Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!

 

W sobotę nad ranem o godzinie 2ej narodził sie ten oto Kozo-diabeł. Siedział mi w głowie już od dawna, aż w końcu udało sie nabyć frameset i dalej już poszlo z górki ;) Koła to hope pro 2 + blunt 35 + maxxis chronicle, reszta to prawie nówki + co tam się znalazło w pudle z zapasowymi gratami. Operacja tubeless na Kronikach poszła bezproblemowo pompką stacjonarną. 

Na razie tylko 26km przebiegu nabite, więc za dużo stwierdzić nie można. Piersze wrażenia to opory toczenia się po szutrach i singletrackach podobne do ''normalnego'' 29era, za to tony przyczepnośći i jeszcze wiecej frajdy.

 

Kazafaza, możemy organizować forumowy zlot Kozo-diabła ! 

 

 

krampus_says_by_jollyrotten-d4i5vev.jpg

 

image.jpg1_zpsmhjk0lv0.jpg

 

 

image.jpg1_zpsxq0nodbb.jpg

 

 

Pozdr

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Krampus nie jest zły, a tenże tutaj chwilę po naświatprzyjściu wypił krowę! Pomimo niewielkiego kilometrażu - jak oceniasz Knard'a vs Chronicle?

 

Teraz to już nie ma zlituj się - trzeba zjazd KrampUKsów zwołać, postaram się swego odpalić na ten łikend(a jak nie to po powrocie Waszmości ogarniemy wyrypa).

 

p.s.: Black Ops to pomyłka szpiega ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko cos konkretnie stwierdzić. Na pewno mogę śmiało powiedziec, ze kronika rozkłada knarda na łopatki jeśli chodzi o jazdę po krętym mokrym singletracku, ale to juz widać patrząc na same bieżniki knard vs kronika. Za to myśle, ze po asfalcie i szutrach knard przód i tył toczyłby sie z mniejszymi oporami. Oferta opon 29+ w uk jeszcze nie jest bogata i kroniki wydawały sie najrozsadniejszym wyborem do warunków uk.

Muszę pobawić sie jeszcze ustawieniami ciśnienia i znaleźć to odpowiednie.

 

Oczywiście dawaj znać jeśli dasz radę w ten weekend, cos sie wymyśli :)

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś myślał nad złożeniem Inbreda na małym kole, to przypadkiem na Planet X znalazłem ciekawy bundle: http://www.planetx.co.uk/i/q/ZXSHOCKING/shocking-inbred-bundle

 

Reba za 100-170 funtów dopłaty (różnica ceny w stosunku do samej ramy w obu wersjach) to chyba niezły deal, szkoda że nie mają takiego bundla na 29 ;)

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Krampus nie jest zły, a tenże tutaj chwilę po naświatprzyjściu wypił krowę! Pomimo niewielkiego kilometrażu - jak oceniasz Knard'a vs Chronicle?

 

Teraz to już nie ma zlituj się - trzeba zjazd KrampUKsów zwołać, postaram się swego odpalić na ten łikend(a jak nie to po powrocie Waszmości ogarniemy wyrypa).

 

p.s.: Black Ops to pomyłka szpiega ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

Jak do Waszej bandy dołączy jeszcze OPS w przypalonej pomarańczy, to padnę w pokłonie jak prawowierny do Mekki.

Zwołujcie się i raportujcie czym prędzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Wodza i pozycja wyprostowana - pomarańczowy OPS(skadinąd całkiem zacny kolor) to Karatowa Małpa a nie Postrach Niegrzecznej Dzieciarni.

 

...ale jeśli się takowy w midlandach brytolskich ukaże to na pewno ogłosimy wesołe wieści i zażądamy dowodu padnięcia z koordynatami topograficznymi potwierdzającymi innowierstwo ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

narodził sie ten oto Kozo-diabeł

UWAGA - Zabrzmi krosiarsko!

Bieżnik bieżnikiem, ale jak to się ma do opon 2,2 i prędkości rozwijanych na takim sprzęcie. Masz porównanie? 

