Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady.

Czyli wnioskując z tego co piszesz ten model w rozmiarze L,byłby dla mnie idealny? Xl,różni się o 20 mm,więc pozycja byłaby bardziej wyciągnięta?

http://www.mondraker...odium-29er.html

Jakie faktyczne znaczenie ma kąt główki i co oznacza rozmiar 480mm podany w rozmiarówce L?

 

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, ciągle nie mam co pokazać, miały przyjść kółka, ale przyjdą jutro, miały przyjść hamulce, przyszedł amortyzator, miała przyjść kaseta i też ciągle jej nie ma... Jeszcze być może zdecyduję się na założenie jakiejś lżejszej przedniej przerzutki. Jak się trochę zbiorę, to zejdę jeszcze poniżej 9kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz chociaż z czego składasz.Ja sam chciałem zacząć sezon na nowym rowerze ale nadal nie wiem czy brać gotowca czy zabrać się za składanie...Budżet mam około 7-8 tyś i nic ciekawego dla siebie nie mogę znaleźć,może Twój projekt skusi mnie do składania.

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale licz sie z tym, ze rower jak na 29era bedzie dosc mocno zamiatal tylem na jazdach po kamieniach/korzeniach, reszta super

 

To przez ten krótki ogon?

 

Teraz to mi żal dupę ściska,że się nie skusiłem na Twojego Zaboo, wtedy skreśliłem go na starcie przez to 19" Ale teraz dopiero otwierają mi się oczy na faktyczne rozmiarówki i geo spasowane pod mój wzrost....No ale mówi się trudno :)

 

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posrednio odpowiem ci na to w ten sposob - pod koniec poprzedniego sezonu siadlem na fulla radona 26" ze skokiem chyba 130/130, dosc szeroka kiera - typowy gorski turystyk...myslalem, ze sie zabije, tak nerwowy rower - jestem przyzwyczajony do 29erowej mulowatosci do tego stopnia, ze bardzo zwawy stumpjumper jest juz dla mnie czyms szczegolnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie,odnośnie porównania dwóch niżej podanych geometrii ram Speca oraz Shottasa 06. Mam tu na myśli rozmiar 19 oraz 21' . Która rama wypada korzystniej,biorąc pod uwagę min. różnice w kącie podsiodłówki, kącie nachylenia sterówki i różnicy długości podsiodłówki w rozmiarze 21?

 

Spec:

 

geot.png

 

 

 

MBIKE Shottas 06:

 

 

17' 19' 21'

 

(górna rura) 600 615 630

(rura podsiodłowa) 432 483 508

(baza kół) 1097 1112 1128

(ogon) 440 440 440

(kąt nachylenia

podsiodłówki) 73 73 73

(dł. rury sterowej) 100 110 120

(kąt nachylenia

rury sterowej) 70 70 70

 

 

pozdrawiam

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego, jak korzystniej - mbike bedzie spokojniejszy, mniej narowisty, ale tych ram po prostu nie mozna porownywac, bo choc mbika nie widzialem nawet na zywo, to wiem, jak bedzie wygladac porownanie sztywnosci, gdy depniesz na stojaco i to mimo faktu, ze spec bedzie pewnie wyraznie lzejszy...po prostu to 2 rozne swiaty, co widac, gdy patrzymy na cene

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Speca i już miałem dobić targu a tu okazało się, że rower bez papierów, więc odpuszczam i szukam dalej także Speca. Jednak w między czasie zajrzałem znów do oferty Mbike'a i Shottas 06 kusi ceną i osprzętem. W dodatku jak kupię a okaże się, że to nietrafiony zakup, to powinien się sprzedać bez większej straty :)

Dlatego gdybam i zastanawiam się czy brać coś solidnego i sprawdzonego czy zaufać nowej marce... Oglądałem jeszcze Shottasa 29er FS ale ta geometria,jakaś taka turystyczna,krótka górna rura,za to wyższa podsiodłówka i długi ogon.

pozdrawiam

R/

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

 

Preferuję głównie kolarstwo szosowe ale ile można jeździć tylko po asfaltach, więc chciałbym zakupić dobrego twentyninera aby pojeździć w ciszy po górach, konkretnie po Beskidach, w przyszłym roku chciałbym się wybrać z cyklotrampem w Alpy i rozważam też start w jakimś maratonie tak 4fun.

 

Mój budżet to 5-6 tysięcy max mam 177cm wzrostu i nogę 79. Czego oczekuję od roweru?

-dobrej ramy aluminiowej

-amortyzatora

-napędu 2x10

-koła żeby były dobre jak na ten przedział cenowy

 

Moim takim faworytem jest: http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/carve/carveexpert

Może by sie go udało kupić za kwotę trochę mniejszą niż 6 tys. ale mam wątpliwości co do skuteczności tych hampli i kół.

 

Macie jakieś inne propozycję? kupować teraz czy poczekać na koniec sezonu i wyprzedaże tego rocznika?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek ceny do jakości (przynajmniej osprzętu) mają rowery sprzedawane bezpośrednio, np. Canyon czy Radon.

 

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3015

 

Ale niektórym może przeszkadzać, że to marki ze środkowej półki, a nie górnej.  Jeżeli nie masz z tym problemu, to bierz, bo HT to żadna filozofia, więc to że ktoś się nazywa Spec nie oznacza niewiadomo jakich fajerwerków.

 

Jeżeli przeszkadza bierz Speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w, ale w przypadku canyona trzeba pogodzic sie z czasem oczekiwania, poza tym raczej pogodz sie z tym, ze za taka kase kola w rowerze beda moze nie slabe, ale w mojej ocenie nieprzystajace do reszty roweru...po prostu producenci oszczedzaja tam, gdzie klient mniej dociekliwy nie zaglada, a ze ten woli z tylu dobra przerzutke, to jest jak jest

 

spec za te kase to troche placenie za napis, a ze nie jest to topowy model to i tak cudow nie uswiadczysz, choc przynajmniej masz jako taka gwarancje, ze nie bedzie wpadek, ktore zdarzaja sie tym bardziej budzetowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz kupić jakiegoś Radona/Canyona za te 4-5 tys. i powymieniać niektóre elementy.

np.

http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a78476/zr-race-29er-7-0.html?mfid=52
 

z niego posprzedawać koła, korbę i inne niepasujące rzeczy i założyć lepsze (no i lżejsze!)

Nawet składając nowe koła na Crest'ach i DT 350 powinieneś się spokojnie zmieścić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem serce by wolało speca (chyba za dużo się ich naoglądałem w salonie SCS) ale rozum przemawia za canyonem, dużo osób je tutaj na forum poleca tylko jest jeden problem nie mam się jak do tego roweru przymierzyć i na tego canyona za 7.5k zł mnie nie stać, myślałem bardziej o takim http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3013 lub tym: http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3014 i właśnie jak jest z rabatami u tego producenta? bo drugi rower przekracza mój budżet i nie wiem ile mógłbym rabatu dostać a wiadomo przesyłka też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...