Skocz do zawartości

[opona] duro miner kevlar- jeździł ktoś?


maciej762

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, RaRa na tyle już niewiele zostało, szukam nowej opony na tył o niskiej wadze i przyzwoitej cenie, 500g kusi, pytanie czy to nie bedzie kondun....

 

Ew co innego w tej cenie?

 

Używana w terenie zróżnicowanym, jak to w wlkp, trochę leśnych ubitych, nieco piasku i tak dalej.... Opona do wszystkiego...

 

Alternatywnie Crossmark?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

HELLo-:

 

Sam jestem ciekaw tych Duro Miner, czekam na kogos kto moze pochwalic sie wrazeniami z jazdy...7

 

Crossmark: mam, uzywalem na roznych rowerach z rozna specyfikacja, polecam jako opone tylna ze wzgledu naniskie opory toczenia. Na przodzie wydawala mi sie "niepewna", troche sie w zakretach kladla i nie byla stabilna(nigdy nie zaliczylem dzwona, ale czulem jak by byl blisko). Na szutrze tyl dziwnie mi pelzal na boki(az zastanawialem sie czy nie mam kapcia lub szprycha nie poszla), ale zwiekszylem cisnienie i wydaje sie pewniej prowadzic(zmiana z 35 do 50psi). Mieszanka gumy wydaje sie byc dosyc miekka, jednak jeszcze nie mam zerwanych klockow(jak zdarzalo sie w Schwalbe) - wydaje sie wiec byc dobrym kompromisem miedzy miekkoscia a przyczepnoscia!

 

Mam nadzieje ze pomoglem, czekam z niecierpliwoscia na jakiekolwiek nowinki nt. Duro Miner!

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Parę kilometrów przejechałem. Taka wstępna opinia, w porównaniu do Smart Sama 1.75'' - różnic w oporach na twardym nie wyczuwam, trakcja na szutrze i leśnych ścieżkach w sumie bez różnicy, trzymanie w zakrętach podobne, dłuższe piaszczyste kawałki przejezdne (na Samach się zapadałem), na asfalcie głośniejsza. Błota nie uświadczyłem, ale prawie na pewno opona z łatwością się zaklei i szybko nie puści. Mokro też nie było, więc jeszcze nie wiem jak opona się spisze w takich warunkach.

Jeszcze uwaga natury technicznej - lżejsza opona jest 1mm szersza (50mm vs 49mm). Za jakiś czas zmierzę je jeszcze raz, może się wyrówna.

Edytowane przez rzymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...