Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

kazafaza-no jesteś lekiem na całe zło :) chyba Cię przytulę jak spotkam na ścieżce do Zwalonych Dębów :)

rmn1-nieskromnie powiem-mój jest ciekawy, albo "nieczęsto spotykany" ;) ale tylko z pewnych względów, częśc sprzętu (jak to u mnie bywa) z poprzedniego roweru - i raczej żadne tam "rodzynki". W całości oby w ciągu najbliższego miesiąca-choc mam dylematy jak Wiewiór czy cokolwiek ujawniac przed ostatecznym końcem. A ten "ostateczny-ostateczny" (nie ograniczający jednak możliwośc jazdy) koniec wstrzymują finanse. Mam też kilka planów czysto estetycznych a to znów odsuwa koniec projektu. Z drugiej strony-ile można fulem tłuc się po okołoszczecińskich terenach. Ot dylematy jak u większości z nas, szczególnie, że clou programu czyli rama i wideł nawet dla mnie pozostają Wielką Tajemnicą :) ps: nawet z kolorem mam problem...ech...

Wiewiór-faktem jest, że trzymasz ekipę w napięciu :) a zdjęcia jak z "Szpiega reporterskiego"

Co do samej geo Rometa wracając-jeśli prawdą jest to co pisałeś, i fakt, że bB podaje podobne parametry (tylko ten trójkąt coś nie "teges") i sami mierzą rowery należało by skorygowac połowę informacji na temat ramy.

Dosyc istotny problem Panowie bo wielu może potraktowac ten cały wątek jako wytyczne do "kupna lub nie" Rometa 29er.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez piwa sie nie przytulam, uprzedzam :D A jesli o kolor chodzi to znasz moje zdanie - rama lakierowana po spawaniu, zadnego koloru, jedynie "surowa forma"...

 

Romet to bardzo ciekawa propozycja, stal, 29er, podoba mi sie fakt ze mozna z niego zrobic singla, niewiele jest takich maszyn na rynku a juz na pewno ze swieca szukac innej Polskiej Produkcji;) Proponuje zamiescic tutaj dokladna geometrie Romet'a zeby w przyszlosci uniknac zgadywanek i gdybania czy aby na pewno wszystko co jest w tabelce zgadza sie z rzeczywistoscia!

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: moj projekt powinien zostac sfotografowany za miesiac - wrzucam nowe kola, mozliwe ze od razu wymienie sztyce, kiere i mostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kazafaza

U Pani Zenobii Pliszki w Przesącinie na "szlaku powrotnym z Polic" - jesteśmy umówieni!

Pomysł z bezbarwnym też mi się podoba plus czarny wideł (znalazłem kilka takich "inspiracji" na necie) ale Mistrz R mówi, że mało który bezbarwny trzyma się dobrze stali-ma jeden ale-jak twierdzi-daje poświatę zielonkawą-nie brzmi dobrze-prawda? :) Po za tym to ramka na mufach więc tej otoczki tęczy po spawaniu nie uświadczysz. Miał byc rudawy metalik i automatycznie przyszła nazwa "paprykarz szczeciński" hahaha Nie każdy kolor do takiej ramy (wg mnie) pasuje.

Biały nie będzie-kumpel ma, czerwony nie-żona ma i ja mam szosówkę taką, zieleń kawasaki.. zostawiam Wiewiórowi. Tytanowy nie będzie bo to nie żałoba po Mongoosie :) Pozostaje mi wesoła czerń, białe napisy itp, i dużo bezbarwnego-żeby w słońcu się błyszczało Panie :)

Właściwie można by już założyc nowy temat ale z racji wielkości kół gdzie? :) :)

Kolega Cichy założył w ramy/rowery temat dotyczący 650B, z drugiej strony przednie...

Co do Rometa-tak to prawdziwa perła.. aż dziw, że jeszcze na alledrogo stoją...

