Skocz do zawartości

[Allegro]Zakup hamulców na allegro


Kobik15

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/avid-juicy-3-ebc-a2z-od-1zl-duzo-dodatkow-i1948350587.html

Wiem, że to nie ten dział ale co sądzicie o tej aukcji? Wylicytowałem ten hamulec dość okazyjnie, a sprzedający twierdzi że będzie musiał anulować tą aukcję bo ma pocztę na gmail, a tam nie dochodzą wiadomości od allegro, w związku z czym nie miał możliwości poinformować o uszkodzeniu hamulca, jak twierdzi przewód jest złamany co widać na zdjęciach. Co o tym myślicie zgłosić to na allegro, że coś kręci czy odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co ma piernik do wiatraka?

Gość wchodzi na allegro, wchodzi w zakładkę 'moja sprzedaż', zaznacza aukcję, klika 'dodaj tekst', wpisuje, że przewód uszkodzony i tyle, wiadomość wysyła się do każdego kto licytuje, obserwuje i jest widoczna pod aukcją.

Allegro to wiążąca umowa sprzedaży-kupna, wpłać gościowi na konto pieniądze, ma obowiązek wysłać to o czym pisał na aukcji, czyli nieuszkodzone hamulce, ze wszystkimi klockami etc.

Jeżeli będzie robił problem i nie będzie chciał wysłać, czy coś to możesz sprawę zgłosić na policję.

Zapisz sobie na dysku te zdjęcia, a najlepiej całe strony picasy z fotkami, bo jakoś tam nie widzę daty dodania zdjęcia a gość może wgrać nowe i kręcić :f

 

Gdzie na tych zdjęciach jest załamany przewód?

 

Zresztą podał tylko adres na gmailu jako adres kontaktowy, w ustawieniu konta raczej musiał podać adres, na który wiadomości od allegro dochodzą.

 

Gość ewidentnie kręci i nie daj się zrobić w balona, nie umie używać allegro to niech nie wystawia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@stefan2810: dzięki za odpowiedź na moje pytanie retoryczne :P

 

@UP: Ale w czym to przeszkadza, przecież e-mail to nie jest jedyna forma obsługi allegro, można normalnie wejść i wszystko zrobić na portalu.

Z resztą w czym mu przeszkadzało to, że e-maile nie dochodzą, bo nie bardzo rozumiem - w wysłaniu wiadomości przez allegro?

Jakby gość myślał to chociaż odwołałby oferty, a tak musi wysłać Ci sprawne hamulce :)

Prawie jak: http://www.aukcjepl.info/content/view/245/31/ :D

 

Tylko kasę mu wpłać jak najszybciej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, aż mi poda numer konta i dane do przelewu, spróbuję się z nim jakoś dogadać. Nie chcę przelewać kasy na allegro, bo jeszcze mi nie wyśle hamulca i będę 90zł w plecy, a nie będę się sądził o 90zł bo to tylko wykroczenie, więc nic by mu nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, aż mi poda numer konta i dane do przelewu, spróbuję się z nim jakoś dogadać. Nie chcę przelewać kasy na allegro, bo jeszcze mi nie wyśle hamulca i będę 90zł w plecy, a nie będę się sądził o 90zł bo to tylko wykroczenie, więc nic by mu nie zrobili.

Osobiście wpłaciłbym pieniądze własnie poprzez "allegro". Zapoznaj się z tym http://allegro.pl/country_pages/1/0/education/pok/index.php , takim myśleniem przyzwalasz niestety na tego typu praktyki, które nie są czymś nowym, i nie zdarzają sie sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Muszą przyjąć zgłoszenie.

Oszustwo/próba oszustwa to nie byle co :P

 

A co do płatności przez allegro to gość mógł nie udostępniać tej opcji przy sprzedaży, także ja bym zapłacił te 91 zł przez to i czekał na nowy hamulec.

Jeżeli faktycznie był uszkodzony pancerz to gość powinien oczywiście na swój koszt wymienić.

 

Pamiętaj, że chyba po tygodniu bez wpłaty koleś będzie mógł starać się o zwrot prowizji i te inne gówna, czyli powie, że nie wpłaciłeś, więc pewnie się rozmyśliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sprzedającego taką wiadomość:

"Pisałem do pracowników Allegro oraz pytałem kilku innych osób i wszyscy odpowiedzieli mi to samo: że licytacje Allegro są transakcjami wiążącymi i z chwilą zakończenia licytacji sprzedający zobowiązany jest do sprzedania przedmiotu zgodnego z opisem aukcji za wylicytowaną kwotę.

W aukcji nic Pan nie napisał o uszkodzonym przewodzie więc jest to nie dopatrzenie z Pana strony. Wystarczyło wycofać oferty kupujących lub dodać notatkę do aukcji o uszkodzonym przewodzie która pokazałaby się pod aukcją. W związku z tym, że Pan tego nie uczynił mogę domagać się sprawnego hamulca wraz z całym kompletem i jest to w pełni uzasadnione.

Później dokonam przelewu."

Myślicie, że jeszcze o czymś powinienem wspomnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w weekend allegro i gmail padło. Google wszystkie maile traktowało jako spam, i nie dochodziły z allegro.

Co do sytuacji, masz święte prawo dostać hamulce takie jak napisano w aukcji, jeśli ten przewód jest pęknięty a nie ma go na zdjęciach, ani słowa o tym w opisie sprzedający musi usunąć wadę lub dostarczyć towar nie odbiegający standardem od tego co napisał w aukcji.

Jeśli chcesz to wystarczy że złożysz sprawę na policje, i podejrzewam że dzieciak sie wystraszy i bedziesz mieć hamulce w domku, jeśli jednak nie to możesz śmiało iść do sądu, wygrasz sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://picasaweb.google.com/McSztorc/Aaa?authkey=Gv1sRgCPH4t6bhkaS8_wE#

Zdjęcia uszkodzenia.

Próbowałem się z nim dogadać, napisałem mu że jak opuści trochę z ceny to wezmę w takim stanie ale odpisał żebym mu wystawił negatywny komentarz i zatrzymał pieniądze bo nie będzie wysyłał uszkodzonego hamulca bo to zagraża zdrowiu.

Napisze mu jeszcze, że nie ma dużego wyboru bo albo kupie go taniej w takim stanie w jakim jest albo zapłacę całość i jeżeli nie będzie zgodny z opisem to zgłosze sprawę na policję, jako próbę oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zauważył w hamulcu uszkodzenie które "zagraża zdrowiu" to powinien przede wszystkim zakończyć aukcję z odwołaniem ofert, a nie próbować informować o tym kupujących i ciągnąć aukcje do końca...

Ja bym odpuścił tylko pod warunkiem że udowodni za pomocą zdjęć że właśnie w tym hamulcu jest takie uszkodzenie - tak jak napisał after, tak żeby nie było wątpliwości że po prostu nie dostał w międzyczasie lepszej oferty ale nie zdążył zakończyć aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do niego że wyśle pieniądze i jak hamulec nie będzie zgodny z opisem to zgłoszę sprawę na policji jako próbę oszustwa. Chyba trochę się przestraszył, bo odpisał, że policją go nie nastraszę ale nie ma czasu na takie pierdoły i wymieni przewód. Przelałem mu kasę i dzisiaj miał wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...