Skocz do zawartości

[Pancerze] Warto w to inwestować ?


PrixPL

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyglądają pancerze shimano ze szpuli? czy w modelu sis sp41 będzie właśnie taki napis, czy nie? czy będą się czymś różnić (z zewnątrz) od sp40, bo w środku wiem, że sp41 ma dodatkowo smar

Pancerz 41 sprzedawany w zestawach, pocięty na kawałki posiada smar. Smar nie znajduje się w całym pancerzu tylko jest wciśnięty na pewnym kawałku na jednym z końców - dlatego istotne jest jak zakłada się linkę - tak by przeciągając ją rozprowadzić smar wewnątrz.

 

Jeśli spojrzeć na ten film

to potrzeba jeszcze właśnie tej

przezroczystej rurki teflonowej, gdzie takową kupić?

Wątpię żeby rurka termokurczliwa dała ten sam efekt, w końcu teflon, to teflon, jest elastyczny,

a rurka termokurczliwa będzie lipna.

Zestaw gore ride-on to nie tylko liner czyli przeżroczysta rurka ale przede wszystkim linka pokryta śliskim tworzywem - metal linki nie trze o plastik, tylko tworzywo ślizga się w tworzywie. To jest najistotniejszy element tego zestawu.

Linka powleczona tworzywem nie ma styczności z wodą, dzięki temu nie rdzewieje (gorsze linki nawet w systemie zamkniętym łapią rdzę i zacierają układ). Jeśli to układu gore dostanie się woda i tak nie ma to znaczenia - klasycznie zbrojony drutami pancerz może złapać rdzę i tak w jego wnętrzu poprowadzony jest plastikowy liner a w nim linka.

Praca gore jest rewelacyjna, precyzyjna i wymaga od użytkownika zmiany przyzwyczajeń co do siły używanej do operowania dźwigniami.

System jest niesamowicie żywotny - ja uzywałem 2 lata i zmieniłem tylko dlatego, że potrzebowałem dłuższych pancerzy a zestaw gore nie jest reanimowalny w takim przypadku, gdyż roztrzygająca jest długość linera. Ten zestaw po dwóch latach trafił do przedniej przerzutki gdzie pracował kolejne dwa, musiałem go zmienić tak jak w przypadku tyłu, przy zmianie ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerze kupuję jagwire po 7 zł metr w sklepie rowerowym na mieście - polecam. Do tego linki po jakieś 2 zł sztuka. Wymieniam na początku sezonu raz i potem w środku, około czerwca drugi. Dodatkowo wymieniam dolny kawałek pancerza - ten przy przerzutce. On najczęściej się zapieka od syfu.Nie ma sensu kupować drogich zestawów po 100 zł. Lepszy tani i czysty, często wymieniany niż drogi i brudny::

Polecam zainwestować w obcinaczkę do linek i pancerzy. Warto bo czynność wymiany bez niej staje się bardzo kłopotliwa żeby nie powiedzieć niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szczerze polecam użyć szlifierki kątowej(ewentualnie jakiś Dremmel) szybko, łatwo i przyjemnie, jedyny minus to swąd nadpalonej gumy z pancerza, ale tak równo jak szlifierką, to jeszcze niczym nie obciąłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś ciąć pancerze szlifierką i nędznie to wyszło - końcówka była spłaszczona i zamknięta. Według mnie boczne są dużo lepsze no i nie robią tego cholernego łomotu w czasie pracy :)

Ja sobie obcinam kombinerkami albo obcinaczkami i wychodzi dobrze. Fakt,ze sily mam od cholery i narzedzie pierwszej klasy..Mimo tego, zeby to bylo wg mojego "feng shui" to jeszcze robie szlif "katowka" i koncowke wewnetrznej rurki rozginam w stozek czyms cienkim, np punktakiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem banalny i wykorzytuję narzędzie przeznaczone do cięcia pancerzy :) Pewnie mi się w głowie przewróciło ale tak już mam.

Zamiast rozpychać pancerz zaostrzoną szprychą, gwoździem, punktakiem, widelcem, szydełkiem, można wsadzić do pancerza linkę i uciąć pancerz z nią w środku - pancerz nie ulega deformacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobo, świetny pomysł, następnym razem będę praktykował.

