Skocz do zawartości

[kurtka] Endura Windchill - opinie


Czyzby

Rekomendowane odpowiedzi

Windchill z Gridlockiem? Trochę dziwne połączenie. To ja nie wiem przy jak niskich temperaturach jeździsz? Przy -40?? Istnieje wiele innych sensowniejszych połączeń na niskie temperaturu i to jedynie w samej ofercie Endury. Chociażby pod Gridlocka zagładasz bluze MT500 albo Rauboixa i masz ciepło i wygonie. A przecież Gridlock chroni od wiatru jaki i Windchill. Albo mozna kupić jedną kurtke na niskie temperatury i jeżdzić. Windchill + Gridlock to jakaś pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że takie połączenie na ponad 100km trasie przy temp. nawet +2`C i północnym wietrze sprawuje się idealnie. Prawdopodobnie na trasie bardziej wymagającej (góry,podjazdy) byłoby by mi za ciepło, ale mieszkam tam gdzie mieszkam i ten zestaw mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy + 2 stopniach Winchill I Gridlock razem? Potwierdza to tylko opinie, że z tym produktem (Winchill) jest coś nie tak.

 

Dla mnie też to jest dziwne żeby kurtkę na kurtkę zakładać i to przy plusowej temperaturze.

Rozumiałbym jeszcze może żeby założyć Windchilla a na to np. Pakajaka - też dziwne zestawienie ale zwiększyłaby się ochrona przed wiatrem (szczególnie na plecach) i doszłaby jakaś choć podstawowa przed deszczem (mżawką raczej).

Ja jeżdżę w Gridlocku jesień i zimę regulując docieplenie przez dobranie odpowiedniej warstwy średniej - polar jak mrozi a bluza rowerowa bez ocieplenia jak na plusie. Oczywiście odpowiednia bielizna do tego.

Zawsze myślałem, że "Grid" i "Wind" to kurtki. Stosowanie ich na raz to gruba przesada. Ale jak ktoś ma na wyrzucenie trochę $ to nie sposób zabronić nawet żeby połowę ciuchów z oferty Endury założył na trening.

Bez obrazy oczywiście.

Zdrowego rozsądku i spokojnego nabijania km na treningach w Nowym Roku życzę.

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie też to jest dziwne żeby kurtkę na kurtkę zakładać i to przy plusowej temperaturze.

Rozumiałbym jeszcze może żeby założyć Windchilla a na to np. Pakajaka - też dziwne zestawienie ale zwiększyłaby się ochrona przed wiatrem (szczególnie na plecach) i doszłaby jakaś choć podstawowa przed deszczem (mżawką raczej).

Ja jeżdżę w Gridlocku jesień i zimę regulując docieplenie przez dobranie odpowiedniej warstwy średniej - polar jak mrozi a bluza rowerowa bez ocieplenia jak na plusie. Oczywiście odpowiednia bielizna do tego.

Zawsze myślałem, że "Grid" i "Wind" to kurtki. Stosowanie ich na raz to gruba przesada. Ale jak ktoś ma na wyrzucenie trochę $ to nie sposób zabronić nawet żeby połowę ciuchów z oferty Endury założył na trening.

Bez obrazy oczywiście.

Zdrowego rozsądku i spokojnego nabijania km na treningach w Nowym Roku życzę.

Pozdrower.

Mozesz mi coś wyjaśnić,piszesz "przez dobranie odpowiedniej warstwy średniej - polar jak mrozi a bluza rowerowa bez ocieplenia jak na plusie. Oczywiście odpowiednia bielizna do tego" co masz konkretnie ubrane?

Dostałem tę kurtkę (Gridlick-a) pod choinke i chcę jeszcze coś załatwić sobie fajnego pod nią.

Myślałem,że jakaś termoaktywna bluza z Brubeck-a .np.LS01150 i wystarczy a ty piszesz jeszcze o polarze???

Jeżdzę spokojnie od 10 stopni wzwyż,wystarczy sama termoaktywna pod Gridlock-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi coś wyjaśnić,piszesz "przez dobranie odpowiedniej warstwy średniej - polar jak mrozi a bluza rowerowa bez ocieplenia jak na plusie. Oczywiście odpowiednia bielizna do tego" co masz konkretnie ubrane?

Dostałem tę kurtkę (Gridlick-a) pod choinke i chcę jeszcze coś załatwić sobie fajnego pod nią.

Myślałem,że jakaś termoaktywna bluza z Brubeck-a .np.LS01150 i wystarczy a ty piszesz jeszcze o polarze???

Jeżdzę spokojnie od 10 stopni wzwyż,wystarczy sama termoaktywna pod Gridlock-a?

 

Poszedł priv. Temat jest o Windchillu a więc nie zaśmiecamy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kforum, polara na rower nie zakadaj bo sie zapocisz. Gridlocka można wentylować za pomoca rozpinanych boków, więc jak za gorąco do sie lekko rozpinasz. Ale żeby to mialo sens lepiej dobrać coś oddychającego na średnia warstwę. Thermo od brubecka byloby spoko. Polar nie oddycha, więc na rower to średni pomysł. Ale sa ludzie, którym to nie przeszkadza i jeżdżą w polarach.

 

Na początku ubiegłego roku, kiedy nie mialem na stanie odpowiedniego ubrania rowerowego to śmigałem w polarze 200 i przeciwdeszczowej korteczce quechua z decathlonu. Było bardzo ciepło a zarazem bardzo wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odwrotnie niż piszesz: polar (nie "polar"), szczególnie ten o niskiej gramaturze (a raczej tylko taki może ewentualnie być brany pod uwagę przy sportach rowerowych), oddycha wyśmienicie.

 

OK. bardziej mi chodziło o transport wilgoci na zewnątrz, a polar jest tkaniną hyfrofobową, czyli nie przyjmuje wody i wilgoci. Jak się spocisz pod polarem, to ci to zostanie na plecach dopuki samo nie wyschnie. W czasie jazdy na rowerze oznaczo to non-stop mokre plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...