Skocz do zawartości

[przewody] skracanie przewodu w hydraulikach shimano


KONAbiker

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wcześniej planowałem, kupiłem sobie tarczówkę shimano deore 535 na tył. Podczam montażu okazało się, że przewód jest troche za długi. Jak na razie owinąłem go dookoła ramy, ale to rozwiązanie tymczasowe. I mam pytanie, czy wie ktoś może dokładnie, w jaki sposób skrócić ten przewód?? Jak to szczegółowo wygląda, jak to zrobić itd itp....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to szczegółowo wygląda, jak to zrobić itd itp....??

Szczegolowo to wyglada mniej wiecej :) tak

Spusc plyn , rokrec laczenie przewodu z klamka albo z zaciskiem - skroc wezyk o tyle ile Ci potrzeba , zloz do kupy i ponownie napelnij - wsio :(

Tutaj masz pokazane "rysunkowo" jak ponownie napelnic i odpowietrzyc uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi rysunek związany z odpowietrzaniem jest też w instrukcji, tylko że w instrucji nie mówią, jak skrócić ten przewód:/ Ale to, żeby uciąć przewód i założyć, to nie jest dla mnie odpowiedź. Mi chodzi o to, czy są na przewodzie jakieś jednorazowe końcówki, które trzeba miec, żeby po obcięciu przewodu taką końcówkę ponownie założyć. Bo wiem, że w magurze jest coś takiego... Czy wystarczy, że się zleje płyn, wyjmie przewód, utnie się i założy ponownie bez żadnych innych bajerów?? Jak to dokładnie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozpisce czesci - czesc oznaczona numerem 20 wchodzi w przewod - tak samo jak w avidowych juicy 7 - wkreca sie ja w przewod . W oryginalnym zestawie do odpowietrzania avida jest ona w standardzie - na wymiane. Ale rownie dobrze mozna ja wypchnac ze starego przewodu i uzyc jeszcze raz. Mysle ze i w shimano da sie ja ponownie wykorzystac. Ale ja sobie tylko mysle :) - pozostaje Ci poczekac na odpowiedz kogos kto ma hydrauliczne shimano i bawil sie juz w skracanie przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie jestes maniakiem wagi i sznurek nie jest przesadnie dlugi

to zostaw tak jak jest ;)

masz pewnosc ze uklad jest szczelny i bedzie dobrze dzialal :D

ja przodu u siebie nie skracam mimo ze wysokosc kiery spadla znacznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za roznica :P odpowietrzanie to odpowietrznia, obojetnie czego, nawet hamulca w motocyklu, robi sie tak samo, rower do gory i albo strzykawka z dolu sciagnac, albo czekac az bombelki zejda z układu:) ja wlasnie robilem ta druga metoda z tym ze pomagalem sobie pompujac klamka i wszystko gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

a co to za roznica :confused: odpowietrzanie to odpowietrznia,

ty czytales caly temat ?? bo nie calkiem chodzi o proces odpowietrzania - a o elementy laczace zacisk i klamke z przewodem - sa wymienne czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem sam hamulec, a nie sestaw naprawczy;) Kupowałem go w bike-center (bardzo fajny sklep, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i ceny też są całkiem dobre). Tam mi dali klamkę, przewód, zacisk, tarcze i śrubki - oczywiście wszystko ze sobą połączone i zalane. Nie było tam żadnego specjalnego sprzętu do skracania przewodów, ani do odpowietrzania, ale to chyba nic dziwnego, bo w innych sklepach też nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety czegoś takiego nie dostałem, ale sposobów na odpowietrzanie są przecież dziesiątki, wcześniej odpowietrzałem hample rurką od kroplówki:D Niekoniecznie musi to być markowy sprzęt. A w jakim sklepie można kupić olej do hamulców shimano w miare tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w olej Shimano!! Jest masakrycznie drogi!! Ja niestety zalałem go DOTem i mi zaczeło uszczelki wyżerać ;) Jak masz niedaleko salon Citroena to idź do nich i sie spytaj czy mają olej do zawieszeń LHMplus. Koszt to ok 44zł (przynajmniej w tym salonie tyle kosztował) za litr. Ja miałem tam wtyki :) i nalali mi do słoika. Działa jak orgynalny, z tym ze czasami tłoczek nie odbije (1 na 100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby na pewno wina oleju? :glare:

 

Wątpie.

Ale faktem jest, że LHM jest minimalnie gęstszy niż magurowski Blood - klamka odbija minimalnie wolniej. Na szczęście różnica jest naprawdę minimlna, zresztą, IMO w pełni rekompensuje to cena ;) Litr LHM'a kosztuje mniej więcej tyle co 50ml Blood'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...