Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Końcówki z wąsami. termokurczaski i jest szczelny pancerz bez żadnego oporu bo średnica rurek jest znacznie większa niż średnica rurki. Coś to daje ale i tak najbardziej obrywa tylko ostatnie 20cm pancerza, ten kawałek co wchodzi do przerzutki. Jeśli poskładacie pełen pancerz to musicie po roku wymienić pełen, jeśli poskładacie z kawałków na termokurczaskach i końcówkach z wąsami to możecie po roku wymienić tylko ostatni kawałek i znów precyzja i opory są jak w nowym układzie.

 

 

Na fejsie pokazali zbudowane rowerki NX. Zapytałem o przekrok i dostałem odpowiedź, że przekrok dla Ski 29 to 80cm a dla Mki 82cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Nie boisz się,że ci pęknie ? Szczególnie w mtb ? Ile to ja widziałem ludzi na maratonach z siodełkami w zębach :/

W szosie jeżdżę na takim modelu od początku marca, nic się nie dzieje, nic nie skrzypi i nie pęka. Co ważne, to moment dokręcenia, nie przesadzajmy, ja mam dokręcone na 2,5Nm i trzyma doskonale. To samo siodło (2Nm), trzeba zwracać uwagę aby łódeczka siodła była dostosowana do prętów karbonowych, ta z tej sztycy nie jest taka, ma punktowe trzymanie co powoduje miażdżenie prętów po dokręceniu. Potrzebne są takie łódeczki:

http://smud-carbon.eu/smud_cradles2.jpg

http://smud-carbon.eu/_MG_2638.jpg

 

Ale oczywiście Polak potrafi i wystarczy podłożyć dwa półwałki alu na każdy pręt (od góry i od dołu) o pasującej średnicy i będzie grało. Do MTB bym się nie zdecydował, tak samo jak nie zdecydowałem się na kierownice, to są jednak takie elementy, które po złamaniu spowodują natychmiastowy wypadek. Jeszcze raz powtórzę, nie przesadzajcie tylko z siłą dokręcenia, bo to jest główna przyczyna uszkodzeń karbonu, 2/3Nm w zupełności wystarczą nawet bez pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiele, czasami była to jedna osoba,ale były takie maratony gdzie z 10-15 takich osób było ze złamana sztyca. Teraz już nie jeżdżę na maratony,max 2 w roku, ale tak to po kilkanaście w sezonie było.

A ilu z nich miało dokręcone sztyce na 6Nm zgodnie z zaleceniami wygrawerowanymi na zacisku? Ilu z nich zaciskało pręty karbonowe z tą samą siłą? Jak doszło do złamania, czy w wyniku dzwona w drzewo, czy może podczas niekontrolowanego upadku na siodło po wyskoku na 2m? Te wszystkie kwestie należało by najpierw wyjaśnić by wydać jakikolwiek osąd.

 

Osobiście widziałem tylko jednego chłopaka na maratonie co przyjechał z połamanymi prętami siodełka, ale nigdy nikogo z połamaną sztycą. Tym niemniej, karbon to nie alu, najpierw pęknie zanim się wykrzywi, inaczej niż alu i trzeba być tego świadomym.

Na GCN sprawdzali ile grup jeździ na karbonowych kierownicach i mostkach, okazuje się że wychodzi +/- 50:50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link dla kolegi

bicycle seatpost carbon seatpost bicycel seat post MTB road bike seatpost 3k carbon matte 190g 27.2/30.8/31.6*400mm 20mm sb25mm

http://s.aliexpress.com/QVfu26zm

(from AliExpress Android)

 

Ja tam nikogo nie widziałem na maratonach ze złamana sztycą.

Do złamanych elementów karbonowych podchodzę z dużą rezerwą ponieważ uważam że pęknięcie w głównej mierze powodowane jest przez zbyt mocne dokrecenie...czyli błąd ludzki. Wiadomo że zdarzają się elementy z defektem bądź też całe serie nieudolnie wykonane. Markowe też pękają wiec zawsze jest loteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że miałem karbonowego chińczyka markowanego jako Bontrager XXX w Peaku, zamieniłem na alu od Pro i żadnej różnicy poza wagą nie czuję.

 

Pisał tu do mnie kolega z forum że taka sama mu pękła jak zahaczył ciałem o gałąź w górkach. Jeśli więc ktoś nie piłuje na wagę to spoko ale to faktycznie loteria a innych korzyści specjalnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat- Ostatnio przeskakiwał mi łańcuch na 11t. Dziwilem sie bo bylo to po umyciu napedu i ponownym zalozeniu wszystkiego.

 

Dzis patrze-na 36t z tylu lancuch dotyka moze z 2-3 max ząbków. No kur.a nie dziwne ze na 11t przeskakuje.

 

Wyciagam stare łańcuchy. 2xSLX 1xDeore

Każdy po około 4000 przebiegu. Zgadnijcie który był Najmniej wyciagniety a który najbardziej.

Najmniej Slx któy miał ponad 4k. Xt obecny mający 3000 jest na 107 ogniwach wyciagniety o 1 ogniwo w stosunku do slx który ma 4000 przebiegu!!!!! Dramat.

