Skocz do zawartości

[licznik] Sigma BC 1009 - bardzo luźno siedzi w podstawce


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Licznika używam rok, owszem czas nie wpływa na jego mocowanie ale wyciąganie/montowanie go przez ten może.

A co się dzieje? Bardzo słabo "blokuje" się w podstawce. Sprawdzałem jak wygląda to w innym liczniku Sigmy u kolegi i tam licznik jest pewnie zamocowany.

Mój wyskakuje z podstawki przy zbyt energicznym wciśnięciu dolnego prawego przycisku, przy lekkim trąceniu ręką czy na wybojach. Oberwał już trochę w takich akcjach i się porysował a raz został prawie zmiażdżony przez samochód jak spadł na jezdnię. Muszę coś z tym zrobić. Czy w grę wchodzi jedynie kupienie nowej podstawki? Na pewno w sklepie sprawdzę jak siedzi w nowej.

A może znacie jakiś "patent" na podklejenie czegoś, podłożenie żeby licznik się lepiej blokował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku podstawka za bardzo się rozszerzyła. Prawdopodobnie rozciągnęła ją gumka mocująca na mostku. Efekt wypadający licznik. Znajomy serwisant pokombinował i okazało się, że wystarczyło podstawkę ścisnąć palcami i okazywało się, że trzyma bardzo dobrze. Ja akurat poszedłem po najmniejszej linii oporu, wymieniłem na nową i mam spokój. Ciekawe czy u Ciebie jest podobny problem? Jeżeli tak zacznę się bać, że po jakimś czasie znowu licznik może zacząć mi latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam licznik innej firmy, ale podstawka również się wyrobiła i licznik stukał na wybojach. W moim przypadku wystarczyło nakleić kawałek taśmy izolacyjnej w odpowiednim miejscu- licznik znowu siedzi ciasno. Co ciekawe, próbowałem dojść do tego, w którym miejscu dokładnie licznik sie zużył, albo podstawka, ale nie znalazłem, wszystko wyglądało normalnie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...