) A na zime jakikolwiek grzaniec w bidon i wio!

 

A tam offtop - kto nie smaruje ten nie jedzie %-) Ale rozwagi zycze w miksowaniu roweru i napojow wyskokowych...choc pamietam jak za mlodu bez dwoch "czarnych o kocim spojrzeniu" nie latalismy tak zgrabnie z hopek jak bysmy sobie tego zyczyli(patrzac z perspektywy czasu zapewne tylko wydawalo nam sie ze jestesmy w stanie dorownac

ktorego czcilismy za watpliwa rownowage psychiczna tudziez brak instynktu samozachowawczego;)

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę pozjeżdżałem w okolicach Śnieżnika na stalowym widelcu w axigonie... Wcześniej zdarzyło mi się porównywać rurowy karbon z tym stalowym... Dziś pierwszy raz stalówka jeździła po szutro wyrypach sudeckich, no i okazuje się że w przedziale 40-60 km na godzinę daje świetnie radę, przy 25 - 30 - na Mazowszu i korzeniach jest średnio, wolę karbon, przy grawitacji stal zaczyna się węglowi odgryzać. Ale już stromizny po kamieniach na hamulcach nie próbowałem, no bez przesady. 100 metrów można sprowadzić. Dodatkowo grube opony tył RRalf 2,4 przód Rampage 2,35, ciężko gramami było ale jak przyjemnie!!! Cały rower zresztą zimowy, wszystko od dętek po 200 g, na korbie z suportem co ważą razem chyba z 1100g złożyło się na pancerne wrażenia na podjazdach. Ale taki był plan, Cresty z węgielkiem zostały na Mazowszu :) Co ciekawe nawet V brake i mechanik deore nieźle się sprawdziły. Może dlatego że na zjazdach tak trzeba mocno trzymać kierownicę ( akurat założona 56), że nie ma palca do hamowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dzięki itr za to sprawozdanie.

Bo szukałem i pytałem czy jest tu taki Kozak co bo Górach na sztywno jeździł (sam zamiarowuję ale bardziej wyprawowo) :) A tereny Śnieżnika to ja znam ale z perspektywy 12cm poduchy Speca pod tyłkiem. Szacunek Kolego.

Czy dobrze pamiętam, że masz ziona? Jaki on sztywny i czy Ci się "chowa" pod działaniem przedniego hampla?

Bo przyznam, że pomimo niewątpliwej urody - widły od Rychtara nawet przy 25km/h wpadają w nieprzyjemne drgania pod przednim hamulcem a co dopiero 40km/h -70km/h i 35l plecak.

Wcześniej miałem speca carbonowego (z zertz wkładkami)-wybierał pięknie ale nie mam "zaufania" do węgla a już szczególnie na dłuższe eskapady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...