Tymczasem pokażę Wam, jak zrobiłem u siebie miesiąc temu - http://img534.imageshack.us/img534/6240/img3309copy.jpg

zrobiłem tak we wszystkich miejscach, gdzie odsłonięta jest linka przerzutki przedniej i tylnej,

na hamulce nie narzekam, więc zostawiłem tak jak jest, czyli końcówka z wkładką teflonową.

Mam tylko cichą nadzieję, że pomiędzy ten nosek, a linkę nie przedostanie się piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...które nijak nie trzymają się na tych plastikowych noskach, próbowałem.

Na lince siedzą super i razem z nią się przesuwają po plastikowych noskach,

na których jest lekki luz. Jeśli tak ma być, to nie byłem świadomy jak dokładnie powinny

być założone te gumki. Na przyszłość będę już wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tobo wykonanie cięcia zajmuje 3 sekundy, rozepchnięcie pancerza kolejne 2. Boczne kosztują 18 zeta, dedykowane narzędzia 60+ a efekt jest dokładnie taki sam z tym, że boczne można naostrzyć. Miałem okazję ciąć obcinarką do pancerza i różnice nie były takie żeby płacić za to 3 razy tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobo, świetny pomysł, następnym razem będę praktykował.

Tymczasem pokażę Wam, jak zrobiłem u siebie miesiąc temu - http://img534.images...img3309copy.jpg

zrobiłem tak we wszystkich miejscach, gdzie odsłonięta jest linka przerzutki przedniej i tylnej,

na hamulce nie narzekam, więc zostawiłem tak jak jest, czyli końcówka z wkładką teflonową.

Mam tylko cichą nadzieję, że pomiędzy ten nosek, a linkę nie przedostanie się piasek.

U mnie się dostał. Co prawda nie na górnej rurze, tylko na tylnym trójkącie, ale jak wymieniałem ostatni odcinek pancerza przy przerzutce to stwierdziłem wyraźny opór przy przesuwaniu tych końcówek na lince. Dlatego uszczelniłem w tym miejscu koszulka termokurczliwą. Jak dużo jeździsz w błocie to albo przyklej czymś te gumowe noski, albo załóż koszulkę termokurczliwą dla uszczelnienia całości, bo inaczej efekt może być daleki od zamierzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem banalny i wykorzytuję narzędzie przeznaczone do cięcia pancerzy :) Pewnie mi się w głowie przewróciło ale tak już mam.

Zamiast rozpychać pancerz zaostrzoną szprychą, gwoździem, punktakiem, widelcem, szydełkiem, można wsadzić do pancerza linkę i uciąć pancerz z nią w środku - pancerz nie ulega deformacji.

Moze uwierzysz, moze nie, moze jestem banalny, ale tnac pancerze bez linki w srodku uzyskuje dokladnie ten sam efekt co z linka, specjalnie to sprobowalem. Pancerz nic nie jest zdeformowany.. Szlifirka sobie poprawiam, jak chce miec idealnie zakonczone, a srodek rurki robie sobie w lejek bo tak chce i zadne obcinaczki mi tego nie zrobia.

Sztuka zwyklymi kombinerkami to zrobic bardzo szybko i z duza sila i nie ma bata, aby mi cokolwiek peklo. Przynajmniej ja nie pamietam. Ja tne tymi ,tylko w wykonczeniu -" chrome" i dlugosci 180mm.

http://allegro.pl/sandvik-kombinerki-ergo-2628g-bahco-160-mm-i2079607186.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szczerze polecam użyć szlifierki kątowej(ewentualnie jakiś Dremmel) szybko, łatwo i przyjemnie, jedyny minus to swąd nadpalonej gumy z pancerza, ale tak równo jak szlifierką, to jeszcze niczym nie obciąłem ;)

 

Ja mam nożyce do cięcia linek stalowych i drutu firmy NEO za 31,50 zł i myślę że są lepszą opcją od kupna szlifierki. Trzeba szukać w sklepach z narzędziami tam są tak tanio. W sklepach rowerowych te same obcinaczki kosztują drugie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...