Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam Tolka na Banana!

 

Kazafaza mistrz transferu... Jestem mu dłużnikiem, On Ojce-m mojego stalowego sukcesu MTB, pociąga za sznurki ostrokołowej awangardy w Puszczy i Paszczy ...

 

Dzięki również jemu mam koszulki takie że nikt się nie pokapie że to są megaloblasty od taniej angielskiej stali.

 

I mam specjalną blaszkę i wypasiony dzwonek i dwie do opon łyżki takie że jak sobie zrobie z dętek ponton to wioseł mi nie będzie trzeba :)

 

Dla Kazyfazy medal stalowej podwiązki !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos: LA testowane i sprawdzone już wielokrotnie, kiedyś coś wtopili ale bez problemu koniec końców wszystko sie ułożyło. Ale dzięki za wskazówkę!

 

 

POZDRo-:ver


p.s.: jakby komu Honzo w eSce nie dosięgał...to proszę eMka też jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid   Uszanowanie jesieni :) jesień średniowiecza .... ale wczoraj byłem na rowerze....:)  Ja się pytam czy koszulka będzie pojesienna ?

 

Zaglądam czasem, ale ale bezlogowaniowo, choroba rowerowa musi mieć fazę zdrowienia i ascezy zakupowo forowo dyskusyjnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera!  :icon_redface: 

 

Paczam w telefon - Prezes popisał coś ale jakoś tak nie do końca mie pasi - loguje na kompa żeby obadac czy nie brakuje foty czy inszego kontekstu...a tu takie cuś? A za co mi ktoś taki neon wyświetlił? Na szczęście moje dwa punkty wykroczeń nadal są mi widoczne ;)

 

Dziękuję bardzo wszystkim do tego przyłożonym, mam nadzieję nie elitować zbytnio i pozostać starym dobrym kazem vel lordziną :)

 

 

POZDRo-:ver i miłego dnia  :thanks: 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a bardzo się cieszę iż Genowefa bezpiecznie emigrowała, ale bez zdjęć rzeczonej ubranej i w plenerze nie zamykam przewodu ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

 

p.s.: wszystkiego najlepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Osobiscie do przemytu użytkowałem LA Transport ale ich podejscie zaczyna być malo elastyczne, dlatemu przerzucilem się na Alltra  http://www.alltra.pl/

 

Skwar miał za ich pomocą przerzucony Chów Wsobny i jak mi się zdawa nie było powodów do najmniejszych watów.

 

Dodatkowy plus, są tani :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ja żem to uczynił

Jednego Poszukującego mniej ;) 

(albo jednego do puszki papryakrza więcej )

Pogratulował.

 

Tak przy okazji Gienków wszelakich z POZIOMYMI HAKAMI.

Że ktoś tu coś buduje, że sam kończę prezesowego HeLa (jak mawia elyta hehe) postanowiłem się ciut lepiej rozprawić z mocowanie przerzutki. Podobnie zrobiłem w Sarnie ale tam ograniczyłem się do "kupić, założyć, przeklinać za każdym razem zakładania koła" 

Rzecz banalna i oczywista no ale może komuś się przyda.

Kupujemy stallovy (!) hak sunrace za całe 6zł.

DSCN0492.JPG

 

Takie zamocowanie tylko będzie potęgowało naszą radość z posiadania poziomych haków i przerzutki zatem

przekładamy hak na drugą stronę i analizujemy problem:

 

DSCN0498.JPG

 

A na koniec pokrywamy sadzą co by Ruda się nie okociła ;)

 

DSCN0500.JPG

 

Et voilla! 

 

Oczywista można pobawić się w cada, cnc, glin rodem z 7000 itd ale powyższe kosztowało 6zł i 15 minut pracy.

Śrubeczkę sobie zostawiamy co by hak i przerzutka w końcu nie spadały przy byle ściąganiu koła.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy

Wrzuć to proszę jako temat w wątku warsztatowym jako gotowy patent, bo to dobre jest.

