Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

koszyk na bidon z bocznym wkladaniem i po klopocie....np specialized albo merida, chyba nawet accent takie robi

 

co do wodzika, to staly problem, jesli pomysly sie wyczerpuja, a problem uwiera, to warto zmienic nieco linie lancucha poprzez wsadzenie podkladek pod miski z lozyskami korby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... godzinkę temu skończyłem składanie. Jutro objazd i końcowa regulacja przerzutek i przedniego hamulca. na razie pokdładki pod mostkiem na full i mostek do góry... ale to już kwiestia doboru pozycji, na razie chcę aby mechanika działała bez zarzutu... za dwa tygodnie Cyklokarpaty w Rzeszowie

https://plus.google....477707781545617

jak zrobię lepsze zdjęcia w plenerze do dam rowerek do Garażu

 

Uwagi do ramy

W rozmiarze M bidona większego niż 0,5l nie warto brać... zmieści się ale wyciąganie będzie trudne.

O ile miejsca na oponę w tylnym trójkącie jest dużo, to przy przerzutce na młynku, prowadnica jest dość blisko opony (a w tej chwili mam założone 2.1 Author Gripster), jak aparat się naładuję do zrobię zdjęcia do dodam do albumu

Nie wiem jak to będzie przy większych rozmiarach 2,25 - 2,3 - 2,4

Zakładał może kto takie gumy...... w 2,4 to pewnie Peak jak czołg wygląda :thumbsup:

 

Nie żebym się wymądrzał ale zacisk z przodu masz po niewłaściwej stronie :) Ponadto zobaczysz już niedługo ze blat 44 okaże się zbędny. Oprócz tego rewelka. Jaki jest koszt projektu ?

Edytowane przez bloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt w częściach ok 3300zł. Ale przy założeniu posiadania już części rzeczy - opony, manetki, koszyk

a część rzeczy kupione używane (hamulce, mostek i kierownica) z różnych źródeł - bazarek na forum, znajomi :thumbsup:

 

Plan był aby zmieścić się 3500zł - czyli złożyć coś lepszego, czy raczej bardziej mi odpowiadającego od Kross Level B6 który był alternatywą

- Taki Level B6 ale w kolorystyce MBike Renegade 29er

 

Duże podziękowania należą się załodze sklepu NSB z Rzeszowa u których dostałem dobre rabaty + montaż sterów i widelca gratis :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B.Ciekawie. Nawet dobrze wyglądają różnokolorowe piasty. Jak będę składał nowe kola to tez pomyśle.

 

Przemko radze od razu zabezpieczyć czymś miękkim, miejsca styku linek z ramą. U mnie jest juz sponiewierana bo taśma izolacyjna okazała sie zbyt twarda dla tego lekieru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie piast: miały być dwie czerwone anodyzowane.. niestety jak kupowałem to akurat przednie się skończyły i nawet ich już u dystrybutora nie było :icon_confused: a na inny model nie było mnie stać, więc brałem białą... teraz trochę żałuję, za dużo białego jest z przodu, docelowo chciałem uzyskać efekt jak w Mbiku 29" (jest na ich stronie ładne zdjęcie przodu roweru robione od dołu.. niestety nie mogę dać odnośnika)

 

 

Co do zabezpieczenia ramy

Jest to zrobione. Komplet naklejek BBB, naklejka na osłonę ramy przed łańcuchem razem z 6 naklejkami do osłony ramy przed pancerzami

Widać je na ostatnim zdjęciu, ale słabo jako że rozdzielczość została zmniejszona.

 

Widzę że malowanie tej ramy do jej słaba strona :sweat: - szkoda, poza tym rama rewelka :thumbsup:

Moją też już trochę uszkodziłem

Pokrętłem blokady skoku amora... jak niosłem ramę a amorem do domu, amorek obrócił się na maksa i właśnie jako ogranicznik zadziałało pokrętło i rama. Na szczęście ryska mała ale taśma izolacyjna tam i tak będzie założona.

 

 

Nie dziwcie się że tak przykładam wagę do wyglądu roweru :laugh:

Ale w moim przypadku

ładny rower = ochota do jazdy :thumbsup:

 

P.S

W którym miejscu na kierownicy należy montować manetkę blokady skoku....pierwszy raz coś takiego mam :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemko. manetkę chyba nie da sie zamontować inaczej niz po wew. stronie kiery. ( tzn na upartego mozna po zewnętrznej lub miedzy klamka i manetka, ale przeważnie bedzie kolidować w jakis sposób ) Tej pierdoły i tak nie używa sie zbyt często wiec można wywalić tam gdzie nie wadzi. Takie moje zdanie

 

U mnie wyszło tak:

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Jak życie pozwoli wystartować w kilku maratonach to koła idą do wymiany. Na razie śmigam na nich bezstresowo, bo ciężko je zabić ,niezależnie od tego jak źle je traktuje.

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże podziękowania należą się załodze sklepu NSB z Rzeszowa u których dostałem dobre rabaty + montaż sterów i widelca gratis :thanks:

To już wiem czyją ramę tam oglądałem :)

Ja na swoją jeszcze czekam, trochę z własnej winy bo późno zamówiłem a teraz ich brakuje. Dobrze, że napisałeś o zabezpieczeniu naklejkami bo tak bym pewnie o tym zapomniał. Może jakimś cudem przed cyklo w Rzeszowie będę miał rower gotowy, póki co tylko koła i amora mam...