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może dodam -- a propos atrakcyjności cenowej rometowskich ram -- że dziś jest promocja na niektóre rowerki On-One :) I tak np rama Inbred 29er SS stoi za jedyne 139.99 funtów -- aż mnie korci... ale nic z tego nie będzie, bo właśnie objeżdżam świeżo złożonego Inbreda 26er SS, więc dwóch zakupów w ciągu 3 tygodni nie potrafię sobie uzasadnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie potrafisz? Chłopaki pomóżmy Koledze :)

1. Kup bo jest okazja

2. Nie ma to jak doświadczenia z innym kołem-doświadczenia rzecz bezcenna

3. Fajnie tworzyć garaż oparty na jednej marce (byle by była dobra haha)

4. Kup teraz - sprzedaż po sezonie albo wiosną 2013, najeździsz się, "nadowiesz" i jeszcze zarobisz a na pewno nie stracisz

5. Co to jest .... 139 funtów ech..... tyle to ja na łatki wydaję w miesiącu

6. .dziś "piątek 13" - udowodnij sobie, że to nie jest " Twój pechowy dzień"

7....a tak w ogóle i tak stawiał bym na rometa-lżejszy, ładniejszy tylny trójkąt i polską nazwę ma :)

pomogłem ? :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kup bo jest okazja

 

Za 99.99 bym wziął, nawet jakby miał jakiś czas poleżeć, poczekać na resztę szpeju.

 

Nie ma to jak doświadczenia z innym kołem-doświadczenia rzecz bezcenna

 

Ledwie co pchnąłem singla na 700c, więc w sumie singiel na 29er to dla mnie nie aż taka atrakcja ;-)

 

....a tak w ogóle i tak stawiał bym na rometa-lżejszy, ładniejszy tylny trójkąt i polską nazwę ma pomogłem ?

 

Hłech: marka "Romet" kojarzy mi się dokładnie z tym samym, z czym "maluch"; może tak się nazywało X moich pierwszych rowerów -- i moje pierwsze auto -- ale jakoś mnie nie ciągnie sentyment w tamte rejony pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na siedem trzy odrzucone-nie jest źle-widzę mocne niezdecydowanie z przewaga na "tak". :)

Oczywiście on-one jest tak samo angielskie jak dzisiejszy romet jest polski-chodziło mi raczej o "inwestowanie" w polskie marki a nie "zagramaniczne".

Co by nie kryć (zaraz mnie rozszarpią) on-one może miała jeszcze chwilę temu miano "unikatowej" na polskim rynku ale powoli to przemija a jakością jakoś nie wybijają się ponad przeciętną (tylko proszę mi się tu nie obrażać!).

 

Tak w ogóle można rzec, iż 790 zł to żadna okazja-po prostu tyle powinna kosztować dobra (nie piszę "ekskluzywna, wyjątkowa, kultowa") rama.

Takie 3900 (czy coś koło tego) za NINERA SIR to jakaś paranoja. Zważywszy, że np "mocny powrót Ritcheya" P29 opiewa na około 3000zł (pytanie do tych "po roku90'" która marka bardziej zasługuje na miano kultowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie zdechnie.

Oni z Grabarzem są umówieni.. Wiewiór dlatego tak zwleka bo Grabarz rower skończy w maju i pokaże zaraz po nim, tak więc na foty możemy i 2 tygodnie czekac :) No bo przecież weekend to zdecydowanie za mało na naklejenie napisów :)

Potem czas testów, pierwszych zachwytów i "zachwytów nie tak dużych" itd itp... I tak dotrwamy do grudnia.

I tak jest nieźle - romet z którego niektórzy się podśmiechują (co za brzydka końcówka słowa) ma "oglądalnośc" na jednym z najwyższych poziomów (tylko accent (?!) nas przebija).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cicho jakoś się zrobiło...

To ja z innej "beczki" ale w temacie parzystokopytnych z rodziny jeleniowatych :) Powoli projekt SARNA 2 nabiera tempa. Dziś dostałem tel od Mistrza R. -ruszają z robotą. Jutro jadę zaglądnąc do Ich zakładu.

W końcu został ostatecznie wybrany kolor (nie spodziewałbym się, że taki) i (o dziwo!) szprychy pod tylne 650B jadą do Szczecina-choc nie obyło się bez kombinacji-zastosuję prawdopodobnie 14mm nyple.

Idzie ku lepszemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pamiętam itr, pamiętam.

Albo może miałeś pecha. Sam nie wiem. To nie pierwsza rzecz od pana Rychtarskiego. Z pewnością lakier nie tej "mocy" co dobre lakierowanie proszkowe ale widziałem ostatnie robótki (piękne rzeczy widziałem ech..) - żadnych zastrzeżeń. Kolega ma teraz widelec spod jego pistoletu-ciężko się przyczepic.

