Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

dlatego perspektywicznie trza myśleć po prostu o jedynym słusznym i docelowym rozwiązaniu  dla HT - o tytanie

..ee... są tu tacy co mieli i wrócili do stali (znam co najmniej trzy przypadki) ;)
Perspektywicznie myśląc trzeba powiedzieć sobie wprost "nie ma roweru idealnego na całe życie"  :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ciekawi, skąd bierzecie te super zagraniczne ramy choćby on one ? Naprawdę płacicie pełne kwoty ? Bo np. w przypadku ram karbonowych zawsze można za groszę ściągnąć chińczyka z ebaya, a stal ? Teraz jest na allegro kross unplugged za 2,5 tysiąca zł, jak za pełny rower to cena niezła, same te zagraniczne ramy potrafią kosztować sporo więcej. Tak generalnie, czy moglibyście doradzić jakąś ramę do 1000 zł ? I jeszcze inne pytanko - jaką metodą maluje się stalowe ramy? Ich lakier wyraźnie różni się od tego stosowanego przy aluminium. Trochę się napaliłem na tą stal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę płacicie pełne kwoty ?

Ja myślę że większość posiadaczy spawa sama, bo to przecież stal to Kazek z warsztatu obok dwa razy heftnie migomatem i gra gitara  :thumbsup:

Potem trzeba tylko znaleźć dobry zakład który ładnie pomaluje, walnie logo powiedzmy On One i nikt się nie kapnie że to podróba  :teehee:  :teehee:  :teehee: 

Albo kupić dwa spraje za kilkanaście złotych i samemu opie*dolić w sinokoperkowy róż. Kto to widział bulić za oryginał. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus

Tak, płacimy normalne pieniądze za te ramy (tzn większość z nas). Nie ma odpowiednika od skośnookiego i nie o to chodzi by mieć stal choćby gównianą (tak odnośnie alibaby) ale stal. Nie... 
On-ona ściągasz UK, płacisz zimą koło 1000zł
Niektóre sklepy wywąchały, że stal wraca i próbują coś tam sprzedawać - w 3mieście jest podobno przedstawiciel Genesisa (śliczne rami w niezłej cenie), tu podobno jest Ragley: http://rowerowy.com/sklep/czesci/ramy/enduro-all-mountain/prod/ragley-big-wig, ktoś zaraz przypomni przedstawicielstwo Surlegi i Salsy. Do tego Dobrzy Znajomi i Kuzyni Królika z UK pomagają czasem.Jakoś dajemy radę :D

Co do malowania - proszek, proszek. A czy jest inny niż na alu? Oj chyba nie ;) Może podkład co najwyżej. A customy malowane są albo proszkowo albo pistoletem.

ps: Szczególnie jeśli @Jaldd jesteś zwolennikiem sztywniaka to stal jest wprost stworzona dla Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi powrotami z tytanu do stali to czemu?


Tak mnie ciekawi, skąd bierzecie te super zagraniczne ramy choćby on one ? Naprawdę płacicie pełne kwoty ? Bo np. w przypadku ram karbonowych zawsze można za groszę ściągnąć chińczyka z ebaya, a stal ? Teraz jest na allegro kross unplugged za 2,5 tysiąca zł, jak za pełny rower to cena niezła, same te zagraniczne ramy potrafią kosztować sporo więcej. Tak generalnie, czy moglibyście doradzić jakąś ramę do 1000 zł ? I jeszcze inne pytanko - jaką metodą maluje się stalowe ramy? Ich lakier wyraźnie różni się od tego stosowanego przy aluminium. Trochę się napaliłem na tą stal :)

 

Jak chcesz to Ci do tysiaka Konę Unit 2-9 CrMo opchnę, akurat będzie niedługo na sprzedaż, choć planuję cały rower opylić.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

a z tymi powrotami z tytanu do stali to czemu?

głupie to ale raz: jak masz tytan to już nic innego Cie nie kręci, a dwa - moja nic nie wyszło jak kowadło woli sprężystość stali pod sobą. Nie wiem jak to jest ale w moim odczuciu tytan jest bardziej plastyczny (powiem brutalnie-plastelinowy) a stal miękka ale sprężysta. Co prawda miałem tylko jedną rame tytanową w życiu ale dobrą z dobrej klasy rur.
Tak samo było ze sztycą tytanową-zalega teraz w piwnicy ;)

 

Jak chcesz to Ci do tysiaka Konę Unit 2-9 CrMo opchnę

Widzisz Jaldd i już masz ramiaka jak się patrzy ( z widłem oczywista?) ! 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak generalnie, czy moglibyście doradzić jakąś ramę do 1000 zł ?

A luknij na stronę On One. Poniżej 200 funtów jest Inbred a widywałem u nich ramy jeszcze tańsze ale nie śledzę strony na tyle często żebym pamiętał jakie pojawiają się na promocji.  

 

Owszem, 200 funciaków to ponad tysiąc cebulionów ale niewiele ponad. Dostawa na terenie UK jest gratis, pozostaje tylko znaleźć kogoś kto przerzuci ją przez La Manche niemniej jednak tylu rodaków czy kurierów kursuje na tej trasie że idzie to zrobić "po kosztach".

 

Jak za nową ramę, dopasowaną rozmiarem i w wybranym kolorze nie jest to chyba zbyt wygórowana cena. 

