Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem Panie mądry. Rower zjazdowy nie jest do podjazdów...Zawsze można obrócić kota ogonem :) Chcesz to się tam męcz na podjazdach ja wykupię bilet na wyciąg :laugh: Poza tym była to ironia abyście sprzedali swoje śmieszne rowerki na dużych kołach i zamienili na rowery dziecięce z kołami 26. A co do pękającego peaka nic się nie zmieniło bo tak się po prostu dzieje. Przez manię lekkości i zajemocno cieniowane rurki spawy puszczają i można cieszyć się tym ,że obejmie to gwarancja.

Teraz się tłumaczysz? Po co? Samoloty też spadają, czy to jest powód by nimi nie latać? Zawsze można pójść piechotą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś mój peak 29 pękł po ok8-10 tys km . Od kilku dni przy mocniejszym depnieciu na pedały było słychać trzaski jak z rozsypanego łożyska . Wymieniłem suport bo myślałem że to on tak hałasuje , ale po dokładnych oględzinach zobaczyłem rysę na spawie obok haka przerzutki . Zeszlifowałem farbę dla pewności i niestety pęknięta . Dobrze że nie pękło całkowicie bo skończyło by się niezła glebą. Szkoda ramy bo nawet rysy na niej nie było a tu takie jaja 360fc924b60121c0351f8cd57c6446a7.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze mam do Was pytanie . Sezon rowerowy się kończy , od dziś wsiadam na trenażer . Muszę kupić nową ramę jak myślicie czekać na nowego peaka ? . Znając firmę Accent wprowadzenie na rynek opóźni się o kilka miesięcy i pewnie w okolicy czerwca będzie dostępna w dystrybucji . Wizualnie wolał bym ramę biało czarną jak do tej pory ,a w nowych ramach niestety tego koloru brak ,ale za to mamy sztywną oś. Co robić ;) ?

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku to pękła jedynie spoina. Hak jest najpierw wsuwany do rurek tylnego widła a potem spawany. Między innymi dlatego nie oderwał się całkiem kawałek tylnego widła. Po zdjęciu wnioskuję, że da się to bezpiecznie naprawić.

Odnośnie nowego peaka - jak to mówią "pierwsze śliwki robaczywki" ja osobiście wolałbym nie być beta królikiem doświadczalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy chiński karbon z chęcią ale sama rama to ok 350 dolarów +cło i VAT

Nieprawda, wprawdzie sama rama FR-316 to aktualnie 375USD, ale żadne cło i inne Vaty cię nie będą dotyczyć (trzeba wybrać opcję Tax Shelter Shipping to Europe).  Przy obecnym kursie będzie to niecałe 1400zł. Moim zdaniem warto, bo to cena niektórych alu wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  bikediscount to są ramy cube w wyprzedaży ale rozmiary 23 .

 

Jeżeli ta geo odpowiada to pełna rozmiarówka:

https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-reaction-gtc-pro-29-side-swing-frame-carbon-n-flashred-581102

Cena jakby akurat : )

 

 

 

Ramę Force brałem pod uwagę ale , tam mieści się opona 2.2 na styk i z tego co pisali na czeskich forach geometria raczej turystyczna .

2.2 na tył wystarczy a geo nie nazwałbym turystyczna. Może o kilka mm za wysoki mostek ale to raczej nie problem. Chyba, że czytałeś na forum DH i pisali o kącie główki ; ) 

A budżetowa alu bez sztywnej osi i DM choć z taperem  i niestety PF

https://www.centrumrowerowe.pl/ramy-rowerowe/mtb-sztywne/29-cali/p,rama-instinct-29-czarno-zolto-szara-matowa-author,311663.html

 

Wszystkomajaca, tania, gwintowana i wytrzymala ale ciezka wiec nie do scigania:

https://www.zico-bike.pl/ramy/rama-kellys-gate-90-29-2017

lub ze starą, bardziej wyciągnięta geometria:

http://allegro.pl/rama-2016-kellys-gate-10-do-kol-29-promocja-i6674160837.html?reco_id=b352b7c3-cff1-11e7-b70f-ecf4bbd0bee8

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Czy wie ktoś jakie są jakieś różnice pomiędzy modelami Accent Peak 29 NX 2017, a 2018? Od Velo dostałem odpowiedz że model 2017 został już wyprzedany, a rocznik 2018 będzie dostępny dopiero wczesną wiosną, ale tak przeglądając najnowszy katalog i oferty z 2017 nie widzę żadnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...