Szkoda, żeby tutaj jako jeden post zaginęło z upływem czasu.

 

@wszyscy

Nietani Honzo w rozmiarze M na OLX:

http://olx.pl/oferta/kona-honzo-rower-cromo-singlespeed-29-cali-CID767-ID6xwXh.html#3f92a12b62

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żem to uczynił, przy nieocenionej pomocy Lorda K.

 

No nie mów HOP pókiś nie posiadł sprzęta ;)

 

Powinienem był znaczyć kontrabandę co mi przez łapska przeszła naklejką w stylu: "Smuggled by Kaz"

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak by ją ktoś skrzywdził albo pomylił sobie ramę i osprzęt ;)

Czy chodzi Ci o widelec czy o coś jeszcze? Pomimo 100cm skoku jeździ się na nim rewelacyjnie. Początkowo był złożony na innym osprzęcie i wyglądał inaczej. Teraz przyznaję wygląda trochę choinkowo - za dużo kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tego co mi wiadomo bękart Honzo został stworzony do koszenia młodych drzewek w locie lub wyznaczania idealnie prostej trasy w dół bez względu na takie drobiazgi jak drzewa, krzaki czy ukształtowanie terenu.
A tu ktoś z tego ponad 3kilowego kowadła zrobił XC-eka, w dodatku bożonarodzeniowego.
Wybacz Greg, jeżeli to Twój sprzęt ale mnie się kompletnie nie podoba, ani idea ani stylistyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, Honzo rzeczywiście taki jest. Ale ponieważ idzie na sprzedaż nie będę już ingerował w kolorystykę. Osobiście też wolę jeżeli w rowerze są nie więcej niż dwa kolory. Mimo wszystko komuś może się spodobać. A co do osprzętu to uważam, że tylko wideł trochę odstaje - Reba od Revelation różni się tylko 2 cm skoku. Koła są jak najbardziej enduro-trial, regulowana sztyca? - ostatnio i zawodnicy XC o nią pytają. Hamulce za słabe? - jak jesteś lekki to możesz założyć słabsze. Chyba powinieneś Anarchy trochę lepiej popatrzeć na osprzęt, z pominięciem widelca oczywiście  :whistling:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Masz świętą rację. Zobaczyłem Honzo na przykrótkim widle i mi wystarczyło ;)
I 4cm różnicy - a to już sporo.
Z tego co pamiętam Rvl ma 140mm skoku a Ty piszesz o Rebie ustawionej na 100. (co by też tłumaczyło ostrzejsze kąty i dobrą jazdę).

A nie lepiej/szybciej/łatwiej było by Ci go na części sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revelation 120mm

http://www.konaworld.com/honzo.cfm

http://2014.konaworld.com/honzo.cfm

Pewnie łatwiej i wystawiając na Allegro szybciej. Ale Honzo jest tak fajnym rowerem, że szkoda mi się z nim rozstawać. Jego jedyną wadą jest waga, cała reszta to same plusy. W zamyśle mam nadzieję, że go zatrzymam dla mojej dorastającej córki, (która jeździ już na 26" stalowym DMR - prędzej tego wolałbym sprzedać - można go obejrzeć na moim OLX) i będę go od niej czasem pożyczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy... a paczka z BIG Gienkiem w domu, a już zwei żubrówka z jabłkiem;-)))))) co by rama nie rdzewiała, pękała, trzeszczała...itp

Lordize a twój pakiet z framsetem dotarł ????

 

MAM I JA !!!!! wielka kicha + wideł stan IGŁA ..... Lordzie mega ++++.

 

Budowę czas zacząć. Żurek mi sie przypalił, bo odpakowanie i efekt wow BEZCENNY ... jak się ogarnę to fotki zapodam.

Co mam powiedzieć --- DZIEKI Lordzie ;-))))

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...