 

Pomijam już fakt że na ramie będzie coś innego niż Kross  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

 

 

 

ps: Szczególnie jeśli @Jaldd jesteś zwolennikiem sztywniaka to stal jest wprost stworzona dla Ciebie

No shox, double fun  :thumbsup:

 

Martwi mnie jeszcze trochę kwestia geometrii, wszystkie te ramy on one, czy polecony Ragley wydają się na mnie dobre jak miałem 12 lat :) Obecnie mierzę 195 cm wzrostu i jest to jeden z głównych powodów dla których jak już na coś będę się przesiadał to na 29', a obecnie najchętniej stalową :) Jak to jest z tymi wymiarami?

 

@Mentos dzięki za ofertę, ale na nowe wozidło będę się łasił gdzieś dopiero w wakacje, w tym roku piszę matury i dopiero po nich planuję załapać jakieś źródło dochodu na nowego składaka :) Swoją drogą gdzieś jesienią widziałem prawie kompletną Kone Unit za 1200 zł, brakowało chyba tylko napędu i hamulców, długo będę bił głową w ścianę, że to przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, Ty raczej na 36era z takim wzrostem się powinieneś nastawić ;)

 

A na poważnie: są ramy nieco dłuższe i większe, ja poleciłbym Tobie największego Inbreda, który dla mych mikrych 189cm był nieco za duży. Z króciuchnym mostkiem było ok, ale generalnie długaśny jakiś się zdawał...obecny Genesis Longitude w 20,5" daje radę wyśmienicie(górurka tej samej długości, ale tu od początku mostek 60mm).

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36' dla mnie brzmi bombowo  :w00t: A jak jeszcze stalowa to poziom hipsteriady osiągnie zenit  :icon_cool:

 

Apropo Genesisa: http://allegro.pl/rama-genesis-altitude-20-20-5-reynolds-853-i5102957923.html Rama doprawdy piękna, ale czy pomieści 29' ? Wymiarem akurat też pode mnie. 

Edytowane przez Jaldd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Altitude tylko pod 26" choć widziałem typa co upchał 650b w takowej ramce! Nie wyglądało to zdrowo jednak...

 

 

POZDRo-:ver


p.s.: event'ualnie takowe coś mogę z czystym sumieniem polecić: Marin Muirwoods 29er. Miałem Hamilton'a(wersja pod singla i Vałki) jako monsterkrosa i naprawdę dobrze mi się na niej jeździło! Gdyby nie fakt że hamulczyki warte były tyle co zeszłoroczna chlapa to bym dalej go ujeżdzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajć, a szkoda, bo już bym powoływał awaryjny fundusz :)

 

Hmm, ale to mi wygląda na coś co się sprawdzi na szosie, a ja większość czasu spędzam na ścieżkach leśnych, po za tym pełny osprzęt nie jest mi potrzebny, napęd, hample, kierownice z mostkiem przełożyłbym ze swojego obecnego roweru.

Edytowane przez Jaldd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do lata wakacji jeszcze kupa czasu - w sam raz na poszukiwania. Szukaj dobrze - zwłaszcza angielski i niemiecki ebay, classifieds na SingleTrack forum, czasem lfgss, no i oczywiście tutaj. Poza tym brytolskie sklepy: CRC, wiggle, Evans, On-One, itp. - trafiają się dobre przeceny zwłaszcza na te duże i maluśkie rozmiary.
Do wakacji na pewno coś trafisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulczyki w moim były szczękowe, tutaj w podlinkowanym Muirwoods'ie tkwią tarcze - a więc można poszaleć! 

 

eedjit: Muirwoods i Hamilton złożone z myślą o mieszanym terenie były, ale śmiało 2.1" wchodzi z zapasem! Ale faktycznie, jeśli masz osprzęt gotów do przekładki to nie ma co się spinać i tak jak Adamos słusznie zauważył - śledź zagranatniczne fora, aukcje i do wakacji coś się wynajdzie ciekawego!

 

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower na gwałt z pewnością nie jest mi potrzebny, ale lubię mieć jakiś cel przed oczyma :) Po za tym zmiana potrzebna, 19' rama i 26' koła przy moim wzroście to trochę jak lizanie lizaka przez szybę. Z pewnością będę śledził teraz ten temat, zajawka podłapana :) A im cieplej będzie tym tylko będzie większa.

 

Osprzęt jest w gotowości, wszystko jest w niezłym stanie, dbam jak o dziecko. Potrzeba tylko kół z gumami, widelca (mosso raczej nie podoła..) i oczywiście samej ramy. Jak na razie inbred 21' wygląda najrozsądniej. Chociaż Ragley jeśli chodzi o dizajn bardziej mi podchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ze sporym poślizgiem, ale się pochwalę.

 

Eugeniusz Longinus drugi zwany chudonogim (na razie).

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

Tradycyjne podziekowania dla Lorda!

 

W planach sztyca 0, fele szerokie i opony i cholera wie co jeszcze :) 

 

Myslalem że bedzie mi sie jeździlo jak na dzwiach od stodoly ale jest zadizwijaąco zwinny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak Kaza pojawił się z nim na Stallovym - przyznam szczerze - ot spojrzałem "kolejnt gienek" i tyle.
Ale potem Kaza dostał tytuł zlotu, wyjechał a ja zacząłem grzebać na stronie genesisa. No i bardzo żałuję, że się bliżej nie przyglądnąłem sie dokładniej rowerowi bo własnie pod wyprawówkę jest pięknie stworzony a fakt wpakowania 3' (dobrze pamiętam?), regulowane haki i ilość oczek pod 6 litrów wody w bidonach..
Tak, ta rama jest niesamowita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...