Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy ktoś z was sprowadzał ramę On-One ze sklepu PlanetX? j

Siemka, tu mamy swoich ludzi u Elżbiety i za 20 takich banknotów chłopaki typu Ivan czy KazaFaza prześlą Ci nawet i cały rower. Ja tak miałem - poratował mnie Ivan sprzętem po kradzieży smoka. Więc możesz nawet szukać na eBay.uk

Nie zamawiaj customowej ramy na podstawie starej konstrukcji - wiem że frajda jest, ale nowoczesne konstrukcje pobiją ją na głowę i poskaczesz i pościągasz się i powłuczysz po okolicy. Zapraszamy na Paprykarza AD 2016, każdy tam udostępnia swój rower i będziesz mądrzejszy x10. 

Tylko uważaj bo spodobają Ci się rowery na topowych ramach jak np górska kozica Kovala czy turystyk tego od karłów i laserów. A to jakieś niemożliwe $$$ są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servuss Bladawiec!

 

Gdybyś potrzebował pomocy w ściągnięciu czegokolwiek z wysp to pisz na Priv'a i uruchomimy podejrzane kanały szmuglerskie ;)

 

Na początku paździocha będę słać duże pudło do stolicy paprykarza, mniejsze fanty mogę komu dorzucić, większe typu rama zapoślę osobno/bezpośrednio do odbiorcy.

 

Możemy zorganizować kontrabandę gotową do odbioru na Paprykarzu?

 

 

POZDRo-:ver

 

p.s.: przyłączam się do prośby o foto klasyka-29era ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
zwracałem się do Pana Rychtarskiego czy by nie zrobił takiej ramy odwzorowując ją na dobrych rurkach. Ale cena na wstępie mnie zabiła bo powiedział 1000 euro z widłem

Rychtarski się ceni. Po za tym jak by nie patrzeć robi taką samą robotę z takich samych rur jak inni producenci na zachodzie a ceny ma (chyba nadal?) niższe. Wiem, drogo. Jak ostatnio byłem w sprawie nowej ramy usłyszałem podobną kwotę - no i nóżki się ugły.

Czy ma zlecenia? Ma od cholery zleceń, z tego co wiem to idzie w setki rocznie. 

 

A co do Puszcz to tak jak wspomniał Skwarek -zapraszamy na Stallovy Paprykarz - odświeżysz sobie pamięć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To w temacie nowości Krossa jaką mocno ostatnio nas tu kręcą i nęcą...
Zastanawiamy się ciągle dlaczego nie ma geo ani cen. Czemu na stronie niemieckiej są słabe grafiki i zero informacji.
Rozmawiałem dziś z chłopakiem który niedawno w Świeradowie był na zamkniętych dniach Krosaa. Zamkniętych dla ludzi z zewnątrz. Były testy, jazdy pogadanki.
Mówi, że rower pięknie wykonany, że fajny, nieźle trzyma trasy w porównaniu z klasycznym XC. Podobno był mocno oblegany.

I z tego co usłyszał od ludzi z krossa - te modele nie będą w 2016roku w sprzedaży! :D :D :D
Nie wiem, mnie osobiście nie chce się wierzyć, że po takiej reklamie, pokazywaniu, objeżdżaniu nie będzie go w sklepach. Że może kumpel coś źle usłyszał, zrozumiał.
Ale pokazał mi wewnętrzny katalog dla sprzedawców o tam nie ma ani strony o tych modelach...
Zaczyna się robić coraz ciekawiej.
W sobotę jak wszystko pójdzie dobrze będę w Kielcach (ktoś jeszcze się wybiera?) i spróbuję wyciągnąć jakieś info od źródła (choć nie wiem czy się uda). Aha, biorę miarkę!  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

I z tego co usłyszał od ludzi z krossa - te modele nie będą w 2016roku w sprzedaży! Nie wiem, mnie osobiście nie chce się wierzyć, że po takiej reklamie, pokazywaniu, objeżdżaniu nie będzie go w sklepach. Że może kumpel coś źle usłyszał, zrozumiał. Ale pokazał mi wewnętrzny katalog dla sprzedawców o tam nie ma ani strony o tych modelach...


Eee...chyba coś pomieszał. Chociaż znając nasz rynek, to może rzeczywiście nie 2016, a dopiero 2017.  :teehee: 

A taki kolorek na przyszły rok dostał nowy Eccentric (pamięta ktoś jeszcze starszy model Jamisa Dragona 650b? ;) )

ns-eccentric-cromo-800x533.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No nie wiem...

Może nie na Polskę, tylko na zagranicę najpierw rzucą. Po kiego by na niemiecką i angielską wersję strony www wrzucali już te modele? Tam rynek trochę mnie ryzykowny. Przynajmniej jeśli chodzi o stal. Jak się przyjmie, to rzucą też na polskie sklepy. Może u nas będzie można zamawiać i kupować same ramy, bo umówmy się, że w prezentowanych konfiguracjach to nie będą tanie rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To drugie :(
Mieliśmy być ale w połowie wakacji stanąłem, popatrzyłem wokół siebie, zobaczyłem na możliwości i powiedział sobie  "z czym do ludzi" Za dużo rzeczy rozgrzebane, za mało ludzi do pracy :(
Będę miał "przy okazji" packmany i może ten prototyp samuraia (na spotaknie z kimś przy okazji) ale też  potem w Wa-wie mamy mieć burzę mózgów z "testerami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyrzuciłem trochę z siebie 

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/192179-rower-nietypowy-rower-na-stalowej-ramie/

 

konstrukcja o której cały czas myślę na pewno w wersji finalnej zagości w tym temacie z wiadomego powodu także tylko na Was mogę liczyć i z góry BARDZO dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "wszystkie" to bym sie nie rozpedzal. Inbred nie ma mocowan pod blotniki i tylko 1 zestaw srubek pod bidon. Da sie to obejsc, ale zebys mial swiadomosc.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Mam co prawda Inbred'a ale na koła 26 cali. Ale na to nie zwróciłem uwagi bo jeździ na nim mój syn bez błotników. Można zamontować bagażnik i błotniki pod jedną dziurkę :).

A to moje dziadzisko

post-126219-0-17751200-1443027791_thumb.jpg

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oba, jeden. Chodzi o tą samą ramę (to podobno jest jedna rama i dwa typy kół). Wg mnie gdyby chcieli naprawdę zaszaleć na rynku cena ramy musiał by być poniżej 2tys złotych. Bo inaczej stanie się kolejnym ciekawym zjawiskiem kupowanym tylko przez fanatyków
 

 

To prawda, ani Kross Unplugged / Big Wheel ani Romet 29er nie zrobiły takiego szumu jak np. g*wniany Kross Level A4 (pierwszy, czerwony). Dobrze, że uderzają na rynki światowe (o ile to prawda;), bo jak sam wiesz, jaka by branża nie była, nie jest w stanie przyzwoicie zarobić w tym 30-kilu-milionowym kraju o całkiem wysokim pkb na łebka... (i tu pewnie można by się rozwodzić, co z tym polskim rynkiem rowerowym nie tak...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bladawiec: Twoje "Dziadzisko" dziarsko się prezentuje!

Sugerowałbym wrzucić je do Galerii 29er, celem sprawdzenia jak słabo zareaguje reszta. Tylko uważaj bo towarzystwo tam strrasznie nietolerancyjne ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...