 

Już nawet Drugi slx, i deore też mające po okolo 4000 byly podobne do tego slx który jest w lepszym stanie od xt.

 

W sumie to sie nie dziwie. Kaseta deore też mi wytrzymała na razie dwa razy więcej niż kaseta xt.   Dziwne te shimano. Jedno wiem-juz wiecej nie kupie lancucha shimano.

Moze z miesiac jeszcze pojezdze na starym slx.

 

Fotka zeby offtopu nie bylo :)

 

a1a6239f1b0b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej konfiguracji dobrze mi się jeździło co wkleiłem niżej  . Czy lepiej kupić samą ramę  Accent Peak 29 i  kupić od zera wszystkie części,żeby zbudować identyczny sprzęt tylko na kołach 29?

 

Czy zamówić gotowy zestaw  z Accent Peak 29 i spróbować dogadać się ,żeby  chociaż  wymienili cały napęd na taki co miałem i amortyzator.Reszta najwyżej niech zostanie ich fabryczna.Tak żeby jak najmniej roboty mieli .

 

 

Do kupienia mają dwa zestawy .Jeden z napędem   dużo wyższym ,którego nie wykorzystam.Amorem i w sumie wszystko  w nim  z wyższych półek niż miałem smile.png

 

http://dobresklepyro...ent/peak-29-slx

 

Ewentualnie  ten co jest na Sramie. Kupić i cały  napęd zamienić na Shimano  i te grupy co miałem.A  ten napęd i wszystko co było do niego sprzedać?

 

http://dobresklepyro...cent/peak-29-nx

 

Dobresklepy to i tak sklep firmy ,która produkuje i ramy do Accent Peak ,jak i składa gotowe zestawy.Dodatkowo sprzedają części różnych  producentów..Może   da się z nimi dogadać co do zmiany konfiguracji ich zestawu bazowego o parę innych elementów.Jeśli i tak części zakupiłbym u nich?

 

Czy lepiej  zakup samej ramy i wszystko inne zakupić w tych miejscach co akurat jakaś promocja na daną część  będzie .

 

Ewentualnie nie bawić się w żadne zmiany  kupić tego SLX .I liczyć ,że chociaż z dwa sezony wytrzyma ten rower smile.png  Jakoś bardziej przekonany jestem do Shimano :) ,no chyba że ktoś ten zestaw na Sramie używa i sobie chwali ?

 

 

 

 

 

 

 

WIDELECROCK SHOX XC30 TK SOLO AIR 100 mm, z blokadą na kierownicy Sram Pop Loc. Pivot widelca stożkowy, "tapered", z aluminium: sztywniejszy, lżejszy.
AMORTYZACJABez amortyzatora z tyłu.
NAPĘDMechanizm korbowy SHIMANO DEORE, tarcze 24 / 32 / 42 zębów.
Tylna przerzutka SHIMANO SLX 10 przełożeń.
Przednia przerzutka SHIMANO DEORE 3 przełożenia.
Manetki SHIMANO DEORE.
Kaseta SHIMANO DEORE, 11 / 36 zębów.
Łańcuch KMC X10.
HAMULCEHamulce AVID DB1, wyposażone w ażurowe tarcze 160 mm z przodu i z tyłu.
RURA KIEROWNICYKierownica B'TWIN SPORT OVERSIZE, 660 mm szerokości dla rozm. M i 680 mm szerokości dla rozm. L i XL: uniesiona i szeroka, ułatwia zachowanie kontroli.
MOSTEK KIEROWNICYMostek B'TWIN SPORT w rozm. 80 mm (M, L, XL).
UKŁAD KIEROWNICZYStery wpół zintegrowane A-headset by VP.
SIODŁOSiodło B'TWIN SPORT, sportowe, lekkie i komfortowe.
SZTYCA SIODŁASztyca siodła B'TWIN SPORT o przekroju 29,8 mm i długości 350 mm.
KOŁAKoła AERO Trail Evo, z aluminium dwukomorowe, z 32 szprychami.
Łożyska piast maszynowe, szczelne, trwałe, zapewniają lepszą wydajność i zysk wagi.
Szprychy Mach1 inox 2 mm.
OPONYOpona przednia i tylna MICHELIN Wild Grip'R w rozm. 27,5x2,1 z miękkimi stopkami. Miękka guma zapewnia dobrą przyczepność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower raczej do wszystkiego :).Od  asfaltu po jakieś mniejsze wzniesienia,góry.

 

Jaki rozmiar wybrać  w takim razie  po zmianie   oznaczeń ram w 2017  S czy M ?

Wcześniej miałem   https://www.decathlon.pl/rockrider-580-275-id_8336093.html. I przy wzroście 175cm miałem ich ramę L. I całkiem dobrze na niej się czułem. W tym Peaku wybrać M (dawne ich L) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar wybrać  w takim razie  po zmianie   oznaczeń ram w 2017  S czy M ?

 

S (namniejszy) na 80%, bo masz horyzontalnie 592 mm i kąt podsiodłowej 74', odsuwając siodło do tyłu o 10-15 mm uzyskasz klasyczny kąt i dobrą długość horyzontalną do krótkiego mostka. Jaką masz dł. nóg ? 

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...