Czysta ciekawość qumple a nie próba udowodnienia że to sprzęt FEE i FUUUUJJ 
  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżnik bieżnikiem, ale jak to się ma do opon 2,2 i prędkości rozwijanych na takim sprzęcie. Masz porównanie?

 

Prędkość prędkością, tu raczej o przyczepieństwo do gruntu chodzi bardziej oraz o większy komfort w przypadku braku amorów ;)

 

Jestem pewien że byłbyś tak samo gibki na 3" jak 2.2" choć mogło by Cię to więcej wysiłku/czasu kosztować.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - Zabrzmi krosiarsko!

Bieżnik bieżnikiem, ale jak to się ma do opon 2,2 i prędkości rozwijanych na takim sprzęcie. Masz porównanie?

Czysta ciekawość qumple a nie próba udowodnienia że to sprzęt FEE i FUUUUJJ

 

Mam nadzieje, ze po wykendzie będę mógł wiecej powiedzieć. Przejechałem dopiero 26km i nie zauważyłem żadnego spadku w średniej prędkości, za to +100 frajdy i przyczepnosci na singletracku :)

Na pewno nie jest to rower dla kogoś kto na codzień gna węglowym piórkiem i ściga się w xc przybrany w lajkrę od stop do głowy.

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno lżej na 2,2 niźli na 3,0 wzwyż.... fizyki nie oszukasz. Trza znaleźć taki se kompromis aby było lekkawo, szybkawo i się nie przewracać na winklach- oczywiście każdemu co potrzeba. Ja za lekko jestem niż mega przyczepnie, już taki młody i gibki nie jestem i trza się szanować (energię)

Wiem że teraz wszystko +size jest modne nawet modelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taka ciekawostka z globalnego podwórka. Jeszcze 3-5 lat temu było by nie do wyobrażenia by duża marka pokazała swój nowy sprzęt na stalowej bazie. A tu proszę:
Mavic pokazał nowe koła na rowerze zbudowanym na ramie Stinnera:

Mavic-Stinner-crossmax-LTD-builds-10.jpg

Jak widać nie tylko materiałem chcieli nawiązać do retro ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skwarek matka wie że ćpiesz?

Wiesz że tak - u noł mi m8 !! KARŁY I LASERY !!

 

 

Przejechałem dopiero 26km i nie zauważyłem żadnego spadku w średniej prędkości, za to +100 frajdy

Te +100 najlepsze dla Ciebie bo to Twój rower.  

Hehe wiedziałem, że to podsyci trochę dyskusję. Już nie róbcie z siebie takich leśnych dziadków tylko CroMO quuuuuwaaaaa i jazda rekreacyjna  :) Stal nie stal nogę trzeba mieć (hehe zobaczymy jak to ze mną będzie za 10-15 lat). Tak wiem, że jestem inny.

Ja na stali ścigam się w lokalnych ogórkach XC i mam z tego bardzo duży fun. 

Choć wszystko wskazuje na to, że będę się żegnał z Inbredem w przyszłym roku. 

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nie kwestia wieku, czy dziadkowościo Skwarek...

 

Mnie niegdy ściganie nie bawiło, no może gdzieś tak w połowie podstawówki ostatni raz, a na nogę raczej nie narzekam.

 

Jeden ma radość w ściganiu się drugi w jeździe poprostu, niezależnie od tego z jaką intensywnością lub prędkością...

 

Mi osobiście nawet najbardziej ścigancka atmosfera wyścigu nie dodaje niczego pozytywnego do mojego odbioru pedalenia. Ba! Nawet powiem, że mi przeszkadza. Dlatego nie ścigam się...

 

Ciebie to bawi i też git, ale stosujesz zbyt wiele uproszczeń myślowych stawiając niemal znak równości między mocnym kolarzem i ścigantem, oraz niewyścigowym jeżdżeniem będącym synonimem słabej kondycji, zramolenia i dziadkowości...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...