Rzecz w tym, że jak chcesz lakier bezbarwny, kolor i napisy to albo biegasz między zakładami albo zdajesz się na to co będzie-przemyślę to jeszcze. Najłatwiej oddac do proszkowego i położyc naklejki-ale przy tym projekcie chciałbym "trochę więcej".

Jest jeszcze opcja pośrednia-trzeba dogadac się w jakiejś firmie poligraficznej i poprosic o wykonanie wzoru na takiej folii na kubek-robiłem to "3 rowery temu" na bialej Konie. Kładzie się to-to jak kalkomania, potem opalarka do okien i na koniec bezbarwny-efekt jak z dobrej firmy rowerowej-pod palcem prawie nie czuc.

Jutro jadę w celu "podsumowania" wszystkich uwag jakie do tej pory padły-jedno takie spotkanie już było z 2 tygodnie temu. Ale, że rury idą na stół podjechac nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni z Grabarzem są umówieni.. Wiewiór dlatego tak zwleka bo Grabarz rower skończy w maju i pokaże zaraz po nim,

A jak - mamy masoński spisek zatajania Prawdy ;)

Ja się nie wynurzam, bo trochę w rozjazdach jestem i niewiele mam czasu. Poza tym zacząłem sezon muchowy i czuję się z lekka rozerwany :P

Ale maj utrzymuję jako termin wyklucia. Chociaż jeśli jętka majowa mnie pochłonie, to nie wiadomo...

Edytowane przez Grabarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie! Jak juz pogodzilem sie z mysla ze nie bede szczesliwym posiadaczem Romet'a 29(nie chcialem jak Wiewior kupowac calego roweru dla ramy, ewentualnie kilku gadzetow) wiec wykombinowalem sobie inny rower, a teraz patrze na alledrogo i co widze? Tak! Ramy Romet 29 za jedyne 770zl. No &"%*@!!! Grrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hej Kazafaza :)

Nie chcę Cię martwić - ta rama leży tam od dawien dawna :))) (chyba gdzieś to było poruszone na początku tego wątku)

I tak wystawiają co jakiś czas po 4 sztuki.....

 

ps: mam foty swojej ramy,macałem ją wczoraj gołą i świeżo polutowaną :)))))))

a w poniedziałek do odbioru-właśnie się lakieruje.....(i tyle w tym temacie hehe)

ps2: Wiewiór, gdzie rower!?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anarchy: dzieki, juz troche ochlonalem, porownalem dokladniej geo i wiem ze mogl bym byc niezadowolony z rozmiaru - 19" ma o 10mm krotsza gorna rure niz moj 26" Genesis(ktory jest na styk, jesli nie lekko za krotki)...

 

Dawaj foty ramy! Moze byc na kazafaza na gmail!

 

Ja juz kombinuje jak zrobic zeby uruchomic "G-owno na sniegu" na przyjazd - chyba zabiore hemple z Trek'a - chce zobaczyc czy mam wystarczajaco miejsca na zadzie - moze przybedzie jeszcze jeden 79er na ziemiach Pomorza Zachodniego? ;)

 

POZDRo-:ver

 

ps: Wiewiór, gdzie rower!?!?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli myślisz o 79 ustaw się w kolejce :)

Arek-kumpel (sarna nr 3) w tej chwili ujeżdżać będzie 76erowca, jak na pon. zaplotą mu przednie 27,5 :) Budżetowo podszedł w tym roku - zbudował na swojej stalowej konie,a w 2013 planuje też złożyć 79 :)

Foty będą :)

Będzie wątek, będą foty, geo, wrażenia z jazdy. Powoli...Sam nie mogę ochłonąć :) (wczoraj po zakladzie p.Rychtarskiego skakałem jak głupi z radości).

 

ps: Wiewiór, gdzie rower ?!?!

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, juz troche ochlonalem, porownalem dokladniej geo i wiem ze mogl bym byc niezadowolony z rozmiaru - 19" ma o 10mm krotsza gorna rure niz moj 26" Genesis(ktory jest na styk, jesli nie lekko za krotki)...

 

Też się przez chwilę przyglądałem (na papierze) specyfikacji tej ramy i wyszło, że ona jakaś taka kusa jest. Jak w rowerze "na po szkole".

Edytowane przez Olgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...