Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Radon ma zdecydowanie lepszy osprzęt - sztywna oś z tyłu, amortyzator FOX, przerzutki i manetki XT, więc z tych 2 brałbym Radona, ale nie wiem, czy to będzie dla Ciebie dobry wybór. To są wyścigowe maszyny - mają lekkie, cieniowane ramy bez mocowań na bagażnik. Fotelik w takich rowerach to nie bardzo. Mają porządne amortyzatory, które wypadałoby regularnie serwisować (przecierać golenie, wymieniać olej). Szkoda ich na dojazdy do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko nie będę kupował przecież dwóch rowerów, tzn jednego na dojazdy do pracy, a drugiego do jeżdżenia po lesie. Dojazd do pracy to jest 2-3 razy w tygodniu. Reszta użytkowania to jazda po lesie/szutrach itd

 

 

Może jakieś propozycje czym warto się zainteresować ?

Edytowane przez kuba3d6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odpowiedz sobie na pytanie : czego oczekujesz :icon_question:

Jeżeli lubisz ostrą i agresywną jazdę po leśnych drogach i wąskich ścieżkach na których nie brakuje korzeni lub nawet miejscami powalonych drzew na nich leżących, to proponuję MTB.

Jeśli jednak Twoja jazda będzie bardziej spokojna ( co nie znaczy wolna, tylko mniej agresywna i techniczna ) i po stosunkowo równym podłożu oraz głównie po mieście, to wtedy wybór roweru typu cross będzie miał większy sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły , na kompletnym XT M785 , nie najgorsze koła ale cena trochę za wysoka - to model 2015 a wtedy katalogowo stał 8,8k.

Rower powystawowy zatem pytanie czy jest na niego gwarancja.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie znajdzie się coś lepszego?


ewentualnie mogę kupić samą taką ramę za 2100pln i np. osprzęt do niej w tym roku deore XT i do tego jakiś używany amor i koła byleby się turlał ;) a w przyszłym roku to wymienić na coś już docelowego ... w czerwcu rodzi mi się pierworodny więc mam trochę obawy, że nie będzie po prostu czasu na rower, a "wywalić" 7k na rower żeby stał i ładnie wyglądał trochę bezsens .... także mam co do tego wszystkiego mieszane uczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Szybkkie pytanie. Czy jeżeli Treka SF faktycznie daje się kupić w granicach 7k, to istnieje dla niego jakaś alternatywa? Karbon to nie priorytet, choć fajnie byłoby nie wracać już do aluminium. Spokojna jazda po TPK, więc na dobrą sprawę to i rower za 3k dałby radę. Canyon, Radon... może Orbea?

Edytowane przez kenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór jest ogromny, a wszystkie spece, scotty, meridy jesteś w stanie przymierzyć w Trójmieście.

Najpierw jednak odpowiedź sobie na pytanie czego potrzebujesz. Bo do spokojnej jazdy po TPK to nawet cross będzie dobry.

Edytowane przez syrobb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross raczej odpada ;). Do miasta jest Sirrus, na ścianie od 2 lat wisi też nieużywany Nerve XC. 2-3x w roku jestem w Kudowie Zdrój albo w Biedzczadach. Czasu "wolnego" wiele tam nie mam ale parę w miarę spokojnych kilometrów bym zrobił. Zacznę chyba od wizyty u Żuchlińskiego i Epicentrum.

Edytowane przez kenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zdecydowanie MTB

 

dla mnie najciekawszy jest Spec

https://www.specialized.com/pl/pl/men/bikes/mountain/cross-country/epic-hardtail/115227

potem Merida:

http://www.rowerymerida.pl/produkt1227/bignine-800-rower-merida.html

i jeszcze Canyon (sam mam bardzo podobny z 2016, choć tegoroczny chyba nie ma z tyłu sztywnej ośki)

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8-9.html

 

Jeśli jednak karbon to warto sprawdzić Romet Mustang, Scott Scale 935 i Kross B9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak karbon ;-).

Myślałem jeszcze nad Giantem xtc3 (a najlepiej xtc2 ltd jakby udało się coś urwać z ceny).

Nie mogę edytować :/

Skoro w Treku zdarzają się upusty, to może Procaliber 9.6? Znowu w głowie sieczka, a miałem już nie kombinować z rowerami przez kilka lat...

;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po Świętach szykuje się "pielgrzymka" po sklepach, a potem pewnie kilka telefonów i negocjacje cenowe. Będzie raczej carbon i jeden z 3:

Trek Pro Caliber 9.6

Merida Big Nine 4000

Giant Advanced XTC 2 LTD.

Mam nadzieję, że w Trójmieście i okolicach uda się wszystkie zobaczyć na żywo i przymierzyć. Na razie sprawdziłem tylko namacalnie Scale 935. Nie urzekł mnie specjalnie... do tego pracownicy "Wysepki" znowu mnie wkurzyli, to samo było przy kupnie Sirrusa (finalnie stracili klienta na prawdopodobnie drugi już rower). [emoji52]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ haha, prawda. Jesteś kolejną osobą, która potwierdza moje obserwacje. Od kiedy pojawił się sklep w Hali Olivii, obsługa "siadła" w starym m-cu jak i nowym. Teraz znajomi i ja sam, traktuję ten sklep jako wystawę do oglądania. Szkoda cennego czasu na najprostsze rozmowy nawet.

Edytowane przez kenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, ten sam problem, rower max. do 7 tys. Moj dylemat wiąże sie z trzema rowerami. Nowy Cannondale z duzym rabatem,Canyon również z tego roku i zeszłoroczny Kellys.

Dotychczas jeździłem rekreacyjnie, ścigałem się z samym sobą ale wraz z kupnem nowego roweru zamierzam zacząć startować.

 

Spójrzcie proszę i podzielcie sie swoją opinią.

 

1. Cannondale f-si alloy 1 2017

http://www.cannondalebikes.pl/rowery/2017-gorskie/xc-race/f_si-alloy/f_si-1

 

2. GRAND CANYON AL SL 8.9 2017

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8-9.html

 

3. Kellys stage 50 carbon 2016

http://www.greenbike.pl/kellys-stage-50-2016-p-2089.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz mieć tego Cannondale za 7k zł to bym brał, super widelec masz w nim!

Hamulce trochę szkoda że 615, a nie XT, ale można przeboleć lub wymienić w przyszłości, na manetce też przyżydzili i dali SLX, do przerzutki XT... eh.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...