Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Rama rowerowa frameset CX Przełaj Gravel Columbus Gorzów Wielkopolski • OLX.pl HHNNNGGG



Oglądałem go jakiś czas temu na alledrogo. I to tylko i wyłącznie moja opinia i jeśli ktoś wie coś lepiej niech poprawi:
Coś mi się w nim nie podobało od początku. Może Nadworny Ramowy się wypowie ale moim okiem to stara rama z jakiegoś mieszczucha/turystyka (ślad po mocowaniu pompki w sterówce) w której ktoś upitolił canti (to wiemy) i dospawał mocowanie pod tarcze. Bo to jest dospawane co widać po haczykach oryginalnych i tym nieszczęsnym oczku pod bagażnik/błotnik w środku. Sam spaw też pewnie wywołałbym uśmiech na Twarzy naszego BrodategoSzczęscia yarra. A czy to jest cromor.. osobiście ciężko mi w to uwierzyć (łatwiej by było gdyby była w org malowaniu z naklejkami) podobnie jak w to, że to przełaj :) 

Ale nawet pal licho czy to zwykłe 4130 czy cromor czy tange. Już ze zdjęcia widać, że gruba opona tam nie wejdzie. A co lepsze - geo. Na oko widać, że rama jest długa a te 50,5 po linii rury mało mówi. Więc wrzuciłem w cada (bo sam myślałem prze sekundę o niej). I nawet jeśli wymiary się nie zgadzają to góra 5mm plus/minus. Oparłem się na w miarę pewnym wymiarze - 560 podsiodłowej. Sprawdziłem wymiarem sterówki, średnicy koła i długości korby. I to mi wyszło:

16177708_1401783856520839_71165432535949


I zanim się ktoś spoci, że wow, jaka długa, w sam raz pode mnie.. niech popatrzy na ogon :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy trzepak, czy tzw. "niedokończony projekt" - czytaj chciałem zrobić przysłowiowy "bicz z gówna" ale nie wyszło/nie dałem rady/nie dało się i szukam jelenie żeby odzyskać parę złotych monet. :D Takich rowerów czy motocykli nie brakuje na Allegro/OLX.

 

Ale szanuję ze chciało Ci się wrzucić to w program  :thumbsup: Ja jak zobaczyłem spiłowane piwoty i dospawane mocowania tarczówek to śmiechłem mocno i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza nowym Cotic-em Escapade (nowy 350 łabędzi) są jakieś inne, tanie stalowe ramy mieszczące oponę 37/42C z błotnikiem, z pionowymi hakami i mocowaniem pod hamulce tarczowe? Najlepiej całe framesety i takie które można znaleźć na rynku wtórnym. 

Zastosowanie: jazda miejska. 

 

Jest Kaffenback ale on przyjmie tylko 32C i podejrzewam że bez błotnika.

 

No i Wtyczka z pionowymi hakami - tylko że nie da się jej kupić jako frameset i nie wiem jak było ze stalą przy tych hakach. 

 
Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łajnot? Jak najbardziej - sztywny wideł ok. 463mm i wio w miacho!

 

Opcje pod SS lub biegi lub oba naraz, kapcie żądane przyjmie i zostawi miejsce na grubsze, gdy offrołdu się zachce...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posypuję swoją pokrytą liszajem głowę kruszonką z bułki maślanej i chylę ją nisko aż po samą wykładzinę podłogową wąchając wiązki kabla ethernet pod podłogą techniczną. 

 

http://www.on-one.co.uk/news/teams-and-riders/q/date/2012/03/12/it-started-with-an-inbred

To Pompetamina, tak jak prawicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...