Skocz do zawartości

[Trening] Biegacie?


KubaWinter

Rekomendowane odpowiedzi

Karola, oczywiście, że regeneracja jest ważna i się zgadzam w pełni. Ale dla mnie budowanie bazy nie jest męczące. Zresztą pokaże Ci mój plan z tego tygodnia (1 tydzień podstawy 2) to możę się przekonasz :)

pon - siłka (ten trening traktuje dla nóg lajtowo, góra bez zmian)

wto - cegła 2:05

śro - cegła 2:05 w tym ćw. m1

czw - siłka

pią - bieg 1:00

sob - rower 2:05 w tym ćw. M1

nie - rower 3:10 w tym ćw. F1

 

I co mam powiedzieć...? Postanowiłem na ten sezon zaufać frielowi i jak na razie idzie mi wyśmienicie (co widzę gdy porównuje siebie i moich znajomych gdy jeżdżę z nimi). Zresztą myślę, że koleś który pisze jak ważna jest regeneracja, trenuje ludzi to wie co napisał na str. 137 gdyż stamtąd wziąłem ów wzorzec dla siebie. Jak mówiłem trenuje wg tego planu 2 miesiącu i sądzę, że przez ten czas zdążyłbym się przetrenować.

 

kbr1, zawsze trzymaj się czasu, a nie dystansu.

 

Życzę, aby Wam noga podawała, pozdro :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A na jakie dystanse najlepiej biegać by dobrze budować wytrzymałość. Czy ok 6 km dziennie wieczorkiem wystarczy po treningu na szosie? Czy lepiej biegać w przedziałach czasowych np 10 min marszobiegu potem sprint 1 min i znów marszobieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rower jest 5-6 dni w tygodniu, częściej 6 :P ale ostatnio po treningach na szosie idę pobiegać z kolegą tak 20-30 min po okolicznych lasach.

Czy to dobre rozwiązanie czy mogą wyniknąć z tego jakieś niepożądane skutki np przetrenowanie.

 

A prawda jest taka że w zimie nie zbudowałem za dobrej bazy bo miałem operacje i nie mogłem się przemęczać :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, bieganie u szczytu sezonu nie dość że nie ma sensu, to jeszcze może szkodzić! Taki trening nie jest efektywny dla kolarzy - o ile działa w miarę pozytywnie na układ krwionośny, to już na nogi nie (mięśnie pracują inaczej niż przy pedałowaniu) - a lepiej je oszczędzać, przetrenowanie tylko czycha na chwilę słabości - szczególnie przy napiętym planie treningowym :wacko:

 

Mówie to oczywiście z wyczynowego punktu widzenia. Jeśli ktoś śmiga ot tak, dla turystyki lub ogólnej kondycji - niech i sobie biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...