A tak swoją drogą, to za ile udało Ci się wytargować ramę? :) Niby mają coś spuścić z ceny i chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak gruba jest ta naklejka bbb Wytrzyma porządne lanie łańcuchem ? ? Awaryjnie przymocowałem kawałek dętki ale nei da sie ukryć ze to wygląda mało estetycznie

 

Naklejka jak naklejka grubości jak okleina :icon_cool: ale w dotyku czuć że materiał "szlachetniejszy" miałem już tego typu naklejkę w moim Evado i nie narzekałem, spełniała swoje zadanie

 

Co do ceny ramy - kosztowała tyle co w przedsprzedaży czyli 552 zł - Rabaty dostałem na amorek, montaż i inne "akcesoria" które przy okazji kupowałem

 

No i najważniejsze

Zrobiłem dziś jazdę próbną.... rowerek spisywał się super, po prostu czołg

Zastrzeżenia mam jedynie do długości rurki podsiodłowej, o ile wszelkie pomiary mojej osoby oraz poprzednie doświadczenia wskazują na ramę o wirtualnej długości górnej rury w przedziale 590-600mm czyli rozmiar M Peaka - to sztycę 400 muszę mieć wysuniętą ma maxa, (jednak bujania nie ma, sztyca 31,8 jest dość sztywna)

Przydało by się dodatkowe 2cm podsiodłówki - ale nie ma co narzekać, jazda była super :thumbsup:

 

W czasie jazdy była też sesja zdjęciowa... popsuta trochę przez wadliwy sprzęt.. kolorki wyszły trochę przekłamane, za dużo fioletu :sweat: cóż taki mam aparacik

Zdjęcia są w mojej galerii

 

Jak dorwę lepszy aparacik to sesję powtórzę

Jak by kto miał pytania odnośnie samego roweru a nie ogólnie ramy to na PW lub jako komentarze pod zdjęciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczony wjazd i zjazd na Ślężę. Po tym mogę stwierdzić ze nie chciałbym ramy z krótszym ogonem niz peak. Przy największych stromiznach,na luźnym podłożu i kamieniach, wjazd sprawiał mi sporo problemów. Trochę czasu zejeło mi znalezienie odpowiedniej pozycji. Zbytnie dociążenie przodu i nie było trakcji, a gdy troszkę odchylałem sie do tyłu przód był bardzo nerwowy i czesto ratowałem sie nogą. Myślę ze to kwestia wprawy i doświadczenia, ale na dzień dzisiejszy strome wjazdy na peaku sa dla mnie problematyczne. Wszystko to nie zmniania faktu ze ciągle jestem niezmiernie zadowolony :-)

 

Wczoraj kolega gurnik pokazał mi bardzo fajne trasy koło Leżajska, nie miałem pojęcia że takie fajne podjazdy i zjazdy mam w okolicznych lasach

I muszę całkowicie zgodzić się w/w wypowiedzią, przy stromych podjazdach jest trudno...... ale przede mną jechało 26" i też miało podobne problemy,więc może nie jest aż tak źle.

Osobiście widzę że trzeba jednak załatwić prostą kierownicę aby być pochylonym bardziej do przodu ( nie lubię mieć giętej kiery przekręconej do przodu)

Poza tym oraz trochę za krótką rurką podsiodłową rama jak za te pieniądze jest super

 

 

rzymo

W planach (ale to raczej za rok) - jest zmiana przewodów hamulcowych na białe, te są trochę "pogięte"

A co do pancerzy to wtedy przy okazji poskracam. Na razie na siłę potrzebną

 

P.S

Zaktualizowałem moją galerię - teraz kolorki na zdjęciach nie są przekłamane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ta rama ma mały rozstaw kół jak na swoją wielkość (poniżej standardu nawet dla 26"), stąd pewnie te problemy na podjazdach.

Właśnie ta baza kół obniża walory terenowe tej ramy, co prawdza większa zwrotnośc ale kosztem podjazdów i pewnie zjazdów - kompromis przez konstruktora nie został osiągnięty.

Długość tylnych widełek nie ma takiego wpływu na podjazdy jak właśnie mała baza kól.

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zjazdach problemu nie było.(a były dość kręte i wąskie)

Bardziej skłaniał bym się ku opcji - poświęcenia podjazdów na rzecz zwrotności

Co jak dla mnie jest ok.

Tak strome podjazdy na których byłby problem są zazwyczaj krótkie - poza tym trzeba jeszcze wziąć pod uwagę mój brak techniki

Myślę że po kilku treningach i wyczuciu ramy problem jest do opanowania.

A zwinność przy krętych zjazdach jest potrzebna aby dorównać 26"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jadę zapięty w SPD nie. Jeżeli natomiast "się wypnę" i trzymam na osi pedału środek buta lub dalej to czasami zahaczam.

Ale nogę mam, jak to moja mama określiła, " jak podolski złodziej" :laugh: - Buty SPD mam w numerze 45, więc to też może być źródłem problemu :icon_cool:

 

Zresztą ten sam problem mam w kolarce i miałem na Crossie

Trzeba po prostu prawidłowo trzymać nogi na pedałach

Edytowane przez PrzemkoVonLezajsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie moje obawy co do nie do końca dopracowanego projektu tej ramy pogłębiły się .

Oto wyniki z dzisiejszych pomiarów

Opona Author Gripster 2.1 - but rozmiar 45

Korba ułożona poziomo

 

1002102f.th.jpg

Tutaj but wypięty dosunięty do opony

 

1002101j.th.jpg

Pomiar z butem prawidłowo wpiętym

 

 

1002100wg.th.jpg

Jak wyżej bez taśmy

 

1002099t.th.jpg

Jak wyżej tyle że widok z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...